Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mihez kezdjek most a gyerekorv...

Mihez kezdjek most a gyerekorvos diagnózisaival?

Figyelt kérdés

Ma voltunk a 4 hónapos oltáson a gyerekorvosnál. A kislányom anyatejes, fél kilót hízott egy hónap alatt, jó húsban van. Jól alszik, jókedvű, forgolódik egyik oldaláról a másikra, és az oldalán is alszik már. Napi 6x eszik. Van elég pisis pelenkája, 3x vagy 4x kakis is. Az esti utolsó kakija zöld színű. A feje egy kicsit lapos hátul, mert nem szeret hason aludni, én meg örülök, ha szépen alszik este (7-8 órát zsinórban). A doktornő megállapította a következőket:

- még mindig lapos a feje (de már kezd szebb lenni a formája a nagyik szerint is)

- lapos a háta egy kicsit. Milyen legyen? Ezt nem értettem. Javasolta, hogy hasaltassam minél többet. Oké, próbálom, mert hason elvan ébren, játszik a testével, kapálózik, nyúlna a játékai után, kinyomja magát majdnem fekvőtámaszba.

- a zöld kakira annyit mondott a drnő, hogy lehet este éhezik, kevés a tej. Vagy gyomorbaja lehet, emésztési baja. Adjak neki Normafort vagy Laktivot. Eszik este 18.00 körül és 20.30 körül. Mindét etetés után elégedettnek tűnik, mosolyog.

Igazából bosszankodom egy kicsit, mert a lapos hát dologgal nem tudok mit kezdeni. Már kezdett lelkiismeret furdalásom lenni, hogy de szar anya vagyok.

Szóval mihez kezdjek most? Legszívesebben orvost váltanék, mert fura nekem ez az orvos. A kislányom pelenkakiütését is gombának nézte a múltkor.

A lapos fejűséget kinövi ugye, ha hason játszik, oldalán alszik és majd fel fog ülni 6-7 hónaposan?

A lapos hátról hallott valaki?

Előre is köszi!


2012. nov. 7. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nagyon ügyes a lánykád, és normálisan fejlődik. Az én lányomnak is lapos volt a feje, mert utált hason lenni. Aztán mikor már nagyobb lett, és folyton forgott, kikerekedett neki teljesen. Zöld kaki nálunk is volt rendszeresen, de nekünk nem mondták hogy gond lenne. Lapos hát? Hát milyen legyen púpos? Ezt én sem értem.
2012. nov. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szerintem ennek a babának semmi baja nincsen

teljesen egészséges kislánynak tűnik


nekünk meg a háziorvosunk idióta.

mindenre azt mondja hogy :- bármi lehet,meg mindenre antibiotikumot ír fel , még egy szimpla ujjvágásra is annyira hülye..


szóval ennyit erről.

2012. nov. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám sem aludt szinte haosn sosem. A feje az egyik oldalt már tiszta lapos volt. Mindig abban az irányban tartotta a fejét amerröl mentem hozzá. Aztán át rendeztem a szobát és mostmár kialakult a fejformája. Most 7 hónapos. A lapos hátra nem tudok neked mit mondani. A fél kiló hízás szerintem teljesen jó.
2012. nov. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

èn tuti megkérdezném hogy van-e tapasztalata gyerekekkel, és orvost váltanék.


lányomnál ugyan ezek meg voltak. lapos fej eltünik, lányomnak extrém lapos volt, ezért elküldtek tornára ahol a forgás minél elöbb beindítása volt a cél, hogy minél többet legyen hason, most 2 éves de már alig látszik neki a laposság.

lapos hátat nem hallottam még, de ha baj lenne gondolom tovább küldött volna.

zöld kaki meg teljesen normális egy csak tejet vagy nagyrészt tejet ivó babánál. ez a gyors emésztés miatt van, mindegy hogy anyatejes vagy tápszeres, inkább örülni kell, hogy nem székrekedéses.


Szerintem válts dokit, mert így nem tudod majd a késöbbi problémáitokat sem megbeszélni. Azt eltudom képzelni, hogy akart valami frappánsat válaszolni ezért mond hülyeségeket.


ja még annyit hogy a kakát nagyobb korban mikor már eszik mindent akkor lehet zöld a kaka egy egy gyomrrontás esetén, akkor is gyors lesz az ürítés es ezért, de akkor már csak rövid ideig lehet, míg csecsemöknél akár hetekig is lehet ilyen.

2012. nov. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Orvosváltás!


Minden teljesen normális!

A lapos fej elmúlik!


A "lapos hátat" nem tudom értelmezni, de akkor kérj a "szuper dokitól" egy beutalót az ortopéd dokihoz és nézesd meg! Akkor megnyugszol.


A zöld kakik teljesen normális anyatejesnél, kicsit hosszabban áll bent a széklet, no meg attól is függ, Te mit fogyasztasz...


Jó egészséget Nektek!

2012. nov. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy a lapos hátról más sem hallott még! Komolyan nevetek már az egész délelőttön kínomban. Szerintem orvosváltás lesz a dologból. Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2012. nov. 7. 16:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Lapos hatrol soha nem hallottam,megis milyen kellene legyen?Az en fiamnak allandoan zold volt a kakija 4 honapos koraig mi gyumolcs enzim cseppet kaptunk egy honapig majd a hozzataplalassal megvaltozott.a nagyobbik fiamnak majdnem egy eves koraig lapos volt a feje aztan elmult,helyrealakult,a dokinak en mondogattam mindig hogy vajon mi lesz a fejevel es azt mondta kinovi ne izguljak es igaza lett.Szoval szerintem nyugi,de ha nem vagy elegedett valts dokit hisz ha nem bizol a dokidban akkor megette a fene,otthon is diagnosztizalhatsz.
2012. nov. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ÉHEZIK??

tejószagú....

2012. nov. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Katicaolaj ***** válasza:

[link]


Sajnos nem növi ki a lapos-fejűséget, elég szomorú, hogy némely kórházi osztályon egyenesen tiltják a hason fekvést! Nézzétek csak meg egyszer például az utcán az emberek fejét, sokaknak igen lapos, nos ez azért van, mert csecsemőkorukban nem- vagy keveset feküdtek hason! Pedig nem csak attól óv meg, hogy lapos legyen gyermekünk feje, hanem a hátizmokat is erősíti!

2012. nov. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!