Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Új recepteket, ötleteket...

Új recepteket, ötleteket szeretném ha irnátok, mit főzzek az 1 éves kisfiamnak?

Figyelt kérdés

Szinte mindent megeszik ,és sajna a főzött kaját eszi inkább!!

A kész bébiételeket nem igazán esszük már!

előre is köszönöm


2009. aug. 13. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nekem mindent megeszik, persze a bébikajákat már ő sem. 14 hós. ezek a kedvencek.

rakott karfiol(megpárolod a karfiolt, pici csirkemellet is külön párolsz, vagy tehetsz bele jobbféle virslit is, rá kicsi tejföl, sajt, amit rásütsz);Sült máj krumplipürével(amit pici vajjal, esetleg tápszerrel keverek ki);Főtt zöldségekből bármilyen kicsi csirkemellel(én úgy főzöm, hogy pici zöld hagyma és petrezselyem olajon megfuttat, majd rá a krumli, cukkini, répa, stb.., majd felönt vízzel és úgy megfőz. tök fini lesz)Zöldborsó főzi egy tükörtojással(zöldborsót megfőzöd pici vízben, rá liszt, felöntöd vízzel, bele petrezselyem és én ebbe is pici tápszert teszek tej helyett....remélem segítettem. ezek nem nagy kaják, viszont gyorsak és finik:))

2009. aug. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hűűű köszike ezek nagyon gusztusosnak hangzanak!!!

Ki is fogom próbálni!!

De ugy tudom hogy a májat nem lehet sokszor adni igaz ez??

2009. aug. 14. 14:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Igaz. Egy héten egyszer és a tojást se vidd tulzásba. Én azt szoktam csinálni, hogy ha csinálok májat és marad, akkor abból csinálok májkrémet utána. Mivel a boltiba annyi szmötyi van. Csak összeturmixolod és összekevered sajtkrémmel. isteni! azt is eheti reggelire (fagyaszd le a májat és akkor bármikor csinálhatod(max.1 hó amíg bármit szabad a mélyben tárolni)
2009. aug. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!