Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért siettetik manapság...

Miért siettetik manapság ennyire a baba mozgásfejlődését?

Figyelt kérdés
Kislányom tegnap töltötte a 7 hónapot. Még nem volt 6 hónapos mikor először négykézlábra állt. 3 hete mászik, és egy-két napja a felülés is sikerül neki. Beszélgettem egyik ismerősömmel, és erre azt mondta, le van maradva egy picit a lányom, mert az ő fia 7 hónaposan már kapaszkodva lépegetett. Meg egy másik ismerősünk gyerekét is leszólta, mert 1 éves volt mikor elkezdett járni. Hogy lenne már lemaradva a lányom?? Miért siettetik ennyire a dolgokat??
2012. nov. 5. 08:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Orvost kell kérdezni, nem ismerőst. Orvosok egyáltalán nem siettetik. Sőőőőőt.

Lényeg, hogy minden mozgásforma meglegyen és elég ideig tartson. Pl. ne 1 napig másszon, majd utána azonnal felálljon. Pont, hogy összességében nézik, egymáshoz viszonyítják, hogy pl mikor ült fel, mikor mászott, mennyit, abból hogyan állt fel és sorolhatnám.

Ne 'büszke' anyukákkal beszélgess erről, hanem szakemberrel.

2012. nov. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Mert villogni csak így lehet mások előtt. Aztán néhány év múlva jönnek az ilyen-olyan gerinc problémák. Ez már csak csendben, mert azt nem reklámozza senki, hogy valahol nagyon csúnyán elszúrta a dolgokat.
2012. nov. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az orvosok nem siettetik. Úgy gondoltam, hogy az anyukák miért siettetik ennyire a dolgokat!?
2012. nov. 5. 08:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert manapság divat a versengés.

Sajnos nagyon sok buta ember van, akit jobban érdekel az, hogy az ő babája legyen az első, ebben vagy abban, mint az, hogy mi a normális, vagy mi az egészséges.

Az én lányom 9 hónapos volt mikor felült, 7 hónaposan tanult meg forogni, majd kúszni. Mászni 9 hónapos korától mászik, 10 hónapos volt mikor felállt először. Most 15 hónapos és egyedül még csak keveseket megy, most tanul, de ha fogom az egyik kezét akkor már szalad.

De én ezt csak itt anonim módon merem elmondani, mert sajnos én is tele vagyok ilyen versengő ismerősökkel, akik ha megtudnák, akkor siránkoznának, szánnának, és jönnének a jobbnál jobb tanácsaikkal. Nekem az babaúszáson az úszómester mondta, hogy egy picit lehet le van maradva, de nem lesz vele semmi gond. Ez 4 hónaposan volt, azóta nem voltunk úszáson (nem a úszómester miatt, nem tudtuk megoldani az utazást), de szerintem nincs a mozgásával gond. Mindent a maga idejében.

2012. nov. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nincs lemaradva a lányod. Az én fiam 5 hónaposan kúszott ugyan, és 6 hónaposan mászott, de 13 hónapos volt, mikor elindult. Az ülés még kacifántosabb volt. 7 hónaposan ült egyedül, állásból huppant le, de fekvésből nagyon későn, jóval egy éves kora után ült fel önállóan (ujjamba kapaszkodva már jóval hamarabb felhúzta magát, kb annyi idősen, mint a tiéd). Még sincs semmi baja, a védőnő, ortopédorvos, kifejezetten dicsérte a mozgáskoordinációját. Az én fiam is lépegetett 7 hónaposan kapaszkodva, mégis 13 hónapos volt, mikor elindult önállóan. Minden kicsi másképp csinálja. Pont akkor mikor neki megfelelő, és nem előbb. Ettől sem több, sem kevesebb nem lesz. Az én fiam, későn kezdett el beszélni. Júliusban töltötte a kettőt. Most még 50-50%-ban csak szavakban vagy két szavas mondatokban beszél. Lehet, a te lányod, már 1,5 évesen folyékonyan fog beszélni, az ismerősödé, meg csak két éves kora után ejti ki az első szavakat. Ez nem lóverseny, nem kell siettetni azt, ami úgyis eljön magától. Az az érzésem, hogy az ilyen anyukák a gyerekek korai mozgásfejlődését csakis a saját sikerüknek tudják be. Elismerésre, megerősítésre vágynak, és ezzel akarják elérni. Meggyőzik magukat, hogy attól jó anyák, ha 3 hónaposan már jár a gyerekük.
2012. nov. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert BUTÁK, ostobák! Emellett fogalmuk sincsen a fejlődéstanról. Egyáltalán nincsen lemaradva a babád. Az élettani határokat kell nézni, azok pedig elég tágak. A túl korai mozgásfejlődés majdhogynem több kárral járhat mint a normál szakasz későbbi vége. Egyáltalán nem kell túl hamar elindulnia, felállnia, mert ez egyáltalán nem tesz jót a gerincének.

Ez a típusú versengés a nárcisztikus vonásokkal megáldott anyákra jellemző.

2012. nov. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a hátamon feláll a szőr az ilyen versengő anyukáktól. Sokszor hallom ó az én fiam ilyenkor már mászott foga volt stb. semmivel nem kevesebb se az én se a más gyereke hogy nem épp akkor vagy előbb kezdett el akármit mint másé. és igen a gerincnek is nagyon rossz ha erőltetve van. a babák akkor csináljak amikor ők akarják és tudják :)
2012. nov. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A gyógytornászunk mondta, hogy ismer olyan 18 évest, aki jóval korábban csinált mindent babaként, amolyan szuper gyerek volt. Most meg gondjai vannak az iskolában... Mindegy, csak azért mondta ezt, mert minden mozgásfejlődési stádiumnak meg kell lennie, mert az izmok, idegek az agyat tréningezik, ami nagyon fontos. Sztem az a fontos hogy minden mozgása meglegyen egy babának. Nekem a fiamnál kimaradt a kúszás, ami nagyon edzi a hátizmokat, és sokáig ülni sem tudott emiatt, mert nem volt elég erős a háta hozzá.

Az anyukák meg borzalmasak ilyen téren, mindenki úgy sztárolja a gyerekét, hogy egy kicsit lehúzza a másét... ÁÁÁÁÁ.

2012. dec. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!