Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Erre mind szükség lesz?...

Erre mind szükség lesz? Babakelengye kérdés!

Figyelt kérdés

első babámat várom, kíváncsi lennék, hogy ezekre mind szükség van?

nektek mik a tapasztalatok?

[link]

a segítséget, tapasztalatokat megköszönném! :)


2012. okt. 30. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kocsikabát, akkor kell, ha március után szülsz... Overáll pedig előtte.

Sapkából én 2db-ot vennék, h lehessen cserélgetni, ha kimosod az egyiket! De csak az aktuális évszaknak megfelelőt vennék.

Én kocsicipőt vettem, de nem használtam, állandóan leesett! Ha overált adsz rá, akkor nem kell, ha meg kint vagytok és nincs hideg, akkor csak 1 zokni!

Ágyneműből én csak lepedőt(gumis 2db) vettem, rácsvédőt, és 3db pokrócot.

Én textilpelusból 30-40et vettem! Jól tettem, mert bukós volt a babám! De 20-at vegyél szerintem, utána pedig ráér még venni, ha kell.

Én csak pelenkázó lapot vettem, praktikusabb, mert gyors ráteszed a kiságyra... olcsóbb és helytakarékosabb.

Nekem a kiskád nem vált be, pedig nagyon jó minőségűt, speckót/drágát vettem... én vettem ilyen szivacsot a kádba és zuhanyoztatom a lányom.

én oltás utáni krémet nem használtam.

Mellápoló krémet csak akkor vegyél, ha majd kell, szoptatós melltartó szerintem felesleges, bimbókiemelő, ráér, ha már szoptatsz, mert akkor fog kiderülni, h kell-e!

Kenguru nekem nem vált be, se a kendő...

párásítót se vettem.

én a szennyesét a miénk közé teszem.

külön szemetes sincs a pelenkáknak.

cumisüveg melegítőnk volt, de nem használtam, mert szerintem semmit nem ér!

A többire szükség van!

2012. okt. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges a mérleg és a vizhőmérő,illetve a lista alján lévő egyéb termékek.Műanyag kanálra sem lesz még az elején szükségetek.A többi szerintem kell,báris nekünk mindenből kb. ennyi van.
2012. okt. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Nekünk a következő nem volt

- kocsicipő

- babmérleg (inkább kölcsönözzetek egy hónapra)

- légzésfigyelő (érik a válaszom 0 százaléka :))

- fejvédő a kiságyba

2012. okt. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Véletlen elküldtem, tehát még nem vettünk:

- kiságyállványt. A mosógépen fürdetünk

- vízhőmérőt

- cumisüveget és tartozékait

- mellápoló krémet. Előre felesleges, nem biztos, hogy kisebesedsz

- a nem létfontosságúak közül csak kendőnk van.


Eddig kettő élte túl ezek hiányában. :)

2012. okt. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

újatlan télre tuti nem kell

56 os méret elég

sapi kell már a kórházba is vékony újszülött sapi

zokni is de elég 3 pár,nem koszolódik

harisnyanadrágot nem adnék újszülötre inkább rugi és vastag takaró

kocsicipő vagy bélelt mamusz akkor ha nincs talpas overálja

texitil pelenka viszont minden mennyiségben

mérleg opcionális

légzésfigyelő nagyon fontos otthonra

körmét 2 hétig nem szabad vágni ,utánna viszon nagyon gyorsan nő

cumis üveget felejtsd el

2012. okt. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nayon sok minden függ attól, hogy van e már elképzelésed arról, hogyan szeretnéd gonozni- nevelni a babádat, és hogy emnnyire szereted "bebiztosítani" a dolgokat.

A mi lányunk hordozott gyerek, igény szerinti együttalvással, anyatejes(erre készültem agyban és lélekben, sikerült megoldani, az etetéshez ehhez kapcsolódó dolgokat akkor vettük volna meg, ha szükséges, előre nem). Tehát ezeknek fényében írom a következőket:):

- kocsicipő, levegőztető zsák nem kellett, mivel horodztuk, autós hordozóba pedig castag zokni- pléd elég míg bemelegszik az autó)

-nálunk az ágy(és így a többi kiságyhoz kapcsolódó dolog ráért volna féléves korában, addig együtt aludtunk, illetve eleinte próbálkoztunk a kisággyal de mindig közöttünk kötött ki)

-babakocsi és ehhez kapcsolódó tartozékok értelem szerűen nem kellettek, sosem hiányoztak(, most két éves a lányom, most már élvezi a sportkocsit, mert kaland neki).

