Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányom 8 hónapos! 2 hónap...

Lányom 8 hónapos! 2 hónap alatt összesen 100grammot hízott! Cm-re nőtt 3-4cm-t, de stagnál a súlya! Jó húsban van, nem panaszkodok, de ez nem gond ugye?

Figyelt kérdés
2640gramm és 50cm született. Most 10.-én lesz 8 hós és 8600gramm és 74cm.
2012. nov. 3. 14:18
 1/9 Jégtánc ***** válasza:
100%
Teljesen rendben van a súlya,ne aggódj.Gondolom sokat mozog.Lányom is 74 cm, 8300gr.
2012. nov. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Neked is 8 hós? Igen mozog, mászik már, de csak hátrafelé tolat, de ezt csinálja szinte egész nap! Akkor megnyugodtam, h nincs baj! :)
2012. nov. 3. 14:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Most a mozgásra koncentrál és hosszra nőtt, nemsokára újra gyarapszik majd, szerintem teljesen rendben van.
2012. nov. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát tényleg jól össze szedte magát a lányod.

A súlya korának megfelelöen nagyon jó, se nem kevés se nem sok.


Lányom 4 kilóval született,

3 hósan 6,5 kg

6 hósan 8,5 kg

12 hósan 9,2

24 hósan 11 kg


vagyis ahogy látod a hízás lelassul szerencsére.


egy évesen a közép suly 10 kiló de a maximum 12 kiló. Szóval most már nagyon lassan kell híznia, hogy ne legyen túlsúlyos baba. De nem is lesz mert innentöl mar lassan híznak ha csak nem kap túl sok cukrosat, zsírosat a baba.

2012. nov. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Jégtánc ***** válasza:
9 hónapos lesz holnap
2012. nov. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én fiam 10én lesz 9hónapos!! :))

7900gramm és 71cm. a súlya ugyan nem stagnál, de alig hízik 5hónapos kora óta. Akkor volt 6900gramm. 3050-nel született.

Nem mondanám, hogy a mozgás miatt nem hízik, mert még csak nem is kúszik, kb négykézláb áll, meg hason eljátszik, iránytűzik körbe-körbe. Mást nemigen.


Jó súlyban van a lányod, de én a biztonság kedvéért megkérdezném a gyerekorvost is, hogy erre mit mond.

2012. nov. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 16 hónapos, és 8600gr...
2012. nov. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem egyformák a babák, nem egyforma ütemben fejlődnek. Az, hogy valakinek 16hósan 8600gramm a gyermeke, ez nem jelenti azt, hogy másnál ez 8hónaposan jó súly.

Én is így jártam, nekem 6.hós mérésen az 5hóshoz képest csak 80garmm volt a gyarapodás, és azt mondta a doki, hogy egyébként jó súlyban lenne a gyerekem(6hósan 6,7 kg volt), de mégsincs önmagához képest jó súlyban- és a hatodik hónapban- az előző hónapok hízását nézve -nagyon megállt a hízás, és azt mondta ez nem jó. Szóval minden gyereket önállóan- és önmagához képest kell nézni, hogy milyen a súlya.

Én elmondanám ezt a helyedben a dokinak, és ő mondjon rá valamit. Ez persze nem feltétlenül jelent bajt- lehet hogy éppen centire nőtt, ahogy írod, vagy éppen más területen fejlődött.

2012. nov. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Következő találkozásnál meg fogom említeni! :)
2012. nov. 5. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!