Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire befolyásolnak a...

Mennyire befolyásolnak a reklámok? Aszerint szerezzük be a babadolgokat?

Figyelt kérdés

pl.

tesco - spar (nagyobb bevásárlás)

rossmannos - DMes termékek

Brendon - vagy kisebb bababoltok - turi

Kecskeméti - Univer - esetleg más

babvíz - forralt csapvíz

Kenguru - hordozókendő

6hónapig kizárólag anyatej(akinek lehet) - vagy 4hónaposan hozzátáplálni gyümölccsel

vízszintesig dönthető babakocsi - vagy 150°fokig(újszülött)

Gabi - Johnsons

olajozás -hintőporozás(hajlatok)

tej -anyatej kiegészítő tápszer(1éves kor előtt)

kiságyban - mellettetek alvás

Sírni hagyjuk - vagy babusgatjuk,ringatjuk(altatás,nyűgösség)

És folytathatnám....


2009. aug. 9. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem nagyon értem a kérdést. szerintem a hozzátáplálást nem a reklámok határozzák meg. Bár az én lányom már 2 éves és még mindig babatejet iszik. Nyilván, ha nem reklámoznák, akkor nem is tudnám, hogy ilyen létezik és akkor tehéntejet kapna. Mihozzánk a DM közel van és már a születése előtt tájékozódtam az ott kapható termékekről, szinte mindent onnan veszek, amit lehet. Meg vagyok vele elégedve. Pelust pelenkadiszkontból rendelek, amit egyáltalán nem reklámoztak, véletlenül akadtam rá. Babaápolási termékekből a Johnsons szimpatikus volt, de mivel extra érzékeny a lányom bőre, ezért Babét használunk. Amit akkoriban még egyáltalán nem reklámoztak, csak a védőnőm ajánlotta.
2009. aug. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Hát nem minden példádat értem a kérdésedhez, de igazából szerintem minden ember kipróbál pár dolgot aztán ami beválik és nekik jó. Ezt értem a termékekre is és pl a sírni hagyjuk, ringatjukra is. Bár én sírni nem hagyom, szerintem egy ilyen pici baba egyedül annyit ért belőle, hogy magára van hagyva. És mellettünk alszik :)

Újszülöttnél meg logikusan a teljesen vízszintes babakocsi. A 150fokos nem jó a gerincnek.

A 6 hónapig kizárólag anyatej témában meg csak annyit mondhatok hogy menj fel a lll.hu-ra. És rájössz hogy mi az értelme. Aztán eldöntheted hogy te ezek után mit választasz. A leglényegesebb ezen a téren hogy mivel 6 hós koráig teljesen fedezi az anyatej a baba táplálék szükségletét, és az anyatej a legjobb a számára és amúgy is olyan kevés ideig szopik ha az egész életét nézzük, de mégis meghatározó lehet az életében. És azzal hogy mással kezded el táplálni, csak annyit érsz el, hogy kevesebbet fog szopizni , és valami értéktelenebbet adsz neki az anyatej helyett. 6 hós kora után pedig el kell kezdeni kiegésziteni, az anyatejet. De még akkor sem kiváltani.

2009. aug. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Engem egyáltalán nem befolyásolnak a reklámok. Mindent úgy intézek, mint előtte. Azt veszem meg, ami olcsóbb, vagy jobbnak látom (nem kell, hogy Hipp legyen, jó az Univer bébiétel is)

Ruhákat csak használtan vettem a teszveszen, újra nem lenne pénzem-nem is tudom másnak hogy van...

A babavíz is csak egy fogás, azt is forralni kell 24 óra után, tökéletes a forralt víz is, fél éves korig (utazáshoz persze jó, arra az esetre nálunk is van mindig egy)

Kengurum van, de kb 3 alkalommal volt benne a lányom, rövid időre, nem hiszem, hogy kényelmes a babának...

A korai hozzátáplálással nem értek egyet, 6 hóig mindenképp javaslom a tej/tápszer kizárólagos fogyasztásást-és a szakirodalom is, még a táposoknak sem javasolja előbb kezdeni

Babakocsim hordozós volt, ilyet is akartam, hogy ne keljen külön autós gyerekülés, 4-5 hóig tökéletes volt, utána már ültettem a kicsit félfekvőbe a babakocsiba.

Jonhsonst semmiképp, az tuti, 14 hós koráig a gyógyszertári fürdetőt használtam, most már szivaccsal egy csepp Gabi esti fürdetővel fürdik, de a popsikrém még mindig a gyógyszertári

1 éves kor előtt nem adnék senkinek tejet, nem véletlen van ez kitalálva. Lehet most úgy látszik, nincs baja tőle, de lehet úgy jár mint én, hogy 18 éves koromra tropára ment az emésztésem, és ha nem találok egy lelkiismeretes belgyógyászt, már nem élnék!! megfontolando! 1 év után fokozatosan az anyatej, mikor bírja, akkor leválasztani a ciciről(ha akarja az anya, én akartam, mert állapotos vagyok), illetve tápról áttérni tejre.

Sosem aludt mellettünk, mindenkinek megvan a maga helye, hiszem, hogy így tud mindenki pihenni, és nem lesz gond később az átszoktatással. Öcsém még 8 évesen is anyámmal aludt-nesze neked magán és házasélet... na ezt nem! Amúgy is lányom dobálja magát egész éjjel, lehetetlen vele aludni.

1 évig kínlódtunk az altatással, már negyedóránként kelt, nem hagytam sírni. De addigra abszolut kimerültem, így jött a megtanítottuk egyedül elaludni projekt, és akkor megtanultam kicsit sírni hagyni. Ma már nem zavar, ha sír, mert tudom, hogy 6 perc után abba hagyja. De van, hogy megszakad a szívem, ha hallom, hogy mondjuk fájdalom, vagy rossz álom miatt sír, ilyenkor felveszem, megszeretgetem és visszateszem, és visszaalszik. Én szenvedtem sokat, és keveset aludtam, 2 hónapja beválik ez a módszer.