-nekem kényelmesebb volt az ágyon pelenkázni ülve mint a pelenkázón, így attól meg is váltunk hamar

-babamérleget kölcsönöztünk, de azt javaslom, hogy ezzel is várjatok születéséig, ha van lehetőség gyors kölcsönzésre/vásárlásra, engem(és sok más anyukát) a mérleg csak zavar. Persze más ha koraszülött/kissúlyú vagy bármilyen probléma van a babával, de ezért mondom, hogy szerintem ráér míg kiderül megszületése után

- légzésfigyelőt az együttalvás miatt nem használtuk, csak féléves korától, mikor a saját ágyában aludt már az éjszaka első felében

- mi is mosógépen fürdettünk, majd együtt zuhanyoztunk, így állvány nem kellett

- cumisüveget ér társait nem vettünk, ha szükség van rá, hamar be lehet szerezni, amúgy meg felesleges pénzkidobás(fél éves korától inni pohárból kapott vagy sportkupakos vizesflakonból)

- mellszívót kölcsönöztem, de nem volt rá szükség, nekem kézzel könnyebb volt amikor kellett, lehet, hogy Neked sem fog kelleni, ezt is ráér akkor megvenni ha szükséges

- mellápoló krém(a mellbimbóra?) nem volt, az anyatej és a levegőztetés már a kórházban is a legjobb volt nekem

-cumisüvegtermosz, melegítő, sterilizáló és társaik a fent leírtak miatt nem voltak

-utazóágyunk sem volt, mindi elértünk egy- egy éjszakára egy ágyban

-ágyra szerelhető kütyüt sem használtunk, lévén hordozott gyerek, kapott elég ingert a nélkül is

-cumit nem vettünk, ha mindenképp kellett volna neki, akkor is inkább az ujját szerettem volna ha szopja

-nálunk a műanyag vödör a mosható pelusoknak kellett:)

Ami nekünk nem esetleges volt, hanem abszolút alap, az a hordozókendő, nem írom le többször, miért:D.

2012. okt. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csak 1 megjegyzés az előzőhöz. Nekem leszakad a derekam ha az ágyon ülve (vagy bárhol a pelenkázószekrényen kívül) kell pelenkáznom. A fiam 3 éves lesz, már csak éjszakára kap pelust, de még mindig felmászik egyedül a pelenkázóra esténként, hogy ráadjam a pelenkát. Szóval van akinek hasznos a pelenkázó.
2012. okt. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

Hát nekünk csomó minden nem volt és fenőtt a lányom. (két éves)

Nem volt babakocsink és ehhez tartozó tartozékok. 3dik emeleten lakunk nincsen lift és mi kendőztünk.

Nem volt cumink cumis üveg és ennek tartozékai. Ha nektek még is lesz akkor szerintem a sterilizálót nem kell megvenni hiszen ha fogsz egy edényt amibe forralsz vizet és kifőződ a cumisüvegeket az bőven elég. / hetes kora után amiben lefagyasztottam a tejem azt sem főztem ki minden alkalommal meleg mosogatószeres vízben mosogattam el. Ami nekem hasznos volt de ez nem mindenkinél igaz az a mellszívó. Nekem az elején amíg be nem állt rengeteg tejem volt aztán az igény szerinti szoptatás meghozta eredményét utána már nem folytam. Ami hasznos pont ez miatt melltartó betét. Én az elején nagyon erős tej leadó reflexem volt. Egy dobozzal érdemes beruházni többre nem nagyon, mer ha nem kell mert nem mindenkinek folyik ennyire a teje akkor csak pénz kidobás.

Nem volt légzés figyelőnk se bébiőrünk mert két szobás emeleti lakásban lakunk ahol rendesen hallottam a gyermekem sírását. Ezeket szerintem célszerűbb kölcsönözni. Ja és nem volt mérlegünk sem. Ha nagyon akarsz lehet kölcsönözni baba boltokban de a védőnő is leméri neked ingyen. Én ezt az utóbbit választottam. Kanalat nem kell szerintem venni hiszen azt csak később fogod használni. Textil pelus sok volt mert én azt tettem a feje alá, és sokat büfizett a babám. Gyakorlatilag szinte mindenre használtuk van is már 40 db. De szerintem kezdetben 20db bőven elég és ha kell akkor ráérsz akkor venni még.

2012. okt. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

A 3. és 4. válaszoló vagyok.

Én is igény szerint szoptatok, ennek ellenére nem tartom hülyeségnek a mérleget. Mivel az elsővel volt rendesen tejem, a másodiknál az orvos és a védőnő is lebeszéltek róla. A kisfiam maratoni szopizó volt, egy-egy alkalom minimum fél óráig tartott, de a 45-60 perc sem volt ritka. Ehhez képest a kislányom már újszülöttként is 10 perc alatt végzett, én meg kivoltam, hogy tuti nem eszik eleget. Akkor jó lett volna a mérleg megnyugtatásnak.

Abban egyet értünk, hogy az etetéseket felesleges mérni, de pár naponta azért érdemes rátenni a gyereket, hogy gyarapszik-e rendesen.

2012. okt. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

8dik válaszoló vagyok. Nálunk a lányom nem a megszokott ütembe hízott. Jó kedvű volt és szépen fejlődött. Viszont a mérleg alatta alig mozdult. Mind a mai napig tiszta ideg vagyok, ha a mérleget meglátom a tanácsadáson. Szerintem nem kell sűrűn mérni a babát én totál be voltam golyózva.

Viszont mondom hetente vittem a védőnőhöz. Ha lett is volna mérleg biztosan csak kölcsönöztem volna annyiért amennyiért árulják én nem vettem volna meg.

2012. okt. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!