Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 és fél hónapos babám ehet...

4 és fél hónapos babám ehet már húslevesben főtt sárgarépát?

Figyelt kérdés
3 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást,gyümölcsökön kívül eszik tököt, céklát, répát. Tapasztalt anyukák kérlek írjatok!
2009. aug. 9. 09:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Szia.Hát lehet,hogy tapasztalatlan vagyok,de én nem adtam eggyik gyerekemnek sem a húsleveben fött répából.De lehet én vagyok túl óvatos.
2009. aug. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
A húslevesben elég sok olyan fűszer van,ami a babónak káros.Én nem adnám neki. főzz neki a zöldségből külön tiszta vízben.
2009. aug. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
52%

3 hónaposan én még SEMMIFÉLE hozzátáplálást nem kezdenék el! Minek? Ha mindenáron sárgarépát akarsz adni egy négy és fél hónaposnak - amire egyébként még semmi szüksége!!!! - akkor párold meg külön.

De ebben a tempóban szerintem 5 hónaposan zúzni fogja a kölök a marhapörit nokedlival, lelked rajta. Van védőnőd: mit mond? Van gyerekorvosod: őt kérdezted? Vannak erre szolgáló leírások: mit olvastál róla? Gondolom, nem csupán a gyakorikérdésekhez férsz hozzá a neten...

Eh....

2009. aug. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
52%

A korai hozzátáplálással én sem értek egyet egyáltalán, de ha már így is csináltad, akkor sem adnék neki levesből semmit.

Ő még olyan pici, és olyan fejletlen az emésztőrendszere, hogy csak tejet kéne feldolgozzon, nem sót, meg borsot, meg miegyebeket...

Én a helyedben még csak bébiételt adnék neki.

2009. aug. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Én négy és fél honaposan kezdtem el hozzàtàplàlni,elöször sàrgarépàval.

Lvesböl szerintem majd 8 honapos kora körül adok neki,addig külön fözöm.

Egyöbként sok ismerösöm adta ennyi idös koràban a levesböl,mivel nem volt lehetöségük venni üvegest,meg nem tudom miért,de a gyerekek egészségeseknek tünnek.

2009. aug. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Úgy látszik nem voltam elég világos!! Nem arra vagyok kíváncsi, hogy kinek mi a véleménye a hozzátáplálásról, tartsa meg mindenki az ehhez fűződő gondolatait!!! Ha én itt válaszolok egy kérdésre akkor arra válaszolok!!! De úgy látszik ezzel egyedül vagyok, még mindig nehéz egyesek felfogása! Ami pedig magát a kérdésemet illeti köszönöm rá a válaszaitokat.
2009. aug. 9. 09:57
 7/23 anonim ***** válasza:
76%

én sem adnék még.

3 hósan hozzátáplálni is nagyon korai volt,mégha tápszeres a babád,akkor is.

de ha már így alakult,szerintem egyelöre csak gyümiket,püréket adj neki,azokat viszonylag könnyen megemészti.

2009. aug. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
31%
Kedves kérdező! Ha idegesít az, hogy szembesítenek a ténnyel, hogy ehhez a fajta tápláláshoz fejletlen a babád emésztőrendszere és hogy nem jó, amit csinálsz, akkor a hiba a te készülékedben van. Ha nem tetszik, amit itt írunk, talán kérdezz szakembertől. Valószínűleg tőle is ezt a választ fogod kapni. Ha 5-10 év múlva a babád esetleg allergiával küzd, majd tán eljut a tudatodig, mit miért is írunk.
2009. aug. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
16%
Ha nincs lehetőség megvenni az üveges bébiételt (ami véleményem szerint messze nem az etalon, sőt!), attól még nem kell a gyereket a fűszeres levesből etetni. Arra tán csak van lehetőség, hogy külön főzzön, vízben pároljon valaki, ez végképp nem pénzkérdés.
2009. aug. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
65%

Szia! Szerintem egy egész picit adhatsz neki! Aztán majd meglátod, hogy reagál rá, csak ne legyen túl fűszeres. De ha úgy gondolod, még 1-2 hónapig, főzd neki külön és egyszer-egyszer adjál neki a husilevesből való répát is.

Minden jót!

2009. aug. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!