Bocs, hogy részletesen válaszoltam mindenre.

Szerintem mindenki hallgasson magára, az anyai ösztön nem téved:-)Amúgy is millió tanácsot kapunk, hisze, hogy ki kell választani egy embert (vagy könyvet, vagy netoldalt, vagy bármit) és annak tanácsait követni, mert mindenki mást mond, és ellentéteseket. Szóval egynek fogadjuk el tanácsát, vagy senkiét, csak tegyük, amit jónak látunk (észérveken belül)

Amúgy jó a kérdés:-)

2009. aug. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

engem nem befolyásol. kitapsztalom, h mi a jó, és azt használom. hogy végigmenjek a listádon:)

tescoban vásárolunk, azért, mert külföldön élek, a többi sokkal drágább. szóval ezzel spórolunk, és a manónak sok cherokee cucca van, amit persze ott veszünk. :)

itt rossmann sincs, csak dm, tehát ez is egyértelmű, bár amíg otthon éltem, akkor is dmbe jártam, szóval nem volt kérdés. majdnem mindenből dm saját márkásat veszünk, higiéniai cuccok, babának kb minden, háztartásba is, sőt még a mosópor is dmes, amivel mosok, én kb 10 éve ott vásárolok, és nekem nagyon bejön:)

brendonban még csak nem is voltam, bababoltban vásárolunk, vhogy így alakult ki.

babakajából, csak hippet vettünk mindig, na ebben van kis reklám, kaptam csomó szóróanyagot, meggyőzött:) kipróbáltuk, a fiam nagyon szerette őket, szóval nem variáltunk vele később sem.

babavíz. 1 évig. én a terhességem alatt is azt ittam, meg a párom szerint volt elég dolgom a vízforralgatáson kívül is. szóval ez nekem csak segítség volt, de szerettem:)

se kenguru, se kendő:)

doki javasolta a 4 hós hozzátáplálást, szóval sajna hallgattam rá, bár 2 héttel kitoltam:)azüta már dokit váltottunk.

vízszintes kocsink volt, használtan vettük, szóval az ismerősünk választása volt, akitől vettünk, nem a miénk:)

sem gabi, se johnsons, dm saját márkás.

sem olaj, sem hintőpor.

1 éves kor után is tápszer, mert utánaolvastam orvosi oldalakon, és így döntöttem, illetve megbeszéltem az orvosunkkal.

hol velünk alszik, hol a kiságyban, mikor mit szeretne.

sosem hagyom sírni:)

2009. aug. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én a természetemre halgattok!!!! Atol függ miröl mit gondolok ugy is cselekszem.
2009. aug. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
pl: a babakocsi döntését is ugy oldottam meg hogy a törés vonaltol följebb raktam a bébit így ott egyenesbe volt , majd 3-4 hónapos korára már nem volt gond ha kicsit kagylosban fekszik.
2009. aug. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi

amúgy arra érettem a kérdést,hogy pl ki hol,mit vesz a babájának,hogy csinálja a felsorolt dolgokat.

én a spárban és a DMben vásárolok,magunknak is,de pl a kengurut amit 3hónapos korától 6hónapos koráig használta,a Brendonban vettem.De nagyon sok ruháját az angol turiban veszem.Főzelékből Univer,gyümölcsből Kecskeméti,vagy csinálok neki(a főzijeimet nem eszi meg)..tejpéphez forralt csapvíz,amúgy óbudai gyémánt babavizet adok neki.Én sem nagyon szeretem a csapvizet.Mivel lusta volt szopizni,4hónaposan már gyümölcsöztünk,de a szopiról teljesen most,9hónaposan szokott le.2,5hónapos koráig mózeskosaras babakocsiban volt,utána kenguru,és 5hónaposna 150°fokig fokozatosan dönthető kocsiban sétáltunk.Inkább Gabit használunk,popsikrém meg a sudokrem,és a testét olajozom,a hajlatokat hintőporozom.Bevallom megkóstolgattam már vele a tejet.De nagyon keveset kapott.Kezdetektől külön szobában,ágyban aludt,és nagyon sokáig 6-7hónapos koráig (sajnos) ringatva aludt el.Most már inkább vagy mellé ülök,vagy odafekszem...és ha elaludt berakom az ágyába.De erről is szoktatom le,már párszor elaludt egyedül is.De nem szeretem ha sír!Így eléggé el lett kapatva,bár az örökös cipelésről is szoktatom le,mert lassan tesót szeretnénk neki.Meg amúgy is ne ölbegyerek legyen.

Arra lennék kíváncsi,hogy ennyire adunk e a reklámokra,az úgynevezett elvárásokra,a "többiekre".Vagy még így első babásként is a saját megérzésünkre hallgatunk e.Pl én nagyon sok helyen kérdezek,utána olvasok dolgoknak-de annyi a pro és kontra dolog,hogy sokszor már azt sem tudom mit tegyek.De valahogy mindig megvolt,és úgy érzem eddig olyan igazán nagy baklövést nem követtem el.

2009. aug. 9. 21:04
 8/8 anonim ***** válasza:
37%
Engem nem befolyásol semmieben a reklám. Ha valamit venni szeretnék vagy nem tudok valamit eldönteni, akkorutánna olvasok sok helyen, meg fórumokat nézegetek, meg teszteket, meg szakemberek véleménylét és ez befolyásol csak. Néhavannakkivételek, pl a pneumococcus oltást nem adattam be, még szakember javaslatára sem....
2009. aug. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!