Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Espumisan és Gripe Water...

Espumisan és Gripe Water használható együtt hasfájós babánál?

Figyelt kérdés

10 hetes a kisfiam, 1-2 hétig kapott gyógyszertári görcsoldót, ami valamelyest enyhítette a fájdalmait és relatív nyugodtan aludt. Most elfogyott és a dokinéni (vagyis a helyettesítője, mert szabin van) nem nagyon akarja, hogy továbbra is ezt adjam neki, mert felszívódik. Megírta ugyan a receptet, de azt mondta, ha nem muszáj ne váltsam ki.

Javasolta továbbra is az Espumisant, nos ezt tegnap óta újra kapja a kisfiam, görcsoldó helyett, de a tegnapot már szinte végig szenvedtük, ma reggel is kínlódott, megint csak a karomban aludt el és álmában is csak forgolódik, nyöszörög és folyton felébred a pukikra, görcsökre.

Gondoltam hozatok haza a férjemmel Gripe Watert, sosem használtam még, csak kíváncsi lennék, hogy ez beválhat-e és mellette adhatom-e továbbra is az Espumisant?


2009. aug. 13. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk csak a Gripe water vált be. Ne használd az espumisannal együtt! Vagy vagy. Te sem szedsz ugyanarra kétféle gyógyszert!

Ha viszont nem segít, akkor marad a gyógyszertári 3 hós korig, utána lényegesen jobb lesz.

2009. aug. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia.Én nappal Gripe Water-t adtam neki,este kapta az espumizánt.így az éjszakák nyugodtabbak voltak.

Tedd minél többször pocira,mert ahogy mocorog,könnyebben jönnek a szelek,és talán így egy picit masszírozza a pociát.

Nemsokára elmúlik,addígis kitartást.

2009. aug. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Együtt ne használd!Nekünk nagyon bevállt a Gripe Water.Hozzon a párod 5ml-is fecskendőt is,annyi egy adag.Azzal könnyű beadni,mert nagyon rossz az íze,legalábbis kisfiam nem szerette.Belenyomtam a szájába fecskendővel és utána szopizott.
2009. aug. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk nem vált be a Gripe Water de nekem a védönö azt mondta,hogy lehet espumizannal együtt adni a babának! Mondjuk mi is gyógyszertári görcsoldót használtunk az nagyon jó volt!


12 hetes kisfiú anyukája

2009. aug. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kisfiam amúgy is hason alvó, mindig hason van szinte, csak rossz látni mennyire rángatja maga alá a lábait, tekereg, nyöszörög, nem tud így pihenni.

Az együtt használást úgy értettem, hogy nem egyszerre adnám be neki, hanem egyik etetésnél ezt, másiknál azt... úgy sem lehet?

2009. aug. 13. 08:38
 6/7 A kérdező kommentje:

8.37-es:

nekünk is jó volt a görcsoldó, elfogyott egy üveg... de hát azt mondja a dokinéni, hogy hosszútávon nem jó. :(

2009. aug. 13. 08:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi etetés elött infacolt használunk valamint ánizsmag+édeskömény teát iszik a fiam.

Nem tudom melyik használ jobban a tea vagy az infacol, de jókat pukizik és büfög :)

Ő is hason alszik, és néha tekereg hogy kijöjjön a puki.

De már nem sír pnaszosan, mert fáj a pocija.

2009. aug. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!