Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul? (Tej...

Mit csinálok rosszul? (Tej bevezetése tápszer helyett)

Figyelt kérdés
Kislányom 20 hónapos, és szeretném lassan a tápszert lecserélni a tejre. A mi gyerekorvosunk ezt 2 éves kortól javasolja, de én kicsit már előbb elkezdtem. Egyszer kell már csak amúgy neki a tápszer, általában hajnal 4 körül kéri, és utána még tud aludni fél 8-ig egy jót, ekkor kb 2 dl tápszert kér. 2 hete kezdtem el neki a tejet adni minden formában:sima cukros tej, kakaó cukor nélkül, majd kakaó cukorral. Egyik se jön be neki, esténként lefekvés előtt kínáltam meg eddig, kb 1 dl tejet kínáltam neki az imént említett formákban, de jó ha fél óra alatt a felét elszürcsöli. Egyszerűen nem kell neki több, az az érzésem, hogy egyszerűen nem is ízlik neki... Sima pici cukros tejet pl megkóstolta csak és közölte, hogy nem kell. Mivel lehetne még próbálkozni, hogy megszokja és elfogadja a tejet valamilyen formában? És mi lesz ha nem szereti (én se iszom meg semmilyen formában, bár anyum szerint kicsiként kakaóként imádtam)? Sajnos úgy látom, hogy a hajnali tápszert viszont igényli, tehát elhagyni se lehet sehogy, mert már valaki azt is mondta, lehet hogy tejesen meg kéne szüntetni a tápszert, hátha akkor meginná, de ha nem kapja meg hajnalban a szokásos adagot, akkor felébred, és egész nap nyűgös. A tejtermékeket szereti nagyon, minden nap eszik valamilyent, azzal nincs gond. Van valami ötletetek?
2012. okt. 29. 08:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Amit kap tápszert a kislányod már majdnem olyan, mint a rendes tej. Ha ennyire ódzkodik a "rendes" tejtől, ne erőltesd, várj még vele. De majd bepróbálkozhatsz néha , pl. kefírrel, natúr joghurttal, bele babapiskóta, babakeksz stb.
2012. okt. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Jégtánc ***** válasza:
Lehet hogy még korai,várj pár hetet és akkor próbáld újra. Vízzel keverve próbáltad?
2012. okt. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 13hósan kezdtem bevezetni a tejet és úgy csináltam,hogy általában 2,5dl tápszert ivott meg. Az első nap 2dl volt a tápszer 1dl benne meg tej. Ez ment pár napig.utána már 1dl volt a tej,egy darabig és így emeltem a tej mennyiségét a tápszerben. Kb. 3hét telt el és már csak tejet ivott,se cukrot,se mást nem raktam bele. Talán egy próbát megér nálatok is. :)
2012. okt. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A lányom sem szereti a kakaót. De pl a vaníliás tejért odavan, imádja. Meg néha kap Maci Kávét is.

De ha semmiképp nem kell a lányodnak, akkor ne erőltesd, próbáld meg pár hét múlva.

2012. okt. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, vannak klassz ötletek, most pár nap pihit tartok nála, és ezekkel próbálkozom. A vaníliás tejet hogy készíted?
2012. okt. 29. 09:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Nestlé Vaníliás ízesítő porral. :D

[link]

2012. okt. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!