Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen cumit, és cumisüveget...

Milyen cumit, és cumisüveget válasszak egy újszülöttnek?

Figyelt kérdés

Annyi féle van, és eddig csak olyat olvastam, hogy jó, ha a cumi része hasonlít a mellbimbómra...na, ez végképp kiakasztott, mert szerintem egy sem hasonlít:)

Ha lehet, márkaneveket is írjatok léci!


2008. máj. 23. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
én avent márkájút fogok venni, csak jót hallok róla. van ujszülött készlet 5500 ft, 2 kisebb,2 nagyobb cumisüveg van benne, egy nyugtató cumi és egy tisztito kefe.
2008. máj. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az elottem szolohoz, ha nem akarsz egybol keszletet, en tegnap vettem egy ujszulott avent cumit 800ft-ert.
2008. máj. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi mindenből aventet használunk.

szerintem világ viszonylatban talán a legismertebb, és a legjobb is.


a kezdő készletet sokáig fogod tudni használni, mert a cumis fej cserélhető nagyobb babának valóra, később csőrre is.

minen tökéletesen illeszkedik mindennel. a tárolókoz (Avent Via) is van átalakító, hogy a normál cumisfejet rá tudd tekerni, így, a lefejt tejet egyenesen a tároló edénybe fejheted, kupak rá, és irány a hűtő/mélyhűtő, amkor meg szükség van rá, akkor egy gyors melegítés után simán ugyanarra a pohárra rátekersz egy cumit és mehet a babának.


szerintem egyszerű és igénikus.

az én fiam hiába kapott cumisüvegből is néha tejet, nem szokott le a szopizásról 11 hónapig :)


cumi- cumiból meg szerintem érdemes olyat venni ami "szimetrikus" tehát, ha a kicsi megfordítja majd a szájában, akkor is ugyanolyan legyen. - Az Avent ebben is jó szerintem. védő kupakja van, még nem is koszolódik, ha kiköpi zsebre tudod tenni.


boldog babavárást

2008. máj. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem a leírások alapján az Avent és a Tommee Tippee tetszett, aztán rákérdeztem ezen az oldalon, mindkettőt ajánlották. Én a Tommee Tippee mellett döntöttem, meg tudod nézni a brendon honlapján, ha beírod a keresőbe. Amikor mutattam a férjemnek, meg az anyósomnak, mindketten azt mondták, hogy cici formájú :-)
2008. máj. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%
Kislányom lassan 4 hónapos, se cumink, se cumisüvegünk. Még vizet sem kapott soha, ha így teszel lesz tejed, akkor viszont felesleges pénzkidobás.
2008. máj. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én tommee tipee-vettem (lehet nem így írják) utánozza az anyamell és a bimbó formáját, és nem szokik át az üvegre, ha szoptatod, ha elválasztod,akkor az sem tünik fel annyira, de az Avent is nagyon jó. A tommee-n van a cumin légkieresztő és megakadályozza a légnyelést is.Szerintem jó.
2008. máj. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nem teljesen a kérdésre a válasz lesz (harmadik, aventes hozzászóló vagyok)

Az én fiam sem kapott anyatejen kívül semmi mást 6 hónapos koráig. viszont volt pár alkalom, amikor rá kellett bíznom férjemre, vagy édesanyámra egy egy alkalommal. Ilyenkor jó szolágálatot tett egy palack lefejt tej.

Illetve én fejtem elég rendszeresen, hogy rendesen üröljön a mellem, és sajnáltam vona kidobni vagy a kutyának adni az anyatejet. Inkább lefagyasztottam, olyan esetekre mint feljebb is írtam. De volt ismerősöm aki ugyanilyen módon jutott anyatej pótláshoz, szóval nem hülyeség se a fejő, se a tároló rendszer, sem a cumisüveg.

Én azt mondom, inkább legyen otthon egy tartalékba, és sose használd, mint, hogy egyszer el kelljen menned orvoshoz, vagy bárhova úgy hogy a picit otthon hagyd palack nélkül.

az én fiam most már elmúlt másfél éves, anyatej már nincs, de a tápszert még c.üvegből issza reggelente, pedig gyönyörűen iszik pohárból egyedül. kirándulásnál tökéletes a cumisüveg, csőrös tetővel, vagy cumis tetővel. az autóban sem borítja magára! stb.

a tárolóban pedig kiválóan tudsz majd később gyümölcsöt, főzeléket, vagy husit eltenni a babának prociózva a hűtőbe vagy a mélyhűtöbe. Illetve könnyen tudsz babának való adagokat magaddal vinni.

Nem nagy beruházás, de legalább 2 évig tudod majd használni.

Persze, ha jön még egy pindur, akkor még tovább :)


Ha veszel, szerintem a minőségre figyelj. Egyszerű legyen kezelni, tiszítani, fertőtleníteni stb. ezek fontosak még.

2008. máj. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia!mi a Tommie Tippee-t vettük,igaz nem próbáltam még ,mert a pocimban a baba,de mikor elmentünk megvenni és segítséget kértünk egy eladótól akkor odajött egy apuka a kisfiával és azt mondta nem bánjuk meg higgyük el ha ezt válasszuk.Ő már nem venne márs márkát,nagyon bejött nekik.Nekem is nagyon szimpi volt azért nézegettem ezt és tényleg az anyamell a fő szempont náluk.A baba szájhőmérsékletére puhul a gumija a cuminak,így teljesen olyan mintha szopizni.Mi a sterilizáló szettel vettük meg amibe 2db 260ml-s cumisüveget adnak,így összesen 7000ft volt.Amúgy olyan 1000ft körül van a c.üvege,de ha kettőt veszel olcsóbb.a pótcumija is 900ft 2db hozzá.Tényleg szelepes,tehát nem nyel félre a baba.Az aventról amúgy többször hallottam,hogy folyik a cumigumija mellett..nem tudom mi az igazság,enkem az már kicsit túlreklámozott márka...Amúgy a cumi-cumiról azt hallottam nem szabad sokat venni ,mert úgyis a baba fogja eldönteni,hogy milyen formályút szeret.Sokan a fogszabályzósat javasolják,mégis sokaktól azt hallottam a cseresznyeformájút fogadja el a baba,amit amúgy nem nagyon javasolnak ,mert még annyira puha a baba szájpadlása ,hogy deformálhatja.szóval ezt majd sztem a baba dönti el.Mi fogszabályzósat vettünk ,1et és majd kiderül.Én nekem a silicon a szimpi,de lehet a baba csak a latexet fogja elfogadni..nem tudhatom.
2008. máj. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!