Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adott már valaki kecsketejet...

Adott már valaki kecsketejet a babának? Mi a véleménye róla?

Figyelt kérdés
A babám most 10 hónapos. Nekem többen is ajánlották, valaki pedig óvva intett.
2009. aug. 11. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
1 éves korig semmilyen tejet nem ajánl a szakirodalom. Se tehén, se kecske, se semmilyen.
2009. aug. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Ismertem olyant,aki adott a gyerekének már ilyen korban is,és nem volt a gyereknek semmi baja.

Régen azért nem adtak 1-1,5 év előtt kecsketejet,mert az sokkal zsírosabb,mint a tehéntej.Én féléves koruktól csak tehéntejet adtam nekik.Most ugyan az a legújabb divat,hogy csak egy éves kor után adjunk.Mindenki maga döntse el,hogy követi-e a divatot?Én adtam a gyerekeimnek,és nem lett semmi bajuk tőle,ahogy anyáinknak sem.

2009. aug. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1.vagyok.

Igen-igen, mi is kaptunk tejet babakorunkban, nem lett semmi bajunk, nem akartam túl "szakirodalmi" lenni.

Ha szeretnél a babádnak kecsketejet adni, először úgy add, ahogy a tehéntejet adnád, felesben, felforralva.

2009. aug. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%

Hát én biztos nem adnék neki, főleg kecsketejet nem!Az még rosszabb mint a tehéntej, sokkal nehezebben emészthető.Igaz mi is kaptunk egy éves kor előtt tehéntejet, mert akkor még nem voltak vele tisztában, hogy mennyit árt.Nem hiába az az első számú allergén Magyarországon.Az hogy ne adjuk, nem divat kérdése.

A mai tudomány jóval előrébb jár, mint 30 éve.

Bocs az offért!

2009. aug. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos elkövettem azt a hibát hogy 9 honaposan a védönö (!) javaslatára joghurtot adtam a babánk, 11 honaposan tejcukor érzékreny lett és nem is biztos, hogy kinövi. Most járhatunk mindenféle vizsgálatra és persze szigoru diéta.. Én ezért nem ajánlom..
2009. aug. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
96%

Nekem most lesz egy éves a fiam és 10 hós kora óta kap kecsketejet, először anyatejjel kevertem neki, de már elválasztottam és a fagyóból is elfogyott, így most már csak magában kapja felforralva. Nekem nem hajlandó semmijen kanalas kaját enni, így ezt eszi egész nap. Van hogy teszek neki bele egy kis kölespépet estére mondjuk. De jól lakik vele mert átalussza az éjszakát. Akitől hordom, ő lányának 3 hós kora óta kecsketejet adott mert elfogyott az anyateje és nem akart tápszet adni és ma már gyönyörő 12 éves a kiscsaj és semmilyen allergiája nincs. Egyébként a kecsketej az egyetlen tej amit fehérjeérzékenyek is ihatnak. Nézz utánna a neten csak jókat írnak róla. Pl. ez az egyedüli "étel" amit ha egyedül csak ezt enne akár baba akár felnőtt elélne vele élete végéig. Megvan benne az élethet szükséges tápanyag , vitamin ásványi anyag. Én azt mondom nyugodtan add. Ja és antiallergén. Tehát ha mondjuk a kecske megeszi a parlagfüvet mondjuk ami allergizál akkor anti anyagot termel és ha megiszod a tejét akkor benned is ott lesz az antianyag és nem leszel allergiás a parlagfűre. Az meg hogy 9 hósan adott egy válaszoló joghurtot és allergiás lett a babája lehet ha 12 hósan adja akkor is az lesz ha megvan benne a hajlam.

Tehát add szerintem és csak jókat olvastam és hallottam róla, ezért adom én is.

2009. aug. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi nem allergiás csak tejcukor érzékeny lett. Most látom. De ez sem feltétlenül azért van mert 9 hósan kapott joghurtot. Ha később kap akkor is lehet az lesz ha benne van a hajlam.

Ez a véleményem. Lehet pontozni akinek nem tetszik.

2009. aug. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!