Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babákat tényleg nem lehet...

A babákat tényleg nem lehet teljes sötétségben altatni éjszaka sem? Miért nem?

Figyelt kérdés
2012. okt. 31. 02:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne?

A baba még sokkal jobban támaszkodik a tapintásra és a szaglásra, mint a felnőtt, és a hallása is jó. Elég jól tájékozódik éjjel is - nem fog félni, ha a közelben vagy.

2012. okt. 31. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne.
2012. okt. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet, sőt, szerintem a teljes sötétben tudja magát kipihenni a szervezet, múltkor olvastam is erről egy cikket. Kórházban nem engedték a teljes sötétet, de ott azért, hogy bármi van, lássunk. Nekünk itthon sólámpa van, ami nem ég, csak ha megébred a babám akkor kapcsolom fel.
2012. okt. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
èn sem halllottam ilyet még.
2012. okt. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányaim (5 éves és 3 éves) születésüktől kezdve korom sötétben alszanak. Soha nem igényelték az éjjeli fényt, sőt zavarja is őket.

Pont ezért voltunk most bajban, mert régi párásítónk elromlott, és olyat kellett keresni, ami egyáltalán nem világít --> hát nem egyszerű feladat :-)

Nekem nagymamám mondta, hogy régen sem volt éjjeli fény, mégis aludtak a gyerekek :-)

2012. okt. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Atroposz ***** válasza:
100%

Én eleinte éjszakai fényt használtam (első baba), mert így mindig láttam ,hogy mit csinál ,ki van -e takarózva stb

Most már nem használom.8 hónapos a lányom

2012. okt. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
24%
Lehet, de sokkal jobb neki, ha nem teljesen ingerszegény környezetben alszik. Éjjeli fény, esetleg egy tiktakos óra. De ettől függetlenül semmi baja nem lesz, ha ezek nincsenek.
2012. okt. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ha nem kapcsolnám le a villanyt nem is tudnám elaltatni a babámat, mert folyanatosan nézelődik, de sötétben magától elalszik 5 perc alatt.
2012. okt. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Szerintem az alvasi apnoe miatt montak, de en se tudom, ezert kerdeztem. Hogy ha eberebben alszik a feny miatt akkor kisebb az eselye, hogy olyan melyen aludjon el, hogy ne ebredjen fel. Valami ilyesmire gondoltam, de en se tudom azert kerdeztem.
2012. okt. 31. 13:07
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

Én viszont pont azt olvastam, hogy nem jó az éjszakai fény, mivel csak teljes sötétben tudja magát igazán kipihenni a szervezet, az agyban csak sötétben tud termelődni elegendő mennyiségben melatonin, ami elengedhetetlenül szükséges a megfelelő fejlődéshez.

Arról nem is beszélve, hogy ha hozzászoktatod éjszakai fényhez, akkor onnantól kezdve nagy valószínűséggel félni fog sötétben, és nehéz lesz leszoktatni róla.

Így én nem használtam semmilyen fényt éjszaka - van a szobájában egy sólámpa, ha be kellett menni hozzá, mindig csak azt kapcsoltam fel, és pont elég fényt adott éjszaka a szopizáshoz, pelenkázáshoz is.

2012. okt. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!