Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is baj, hogy felállt?

Szerintetek is baj, hogy felállt?

Figyelt kérdés
Kislányom 7 hónapos, és tegnapelőtt felállt. Tegnap voltunk a védőnőnél, említettem neki, és azt mondta ne engedjem meg a kicsinek. Már tud mászni, és felülni is. Mi az hogy ne engedjem neki? Kössem le vagy mi? Magától csinálta... én nem erőltetek rá semmit. Szerintetek is baj?
2012. nov. 9. 08:30
1 2
 1/13 gabszem ***** válasza:
100%
Haha, nálunk is felállt 7 hónaposan, hiába ülteted le, hiába mondod neki, úgyis fel fog állni. Nem lesz semmi baja, nem tudsz vele mit csinálni.
2012. nov. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
ha már mászik, akkor szerintem nem gond
2012. nov. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is 7 hónaposan állt fel egyedül. Semmi baja nincs, 11 hónaposan indult el, lassan 2 éves, és gyönyörűen szaladgál, nem lett görbe a lába (mert ezt szokták mondani, hogy az lesz.. )

Én gyermekreumatológusnál kérdeztem rá, ő azt mondta, hogy abból, amit magától csinál, nem lesz baj. Van olyan gyerek, aki 8-9 hónaposan elindul.... Ha egyáltalán nincs erre "ösztönözve" hanem önszorgalomból teszi, akkor nyugodtan csinálhatja, érzik ők, hogy mit bír el a szervezetük.

2012. nov. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Amíg magától áll fel, addig nincs gond.

Nekünk is azt mondták, hogy ne engedjük járni a gyerekeket, de egy gyerekkel sem lehet megcsinálni, hogy állandóan visszanyomja az ember a földre, nemhogy kettővel...

2012. nov. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
3. válaszoló, kezet foghatunk, az én lányom is ugyanígy fejlődött, csak ő hatéves :-))
2012. nov. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ég világon semmi baja nem lesz!Az én lányom 2 hónapos és amikor megfogja mind2 kezével az ujjamat akkor már próbálkozik felhúzni magát,de nem engedem neki még,mert ez még korai!Vannak babák akik előbb kezdenek el valami dolgokat mint a vele egykorúak!
2012. nov. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is alig volt 7 hónapos a lányom amikor felhuzta magát és a védőnő azt mondta hogy ne hagyjam...esélyelen volt,onnantól áladóan állt,10 hónaposan már járt,most 11 éves,semmi baja.

A fiunk az ellentéte,7 hónaposan még eldőlt, 14 hónaposan kezdett járni.Most 7 éves,szintén semmi baja.

2012. nov. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 6 hónaposan állt fel. Nem tudtam megtiltani, de nem is mondott rá senki semmit, csupán annyit hogy inkább nagyobb teret adjak neki ahol inkább mászni akarjon mint felállni. Most 8 és fél hós, 1-1 lépést önállóan is megtesz. Vannak ilyen gyorsabb mozgásfejlődési babák. Ha nem nagy súlyú akkor nem gond. A mi babánk még alig több mint 7 kg, úgyhogy én nem aggódom hogy elgörbülne a lába.
2012. nov. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Golan Trevize ***** válasza:
100%

"nem aggódom hogy elgörbülne a lába."


Ez is csak egy misztikum, hiszen eleve görbe a lábuk, ami csak 10-12 éves korukra egyenesedik ki a végleges formájára...

2012. nov. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
amit magától tesz had tegye.az ő szervezete már erre képes 2 gyerek nem egyforma.ő egy fejlett baba.nincs semmi baj belőle!KIS ÜGYES! :)
2012. nov. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!