Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A meningococcus c az a védőolt...

A meningococcus c az a védőoltás, ami nem kötelező, kb 2000ft-ba kerül, és az agyhártyagyulladás ellen véd?

Figyelt kérdés
2012. nov. 9. 11:26
 1/8 A kérdező kommentje:
A védőoltásos kis könyvben az unokahúgomnak 3 x van, tehát háromszor kapta meg különböző dátumokkal, én meglepődtem, mert én 2 alkalmasnak hallottam.
2012. nov. 9. 11:32
 2/8 anonim ***** válasza:
én is beadattam illetve,most fogja kapni a másodikat.A 3. oltás 18 hónaposan lesz.
2012. nov. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, mert nem mindegy, hogy egy éves kora előtt, vagy után kezdi kapni a baba.

a pneumococcus lett kötelező, a meningococcus meg választható oltás, de ezt én is beadattam mindhárom gyerkemnek.

a pici most kapta 8hósan- két hete, és neki 1930ft volt az oltóanyag, ezt 6-8hét mulva kell ismételni. Egyenlőre nem mondták, hogy lesz 3. oltás is, lehet majd a 2-nál mondják. :))

És igen, egyfajta agyhártyagyulladás ellen véd ez az oltás is.

2012. nov. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
18 hósan kapta meg a harmadikat, akkor ez lehet az ok, a baba kora.Én most várok babát, igyekszem utánanézni mindennek,köszi:)
2012. nov. 9. 12:40
 5/8 anonim ***** válasza:

1 éves kor előtt 2 oltást adnak, de ha 1 éves elmúlt és még nem oltották, akkor 1 oltás elég. Épp ezért vártunk vele a gyerkőc 1 éves koráig, mert piciként úgy is sok oltást kapott, 1 éves kora után így csak 1et az agyhártyagyulladás elleniből.

Akinél van nagyobb gyerkőc, annál szokták javasolni az 1 éves kor alatti oltást (legalábbis felénk).

2012. nov. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 betta55 ***** válasza:
Mennyibe került az egy oltásos verzió?Az enyém is most fogja megkapni a 15 hós oltással együtt.
2012. nov. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ugyan annyiba, mint a 2-3 oltásos, csak ott többször kell megvenni az oltóanyagot.

A fiam már 3 éves, úgyhogy már nem ma volt, mikor oltattuk, de akkor is olyan 2000 Ft körül volt az oltóanyag (őt a Neis-c oltóanyaggal oltották).

2012. nov. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 betta55 ***** válasza:
köszi! :-)
2012. nov. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!