Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon sokan adnak virslit...

Nagyon sokan adnak virslit vacsorára 1-2 éves babájuknak. Mennyire egészséges ez?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit adjak vacsorára 15 hónapos lányomnak. Eddig még kását kapott, de úgy érzem az már nem elég neki. Körülnéztem itt és sokan virslit adnak. Kipróbáltam és nagyon bejött a lányomnak. Rögtön be is vágott egy egészet. De nem vagyok meggyőződve róla, hogy ez megfelelő étel lenne. Véleményetek?!
2012. okt. 25. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

15 hónaposan én már a mi vacsoránkat adtam neki: vajas kenyér, sajt, sonka, rántotta, körözöttes, májkrémes kenyér, stb.

Virslit is lehet adni, csak meg kell nézni, hogy magas hústartsalmú (frankfurti vagy mangalica) legyen, és persze nem minden nap.

2012. okt. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen már mindenből azt ette, amit mi. Ahogy előttem írták, a virslit,szalámit megnéztem,hogy mennyi a hús benne.

Később sem tudsz neki mindig olyan ételt adni, amit az éppen aktuális divat szerint egészségesnek mondanak.

2012. okt. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Néhány hetente én is adtam, a kisfiam is szereti.
2012. okt. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1 éves kora óta a kedvenc kajája a lányomnak a virsli meg a májkrémes kenyér. Ha tehetné, mindennap azt enné. Most 19 hónapos és van, hogy ő veszi ki a hűtőből a virslit, hogy azt szeretne enni.

15 hónaposan a kása már inkább csak desszert volt, nem vacsora. :)

Mikor mi gyerekek voltunk, még fele ennyire sem voltak szigorú előírások a húsfeldolgozó üzemekben, mégis kaptunk virslit, párizsit, stb... Most azért már elég jó minőségű hústermékeket lehet venni, add neki nyugodtan, főleg ha szereti.

2012. okt. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Kisfiam már 11 hónaposan is kapott rendes vacsorát,reggelit: májkrémes kenyér,vajas kenyér,virsli,felvágott,paradicsom,sajt,paprika,később bundás kenyér,tojásrántotta,lekváros mézes kenyér.Semmi baja nem lesz, a lényeg,hogy azért magas hústartalma legyen.
2012. okt. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Van csomagolt virsli is magasabb hústartalommal, ha épp nincs alkalmad frissett venni. Én a Lidliben találtam Twinner és FromOdor (vagy valami hasonló) márkájú felvágottat, virslit, ami 80% fölötti húst tartalmaz. Némelyik még az 50-et sem éri el. Az Intersparban láttam még kifejezetten gyerekeknek valót, mesefigura a csomagoláson, és pár centis falatkákból áll. Rá is van írva, hogy 80% hústartalom. Biztos van más márka is, én ezeket kapom a közelben. És a húsos pultban nem kérdeztem még végig, melyik milyen paraméterekkel rendelkezik. Így talán nyugodtabb szívvel adod.
2012. okt. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :-) Lenne még egy kérdésem, de lehet nem ide kellene írnom...viszont abban bízom, hogy visszanéztek még ide. (Persze más is válaszolhat. Hogyan tanítottátok meg és mikor gyermekeiteket helyesen enni? Szóval: mikortól tudott magától enni kézzel, mikortól adtátok az Ő kezébe a kanalat, mikortól tudta aztán úgy a szájába tenni, hogy közben nem potyogott mindenhova...stb.
2012. okt. 25. 21:56
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok

Én nagyon korán a kezébe adtam a dolgokat. :) Kb 9 hónapos volt, mikor az etetőszékben ült és elé csipegettem apró zsemlebelsőt. Szépen felszedegette a kis hurka ujjaival. :)

Aztán így szépen hétről-hétre több és változatosabb dolgok kerültek elé. Nagyon élvezte.1 éves kora körül kapott egy kanalat ő is, mikor etettem és azzal kotorászott a tányérba, emelgette a szájához.

Most múlt 19 hónapos, kb 3 hónapja egyedül eszi a főzelékféléket és a sűrűbb dolgokat. Elé rakom a kistányért és a kanalát és hajrá egyedül! A végén, mikor kevés van, akkor nyújtja a kanalát, hogy segítsek. Persze vannak még balesetek, de nagyon szépen, tisztán eszik. Amúgy is kiveri a balhét, ha véletlenül kajás lesz a keze, rögtön törölnöm kell. :)

A levesből a zöldséget, húst, tésztát ő eszi ki, a levet én adom neki. Joghurtot, krémtúrót, tésztaféléket, szendvicset szintén egyedül eszi.

Sokat rossz szemmel nézik, hogy engedem kézzel belenyúlni a tányérba, de a doktornőnk szerint sem gond, mert így fejleszti a finom mozgását is és nem nagy a valószínűsége, hogy még 20 évesen is kézzel eszik majd.

Engedd bátran, had bontakozzon ki a kis drága! :)

2012. okt. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5.vagyok én hamar a kezébe adtam a dolgokat már 8-9 hónaposan,nagyon ügyesen evett kézzel, a kanál 1 évesen már érdekelte de inkább játszott vele 15-16 hónapos lehetett amikor már a főzeléket sűrűbb dolgokat tudta enni,plusz a kis villájával is ügyeskedett,pont ma 1,5 éves és angyon szépen használja az evőeszközöket :)
2012. okt. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 nikaa11 ***** válasza:

senki kedvét nem akarom elvenni de tudjátok Ti ,hogy mi van a virsliben és a májkrémben???

ezekkel etetni a gyereket?

csak selejt nyesedék a vágó hídról,ami már semmire sem jó,

mindenféle ehetetlen bőrke,zsír, csupa trutymó.

na ez van bennük és sok sok állomány javító.sajnos ezt eredeti forrásból tudom.

és mindegy milyen olcsó vagy drága ez a termék aki ott dolgozik,még a nevétől is wc-re szalad.

2013. aug. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!