Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet ez? Egy éves...

Mitől lehet ez? Egy éves gyerek eszik rendesen szilárd kajcsit, amint nem kap többet egyből kegyetlenül sírni kezd, amíg nem kapja meg a következő falatot. Akármennyit kap mindig ez van. Ötletek?

Figyelt kérdés

Rendesen kap a gyermek enni, amikor a szülei szerint eleget evett, és nem adnának neki többet borzalmasan sír. Ha kap még egy falatot, abbahagyja... de akármennyit evett előtte, mindig ez van. A szülők egy ideig adnak neki, aztán betudják, hogy hisztis, próbálják elterelni a figyelmét, a vége az, hogy a gyerek belefárad a sírásba!

Lehet ennek az az oka, hogy amikor másfél hónapos volt a kicsi, akkor a szülei aludni akartak éjszaka, és leszoktatták az éjszakai evésről úgy, hogy hagyták sírni, amíg bírta, majd visszaaludt szegény? Örökbefogadott gyerek, akit a szülők magukhoz akartak idomítani már a kezdetektől... Vagy mi lehet az oka?


2012. nov. 8. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Lehet, hogy bután hangzik...de nem lehet, hogy éhes a szegény gyerek?

" A szülei szerint" eleget evett. Na ne nevetess már. Mi az istenért nem lehet megetetni NORMÁLISAN ma egy gyereket? Hát mi van itt, mi van veletek anyukák???

2012. nov. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát én nem tudom.... "állítólag" volt már h megevett vacsira két szelet kenyeret, és akkor is ezt csinálta...

ésszerű lenne az ötlet, hogy éhes még, de hát a szülei már csak tudják mennyit eszik általában. bár az is igaz, hogy szinte általánosan mondják ezt a "hisztit", vagyis szinte mindig ezt csinálja a kislány.

2012. nov. 8. 13:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Amikor 9-10 hónapos volt a lányom óriási mennyiségeket megevett. Én nem vettem el tőle az ételt. Addig evett amíg kívánta. Ennek ellenére nem hízott el! Szerintem a legjobb lenne, ha adnának még neki kaját. Nem annyit kell ennie annak a gyereknek amennyi a nagykönyvben meg van írva, hanem amennyivel ő maga jóllakik.
2012. nov. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Írok egy példát.

Az én fiam 16 hónapos, vannak napok amikor reggelire megeszik 1 szelet pirítóst, téliszalámival, túróval. Ebédel levest 1 tányért, és eszik szépen másodikat is, uzsinázzik, 1 vagy 2 joghurtot, ropit, almát esetleg sajtot. És vacsorázik 2 szelet kenyeret, sonkával, sajttal, juhtúrót is ezsik hozzá, iszik kefírt, eszik tejfölt. Néha nem hiszek a szememnek, hogy fér el benne. Pl valamelyik nap babfőzelékből 2 akkora tányérra evett meg, hogy MÁR NEM MERTEM neki adni, mert azt hittem ennyi babtól egyszercsak elrepül a gyerek :-)

Aztán volt olyan hogy csak 9 kanál tejfölt evett EGÉSZ NAP, vagy csak a negyedét mint amiket felsoroltam. egyk nap így másszor úgy...

Szóval a szülő nem mindig tudja megítélni pontosan, hogy mennyit KELL ennie a gyereknek.

Adni kell neki, ha eszik egyen!

2012. nov. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!