Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos baba eszik már...

7 hónapos baba eszik már mindent?!

Figyelt kérdés

Egyik rokonoméknál voltam nyaralni, 8 hónapos kislányuk van. Elég sok mindent megeszik, ez nekem elég meglepő, ez normális dolog így? A kisfiúnak semmi baja sincs tőle, sőt, nagyon életre való, jó evő kisgyerek. Igy néz ki kb egy napi étrendje: 6 órakor egy cumisüveg tápszer reggel.

7órakor egy májkrémeskenyeret kap egy kisasztalhoz, amire ha felhuzza magát, akkor kb a baba melléig ér. a kenyeret széttépi darabokra és megeszi. aztán kap cumiüvegbe egy üveg babateát. játszanak vele, közbe eszi a pufit, kb 10 db-ot.

Ebédre karfiol-répa levest eszik kanállal, ebből két tállal, másodiknak egy kisebb csibecomb lefejtett usát egy kis adag darabolt főttburgonyával és édessavanyúsággal. ezt kézzel darabonként etetik meg vele.

utánakapott egy kisebb jó puha sütit, amit elcsőcsált. mondókáztak vele, énekeltek,

14 óra körül kapott egy üveg tápszert. lefeküdt aludni. felkelt olyan

4 óra körül, kapott egy szilvásgombócot kézből eldarabolva, egy cumisüveg babateát.

késő délután 5-6 darab pufit játék közbe, és

lefekvés előtt még egy cumisüveg tápszert.

Meg éjszaka kapott még 2-3-szor egy-egy üveg tápszert.

Vélemény?



2012. nov. 3. 15:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hűha, enyém ennyi idősen szopott, amúgy meg krumplit evett répával, tökkel, spenóttal meg almát, banánt. A másik meg csak szopott, a kanalat sem tudta a szájába tenni.


A sütit nem adtam volna a babának, és nem hiszem, hogy annyi foga lenne, hogy ezeket meg tudja jól rágni, de ha megtörik/turmixolják neki, hát egye, kóstolgasson. A fűszerezés sem mindegy meg a sok cukor.

2012. nov. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
a sütit elmajszolta, morzsázott vele, de elfogyott. ha jól tudom 2 fogacska kezdeménye van.
2012. nov. 3. 16:25
 3/12 A kérdező kommentje:
Meg volt nap, hogy kapot fél cumisüveg tehéntejet. De a székletével sem volt semmi gond, mert tettem is tisztába.
2012. nov. 3. 16:26
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez vicc.
2012. nov. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, ha viccelődni lenne kedvem, nem ide jönnék. az lenne vicc, ha te élnél tápszeren, vagy ha a baba a csontot is megenné. értelmes válaszokat várok.
2012. nov. 3. 16:54
 6/12 anonim ***** válasza:
régebben 3 hós kortól tápláltak hozzá, lehet, anyáink nem kaptak volna infarktust ettől a menütől, bár én 32 éve üveges kajákat ettem ebédre, még meg is vannak a kis üvegek.
2012. nov. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

7 hónaposnak a tápszer még tökéletes és kell is.

Én tehéntejet egy éves kora után kóstoltattam, szerencsére nincs gondja. Előtte eszembe se jutott.

Karfiol-répa leves- igazából erről azt kellene tudni, hogy mennyire bababarát, mert kis zöldfűszerrel már lehet ízesíteni és ha a baba pocija bírja a karfiolt, miért ne.

A pipicomb is oké, ha úgy van elkészítve.

Én ezekből még sok mindent nem adtam ekkor, 7 hónaposan amúgy sem volt foga, rágni sem tudott...

Igazából engem a mennyiségek döbbentettek meg.

2012. nov. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha azt vesszük, hogy tápszeres, tehát már 4 hónapos korától hozzátáplálják, akkor nekem ez nem tűnik olyan durvának. Egyedül a süti az, amivel óvatosnak kell lenni a tojás miatt, tojásfehérjét már évtizedekkel ezelőtt sem adtak 1 éves kor alatt.

Két dolgot azonban nem értek. Egyrészt hogy jön ide, hogy közben mondókáztak és énekeltek? Másrészt meg 7 vagy 8 hónapos? És akkor most fiú vagy lány? A szitu szempontjából persze mindegy, de azért eldönthetnéd.

2012. nov. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszi. 8 lesz még csak hét. mert próbáltam felvázolni a napját, ahogy eszembe jutott.
2012. nov. 3. 18:04
 10/12 anonim ***** válasza:
De fiú vagy lány? Vagy ez csak egy fiktív történet?
2012. nov. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!