Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyukák válaszát várom...

Némethné Ágnes kérdése:

Olyan anyukák válaszát várom akiknek a babájuk méhen belüli retardáltsággal, sorvadással /IUGR/ született! A későbbi súly és hossz fejlődésükre vagyok kíváncsi. A kisfiam 1490g-al született! Nektek mekkora most a babátok és hány kiló?

Figyelt kérdés

2012. nov. 8. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem én így születtem, csak mert anyukám azt mondta, h időre jöttem, mégis koraszülöttnek lettem azonnal titulálva az 1800 g-mal. 30 valahány éve ezt még nem tudták, h ez egy "rossz" fejlődés eredménye. Kb. 45 cm lehettem. Aztán , anyukám elmondása szerint, úgy nőttem mint a puskagolyó, oviban már a legmagasabbak közé tartoztam.....
2012. nov. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a lányom (36+2.) 2010 grammal született és 48 centivel.

Szerencsére nagyon aglis volt az első pillanattól ekezdve, és ügyesen is szopott ,úgyhogy nem került koraosztályra és csak a sárgaság miatt voltunk összesen 5 napot a kh-ban.

Három hós koráig igény szerint szopott (éjjel-nappal másfél óránként), és be is hozta az időre született babák nagykönyvi súly és hosszértékeit, igaz, az alsó határon mozogva.

Most 4 éves (15 kilós és jelenlegi pontos hosszt nem tudok mert 3 hónapja nem mértem, de akkor 110 cm volt), még mindig vékony/törékeny alkatú és ez valszeg így is marad ( apukája szintén ilyen alkat, szóval örökletes is lehet részben). Amúgy - bár kifejezetten ügyes mozgású - a fizikai terhelhetősége nem a legjobb.

Minden mozgást kicsivel idő előtt csinált, értelmileg pedig messze a korosztálya előtt járt mindig is. Van egy 17 hónappal fiatalabb öccse, aki viszont nagyon nagynövésű, izmos kis viking harcosom, aki magasabb picivel a nővérénél és sűrűbb is. Rendszeresen ikreknek nézik őket :)

2012. nov. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hány hétre született a babád? És mikor, mennyi idős most, és most mekkora?

Nekem a fiam 38hétre született 2,6kg-mal, ami nem tűnik kevésnek, de végis sokkal többnek várták a dokik. Mikor megszületett, nagyon vékony volt a köldökzsinórja, és nagyon lógott a bőr a gyereken, azt mondták rá, hogy koraszülött kinézetű és viselkedésű, 4napig nem csinált semmit, infúzión volt. Dysmatur- vagy mi szerepelt a zárójelentését. 8nap kórház után végül hazajöttünk, kb 2hetesen életre kelt, és nagyon gyorsan nőtt, 3,5hósan ugyanakkora volt, mit a 3,8kg-mal született bátyja volt uganannyi idősen. Fizikailag, értelmileg sehogy sincs lemaradva - idekint megerősödött, egészséges kis rosszcsont. Nagyon értelmes.

Valószíű a te babád is összeszedi majd magát idekint!!

2012. nov. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az én kisfiam 37.hétre született 40cm és 1490g-al. Most 13 hónaposan 6890g és 67cm. Növöget csak lassan azért érdekelne,hogy más ilyen babák milyen ütemben fejlődnek.
2013. febr. 26. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!