Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha este a tápszeres babád...

Ha este a tápszeres babád felébred és nem alszik vissza, akkor adsz neki tápszert, mennyit? S mennyi idős a babád?

Figyelt kérdés
2012. okt. 27. 07:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ mit csinál a baba. Ha csak sír és sír, akkor valószínűleg éhes vagy a hasa fáj.

Az én lányom az elejétől tápszeres (2 hónapig volt valamennyi tejem). 2 hónapos korától csak tápszert kapott és azóta átaludta az éjszakát 9 hónapos koráig. Azután felkelt éjszaka 2-3 alkalommal és teát adtam neki. Már nem akartam rászoktatni az éjszakai evésre. Végülis rájöttem, hogy neki már nem elég ez a fajta vacsora. Így áttértünk a tejpépre. Azóta alszik 20 órától reggel 8-9-ig.

2012. okt. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Milyen idős?? Egy kis vízzel kínáld meg,de ne vedd ki az ágyából,simizd a hátát hasát amit érsz és ha vissza alszik csak erre a pár kortyra volt szüksége!Az én fiam 6 hetes korától végig aludta az éjszakát fűtés szezonba megébredt néha ekkor pár korty víz és alszik is!ha rögtön belenyomod a tápszert akkor persze hogy azt fogja kérni!Még akkor is ha neméhes persze ez sírástól függ a lányom mostanában rosszat álmodik mert muszály vagyok kivenni ő 1 éves kicsit felveszem ringatom megpuszilom vissza teszem a maciját mellédugom átöleli és alszik tovább!De mondom ez attól függ hogy milyen idős és milyen a sírás!!!!!
2012. okt. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

9 hónapos

10 éjszakából 8-t átalszik

van amikor elég ha felkel, hogy ringatom az ágyába és bekapcsolom neki a körforgót, de van amikor keservesen sír

innivalót nappal se tudom rátukmálni, így egy kevés tápszert kap, általában visszaalszik

eddig nem szokott hozzá

de van, hogy 2-3 órát fennvagyunk, nem szólok hozzá, hagyom sírni is, de mégse sírhat 2 órán át

a hasa tuti nem fáj, sose volt hasfájós, meg ha felveszem csendbe van

Olyan, mintha csak nem akarna aludni, persze van amikor a foga miatt lehet, de akkor is csendbe van, ha felveszem.

2012. okt. 27. 09:09
 4/4 anonim ***** válasza:
Én adnék neki rendes adagot. Az én fiam 11 hónapos, attól függ milyen napja volt, ha sokat evett és 8 körül alszik el akkor csak 6-7 között kel, akkor megissza a tápszert és alszik még 1 órát. Ha nappal valamiért kevesebbet evett, vagy annyira fáradt volt, hogy 7-fél nyolc körül alszik el akkor 5-kor kéri a tápszerét, és alszik 8-ig. Egy időben én is próbáltam, hogy hajnalban nem adok neki tápszert, de egyszerűen nem aludt vissza, úgy gondoltam akkor minek kínozzuk egymást. Ha te is adnál neki rögtön egy rendes adagot akkor lehet nem lenne fent 2 órát. Szerintem egy próbát megér. Ja és nálunk kb 9-10 hónapos korától ki se veszem a kiságyból, mert lefekszik, és megissza magától, így csak oda kell adnom, és én is aludhatok tovább.
2012. okt. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!