Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek terhesség alatt magas...

Akinek terhesség alatt magas lett a vérnyomása annak meg is maradt utána?

Figyelt kérdés
2012. nov. 7. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen :(
2012. nov. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy válaszoltál!Milyen gyógyszert szedsz és mennyi a vérnyomásod?
2012. nov. 7. 18:50
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem.

Mondjuk nálam toxémiát diagnosztizáltak, azaz magas vérnyomás és fehérje a vizeletben. Azt mondták, hogy szülés után már nem lesz magas a vérnyomásom, de benne van a pakliban, hogy idős koromra visszajön a magas vérnyomás.

De úgy történt, ahogy mondták, szülés után rendeződött a vérnyomásom.

2012. nov. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Atroposz ***** válasza:
Szülés után még 1-2 napig szednem kellett a dopegitet, de utána elhagyhattam.
2012. nov. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem, szépen visszament. Már a csecsemőosztályon 120/80-akat mértek.
2012. nov. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is megmaradt betaloc zok 50mg szedek azota es modt a trrhesseg alatt is
2012. nov. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem is terhességi toxémiám volt, szülés után nap mikor reggel mérték, csak 80/60 volt a vérnyomásom, tényleg csak ennyi. Szédültem is, az orvos meg is vonta a gyógyszert
2012. nov. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Első babánál 32. hétben lett magas a vérnyomásom, ami sajna meg is maradt. Minden napos sportolással elértem hogy mire 1,5 éves lett a lányom nem szedtem gyógyszert. 2. terhességem 12. hetétől újra kellett szednem 2x1 dopegytet, ami a szülés időpontjáig 4x1 lett. Símán megszültem mindkét gyereket komplikáció nélkül, még szoptatok, most 17 hónapos a kicsi, 2x1 dopegyt az adagom.
2012. nov. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok, toxémia miatt lett magas a vérnyomásom, a pulzusom felment 180 ra kórházba kerültem,kivizsgálás negatív. Metoprolol-t írtak ,szedjem ha magas , ha nem ne. 36 héten befektettek mert nagyon vizesedtem + magas vérnyomás. Osztályon Dopedigitet és Metoprolol-t kaptam. Szülés után gyerekágyas osztályon is. Monták fokozatosan hagyja m majd el...

6 hónap után elmentem belgyógyászhoz ,aki közölte hogy terheség és szoptatás alatt tipos a doegit ...ööö akkor miért adták a szülészeten?

Felírt tensiomint.

De ne szedjem szoptatás környékén :O még is mit gondolt nézegessem? Sőt hagyjam is abba 6 hónapig bőven sok a szoptatás :O Szerintem nem meri vállalni a felelősséget.

Kaptam 24 órás vérnyomás mérőt ,első mérés után utánna mértek kézivel ,mert így lehet beállítani , a kézi 20 értékkel magasabb volt mint az autómata,így kaptam egy tökéletes 24 órás eredményt :O

Itthon továbbra is 110 feletti pulzusom vol ,időnként magas vérnyomással.

Már 15 hónapos a babám, még mindig van konfort szopi. 12 hónapos korági szopott komolyabban. Gyógyszert nem szedek. Vérnyomásom pulzusom olyan amilyen.

Ja és fogyjak le sürgősen 78 kg vagyok , teltkarcsú,nem bánnám ha ledobnék egy 10 kg ot de ez nem olyan vészes szerintem ,szoptatás mellet.

2012. nov. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem. Terhesség előtt inkább alacsonyabb volt, 110/70. Terhesség alatt olykor a mérhetetlenségig emelkedett. Már a szülés alatt normalizálódott furcsa módon, pedig az orvosom folyamatosan mérte. Szülés után megint minden rendben volt, és a második terhességemnél pedig elő sem jött a magas vérnyomás!
2012. nov. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!