Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes babámnak mennyi...

6 hetes babámnak mennyi kamilla teát adhatok?

Figyelt kérdés
És hogy készítsem el? Cukorral,anélkül? Ha vele,akkor mennyit tegyek? Köszi előre is!
2012. nov. 13. 07:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell bele cukor, de ha igen, akkor 2 decibe elég egy mokkáskanálnyi. Ennyi elég is egy napra.

Bár én inkább kömény vagy ánizs teát adtam nekik. Az a szélgörcsöket is megszüntette.

2012. nov. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ne adj neki kamilla teat! Anyatejet adj neki ha van.

De ha nagyon akarsz adni, ne lobogo vizzel ontsd fel a kamillat csak forroval, kizarolag uvegkancsoban hagyd allni de ne sokat(!)es nem kell bele cukor.

2012. nov. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
szia!igaz az én babám anyatejes ezért nem kap teát de ha adsz neki akkor ne tegyél bele cukrot!csak főzd meg mint a sima teát csak cukor nélkül
2012. nov. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Masodik vagyok es most olvasom az elso hozzaszolot. Ha azert akarsz neki teat adni, mert hasa faj vagy hasonlok es szoptatsz, akkor idd meg te es a tejeden keresztul o is hozzajut. En ezt csinaltam mert a komenyes hasfajos babateat nem tudtam letuszkolni a kisfiam torkan. Ittam literszamra nagyon rossz ize volt de a hasfajas elmult! Ez a lenyeg.
2012. nov. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nagyon nehezen kakil és már szinte mindent kipróbáltam. A hőmérőzéstől egyenesen rosszul vagyok,mert fiam van és borzasztó érzés,hogy a fenekébe dugdosok valamit. Ráadásul tegnap már remegett,mire végre sikerült neki produkálnia valamit. Még meg akarom próbálni a szélcsövet és a kúpot. Úgy gondoltam 3-4 naponta viszont adok neki egy kis teát,hátha az a baj,hogy túl zsíros a tejem és talán a folyadék megindítaná neki. Már teljesen el vagyok keseredve :( tudom,hogy az is normális,ha 5 napig nincs semmi,de látom rajta,hogy szenved és tudom,hogy nem jó neki,hogy nem kakil :(
2012. nov. 13. 08:14
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
Megragadnám a lényeget: Ha lányod lenne, neki szívesebben dugdosnád a hőmérőt a fenekébe?
2012. nov. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én úgy jártam, hogy a kamilla még jobban megfogta a hasát!Olyan nagy darab keményet kakilt tőle, hogy nem tudom hogy bírta szegénykém kinyomni! Szóval kamillatea ment a kukába, soha többet nem adok neki! Kérdezd meg a gyerekorvost, vagy a védőnőt, esetleg gyógyszertárban érdeklődj!Én a kamillát egyáltalán nem javaslom!!!
2012. nov. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Azért nem akarod hőmérőzni, mert fiú? Mi van? Ha lány lenne szívesebben dugdosnád a fenekébe?

Ezt a kamilla mániát meg végképp nem értem. A legallergénebb növények egyike. Én sem használom, de a kisbabámnak végképp nem adnám, de Ti tudjátok.


Az én kislányom tápszeres, tud naponta kakilni, de borzasztóan erőlködik. Nagyon kemény a széklete. Meginná a babavizet, de nem nagyon tudom neki adni, mert nagyon bukik tőle. Ezért is eszik sűrűbb tápszert. Azt viszont észrevettem, hogy ha csak 10-10 milit megitatok vele 2-szer egy nap, máris jobb egy kicsit.

Próbáld meg esetleg a vizet, bár az anyatej mellé elvileg nem kell semmi. Az is normális lehet, hogy ilyen ritkán van széklete. Lehet, hogy nem is az gyötri, hanem a szél. Nekünk arra az Infacol vált be.

2012. nov. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem,a lányomnak sem dugdosnám szívesen a fenekébe. Örülök,hogy ennyi maradt meg az egészből. Kár,hogy csak egy mondatba tudsz belekötni és kérdésre válaszolni már nem maradt erőd. Na mindegy...
2012. nov. 13. 09:41
 10/19 anonim ***** válasza:
En mindig masszirozgattam a hasat finoman orajarassal megegyzo iranyba az is segitett.
2012. nov. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!