Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Terhesség alatti antibiotikum...

Terhesség alatti antibiotikum szedésétől egészséges, ép babátok született?

Figyelt kérdés

27 hetes vagyok és antibiotikumot kaptam baktérium fertőzésre, amit hüvelykenetből vettek.

Attól még minden rendben lesz, ugye, nyugtassatok meg.


2012. nov. 9. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Gondolom most kúppal kezeled magad. Ha igen akkor nyugi mert az helyileg hat és nem igazán szívódik fel és jut el a szervezet többi részére. Ha gyógyszert kaptál akkor úgy is tudja az orvosod, hogy babás vagy és akkor olyan gyógyszert adott neked amit terhesség alatt is lehet szedni.

Nyugi jó kezekben vagy. :)

Boldog baba várást.

2012. nov. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én olyannyira megvoltam fázva,hogy egy hetes kúra antibiotikumot kaptam és egészséges a babám:)

ne izgulj az orvos tudta hogy mit csinál :)

2012. nov. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én 35 hetesen szedtem 1 hétig antibiotikumot, semmi baja a babámnak, már 9,5 hós!

Ne aggódj!

2012. nov. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az antibiotikum a baktériumoknak árt, nem a babáknak!
2012. nov. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én a 38. héten szedtem 3 napig Sumamedet, nekem a Cet vizsgálatnál találtak valamit.

Kisfiam egészséges, 1 hét múlva már 8 hónapos lesz :)

2012. nov. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szájon át szedek Unasyn-t, mert zsúfolva volt vegyes baktériumokkal a hüvelykenet. Annyira féltem a babám. :( És megszülhetem természetes úton? Honnan fogják tudni, hogy akkor nincs semmi gomba v baktérium a hüvelyben? EZ a vizsgálat is két hét volt, mire megjött az eredménye. Csinálnak vmi gyorstesztet?
2012. nov. 9. 20:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


3. vagyok.

Ne aggódj, persze hogy szülhetsz természetes úton.

Nekem a 35. heti vizsgálaton találtak baktériumot a hüvelykenetben, + gennyet a vizeletben. Azt hiszem kétszer is kellett 1-1 hétig direkt az ellen a baktérium ellen ható antibiotikumot szednem, szájon át.

Nekem azt mondta a doki, hogy penicillin származéktól nem lesz semmi baja a babának, viszont pl. a gennyes vizelettől (ha pl. vesegyulladást kapok tőle), na attól lehet.

Nekem nem ismételték meg sem a vizelet mintát, sem a hüvelymintát, hanem mondta az orvos, hogy mikor megyek be szülni akkor mutassam meg a szülészorvosnak a hüvelyvizsgálat leletét, és így kaptam szülés közben antibiotikumot az infúzióban, + születés után a babát nagyon hamar elvitték megvizsgálni, és ő is kapott antibiotikumot, de nem lett beteg születés után meg semmi baja sem lett.

Nekem még első héten Augmentint kellett szednem (pedig szoptattam), és ennyi.

Mindketten makk egészségesek vagyunk. Ja és természetes szülés volt.

Csak annyi jelentősége van a baktériumnak a hüvelyben, hogy természetes szülésnél elkaphatja a baba, de ezért kell szólni az orvosnak és akkor gyógyszerrel ki tudják védeni szülés közben.

2012. nov. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Nyugodj meg!

Nekem is a 36. héten volt a vizsgálat, és ugye a 38. héten szedtem a gyógyszert, és végül 2 nap "ráhúzással", természetes úton szültem minden komplikáció nélkül.

Kiegyensúlyozott, nyugodt és gyönyörű Kisfiú. 5,5 hós koráig csak cicizett, amit meg kóstoltatok, etetek vele, jó étvággyal megeszi. Fejlődése is rendben van, már mászik és stabilan ül, felhúzza magát állásba is. Eddig egyszer volt torokgyulladása, 5 hónaposan (más babáknak is volt abban az időszakban a városban).

2012. nov. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!