Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett kúszni a babád?

Mikor kezdett kúszni a babád?

Figyelt kérdés
Babám 6,5 hónapos 8,5 kg, forog már 3 hónapja és 1 hónapja hátra felé tolja magát karral, lábat még nem használ.
2012. okt. 27. 09:17
1 2
 1/12 Atroposz ***** válasza:
5 hónaposan kúszott,6 hónaposan mászott,6,5 hónaposan felállt, 7 hónaposan ül.Most 8 hónapos és 8 kg. Nem baj nem kel sürgetni, lehet hogy két hét és majd úgy mászik ,hogy nem éred utol.
2012. okt. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Az én babám 7,5 hónapos, de esze ágában sincs mászni! Amúgy stabilan ül, forog, de kúszni-mászni még nem. Ha hason van, magasba emeli a két karját, lábát, olyan mintha megfeneklett volna :) Az első fiam is csak pár napig mászott, utána felállt rögtön. Azt hallottam, az az egészséges, ha nem marad ki a mászás, illetve a mászást nem előzi meg a felállás. Mi amúgy tanítjuk mászni, kúszunk-mászunk előtte a földön, ül a hátunkon... stb...
2012. okt. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyéim (1 lány + 1 fiú) csak tolattak, az előre kúszás mindkettőnél kimaradt. Hasonló volt a mozgásfejlődésük, kb. 7 hónaposan másztak, 7,5-8 hónaposan felálltak, 11-12 hónaposan indultak el önállóan. Az átlaghoz képest egy hajszálnyival hamarabb csináltak szinte mindent, de most, hogy mindketten ovisok, ennek semmi, de semmi jelentősége. :-))
2012. okt. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
(Előző vagyok, pontosítok: nem szinte mindent, csupán sok mindent csináltak hamarabb. De azért nem volt jelentős eltérés a többiekhez képest.)
2012. okt. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

7,5 - 8 hónapos kora között kezdett el rendesen kúszni (kézzel-lábbal)

előtte a lábával tolta magát

2012. okt. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5 hónapos korában, bár érdekesen csinálta, mert nem váltott kéz-váltott láb módszerrel tette, hanem a két kezét előre rakta, felemelkedett fekvőtámaszba, és a lábaival picit kotort magán, amivel nem is haladt előre. Nála a kézmunka volt a fő, azzal hajtotta magát. Nagyon muris volt. Szabályosan mászni 8 hónaposan kezdett el, de addigra már felült, felállt, és a bútorokba kapaszkodva végigment a lakáson.
2012. okt. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

6,5 hónaposan kúszott

8 hónaposan állt, ült

9 hónaposan mászott

10 hónaposan elindult kapaszkodva

1 évesen ment tök önállóan


Tök változóan fejlődnek a babák.

2012. okt. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
2.válaszoló vagyok, akinek a babája 7,5 hós és még nem mászik. HÁÁÁtt, úgy látom jól le vagyunk maradva, itt mindenkinek a babája jóval korábban kezdte. Igaz, minden baba más és más.
2012. okt. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7 hónaposan kezdett kúszni
2012. okt. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én sem szeretném, hogy a kúszás kimaradjon. A szakirodalom 8 hónaptól mondja a kúszást. Örülnék ha sokáig kúszna, majd mászna, elindulás várhat. Nagyobbik fiam 3, 5 hósan forgott mindkét irányba, 6 hónaposan kúszott 9-10 hósan mászott, felállt, ült. Majdnem 14 hónaposan stabilan elindult. Örültem ennek. A Kicsi picit máshogy csinálja, de jóval husibb is. Kíváncsi vagyok másoknál hogy volt, illetve arra , hogy a tolatás után mennyivel jött a kúszás előre.
2012. okt. 27. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!