Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem értem a háziorvosunkat,...

Nem értem a háziorvosunkat, miért mondja hogy 6hós babám már csak naponta 2x max 3x szopizhat a többi rendes étel legyen? Többi lent

Figyelt kérdés

Már szik almát,barackot,banánt,krumplit,sütőtököt,céklát..de ezekből csak 100mlt eszik meg,több már nem kell neki.

Napközben még 3-3,5óránként cicizik,este 8kor eszik utoljára,3kor tea vagy viz 4,5fele meg cici.


12elött eszik egy kevés zöldséget vagy ami épp bevezetés alatt van,este 6kor pedig barackot kap kombinálva mindenfélével.


A doktornő szerit már nem kéne ennyit ennie,sőtt ugy kéne hogy reggel cici,tizórai gyümi,ebéd főzelék esetleg egy kis cici,uzsonára zöldség,tejpép vagy akármi vacsi pedig legyen főzelék,esetleg lefekvéskor kaphat cicit megint.


Hát nekem ez igy baromira nem szimpatikus,azért ő még csak 6!! hónapos,még nem eszünk olyan nagy mennyiségeket.


A másik meg hogy ez azért kell igy mer éjszaka fel kel,de csak teát kap és neki már aludni kéne 8tól 6ig minimum!


Vélemények?


2012. nov. 13. 17:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Régi vonalas a doktornőtök, hagyd figyelmen kívül! Ilyenkor sok baba még ennyit sem eszik az anyatejen kívül, és a legtöbb még messze nem aludja át az éjszakát!
2012. nov. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Kislányom 6,5hós "csak" kóstolgatunk,még egy étkezést sem váltottunk ki!!!és nálunk ez így van rendjén!2-3kanálnál többet nem fogad el a babám de azt mondták a baba jelzéseit figyeljem,ne erőltessem!

ilyen hülyeséget hogy mondhatnak?nekem nem mondtak ilyet pedig éjjel sokszor ébred a picim!barátnőm kislánya 8hós és még csak 2étkezést váltottak ki,azt se teljesen mert utána még kap cicit!

Ha szépen gyarapszik és jó kedvű a babád akkor csak bólogass a dokinak és mindent bízz magadra meg a picurra!!!

2012. nov. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Van aki 6 hósan kezdi kóstoltatni a babáját,nem hogy már menüket egyen,amit leírtál az kb 8-9-10 hónaposan van,attól függ mikor kezdik a hozzátáplálást.A fiam 7.5 hónapos(tápszeres sajna) reggel tápszer,tízórai gyümi/tejpép, ebéd főzelék,aztán tápszer a többi evésre.4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.
2012. nov. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen,elég régi stilusu,azt nem mondom hogy rossz doktornő,mert egyébként nagy szakértelemmel rendelkezik..csak hát na,nem gondolom hogy ennyit kéne ennie.

Egyébként 2600grammal 50cm született most 7600gramm 67cm a drágám :-)

És ezt mind anya tejjel,ha ne adnám neki a gyümölcsöket,még akkor is elég lenne a tejem,mert nem üvölt az éhségtől.

De hát aki 3óránként cicizik.

Én teljesen jónak látom azt amilyen módon,üteben vezetjük be az ételeket.

2012. nov. 13. 17:52
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
szia,az én babám is 6,5 hónapos,ő is sokat szopizok még. reggel szopi,délbe kap főzeléket+cici és uzsira pedig gyümölcsöt vacsorára szopi+tápszert is kap mellé,mert estére kevés már a tejci,de gyönyörűen végig alussza az éjszakát így. néha ébred egyszer szopizni,de alszik is tovább.
2012. nov. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

A betegségekkel kapcsolatban hagyatkozz rá, de a hozzátáplálási kérdéseket inkább "hallgasd el".


Már így is rengeteget eszik a babád. Ami jó, viszont én a folyadékot biztos anyatejjel fedezném. Minek neki tea? és a tejpép helyett is szoptatnám.

Egy éves koráig a fő tápláléknak az anyatejnek kellene lenni.


Itt olvasgass:

www.lll.hu

2012. nov. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

A mi doki nénink is ilyen. Nagyon jó szakember, de eszméletlen régi vonalas, szerinte már az újszülötteket is 3 óránként kell szoptatni, mert olyan nincs, hogy gyakrabban éhes, és nem szabad a babának puszit adni, mert elkapatjuk. :) Az elején stresszeltem rajta, aztán rájöttem, hogy rá kell hagyni. "3 óránként szoptat, anyuka, ugye?" "Ó, persze." Kész.

Ha jó viszonyt szeretnél, ami nem árt, akkor bólogass, aztán csináld, ahogy jól esik.

2012. nov. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
Milyen orvos az ilyen? Az én lányom 7 és fél hónapos és még csak a tízóraija meg az ebédje van kiváltva..ne hallgass rá kicsi még ehhez a babád!
2012. nov. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen csajok,én is maximálisan ugy gondolom hogy az anyatejnél nincs is jobb,persze nincs cső látásom,én szivesen adok neki ujj izeket,de hogy kiváltani már mindent..hát elsőnek nem csak az ebédet váltjuk ki?!

Nem hiszem hogy neki ugy kéne ennie mint a "nagyoknak"..arról nem beszélve hogy imád cicizni..mikor meglátja ugy kacag rajta és annyira rá cuppan,imádni aló,én nem tudnám ezt elvenni tőle,pláne hogy nem keveset küzdöttem hogy ennyi legyen.


Minek a tea?

Hát azért mert 8után alszik el,akkor még cicizik aztán felkel hajnal 1-2között,ilyenkor nem etetem meg,csak iszik és alszik tovább,aztán 4-5fele kel akkor megetetem és alszik 8ig.


Nem akarom ujra rá szoktatni az éjszakai evésre,nekem ez is fárasztó,pláne hogy 11után kerülök ágyba!

2012. nov. 13. 19:15
 10/14 anonim ***** válasza:
Amit javasolt a doktornőd én pont úgy csinálom a babámmal, de ő már 9 hós lesz nemsokára. Én még így is aggódom hogy kevés neki ez a szopi, mert gyakorlatilag csak reggel szopizik meg este, de este már csak nagyon keveset mert előtte főzeléket kap. Azért csak ennyit szoptatom mert nagyon lefogytam és hullik a hajam, már úgy érzem nem bírom, túlságosan leszív a szoptatás.
2012. nov. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!