Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vita a névválasztásból! Szép...

Vita a névválasztásból! Szép a Sonja név?

Figyelt kérdés
2hónap múlva születik a gyermekünk, de vita tört ki a névválasztás miatt. A gond abból lett, hogy az anya mindenképp Sonjának akarja hívni a kislányt, az apa meg erről a névről hallani sem akar. Anya abba belement, hogy csak a 2. keresztneve legyen a Sonja, de apának így se felel meg. Mit gondoltok erről?
2012. nov. 14. 20:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Szerintem szép név.


De ha valamelyikőtöknek nem tetszik, akkor nem kell adni és kész. Meg kell értetni a pároddal, hogy nem szeretnéd évekig ízlelgetni a nevet, ne kelljen kényszerből hozzászokni. Annyi, de annyi szép név van. Keressetek valami hasonlót, eredetben, hangzásban, jelentésben, vagy ritmusban.

2012. nov. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Hónapok óta vitázunk erről, már annyiszor elmondtam neki, hogy nekem nem jön be ez a név. Ő azt mondja ő szenved a terhességgel, és neki jár az, hogy elnevezhesse így a kislányt.
2012. nov. 14. 21:32
 13/21 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 5 hónapos lesz, ő is Szonja, bár nekünk a férjemmel mindkettőnknek tetszett. :) Eddig ismerősök is azt mondták, hogy szép neve van. Persze megértem, ha Neked nem tetszik, szerintem jó azért olyan nevet adni, ami mindkét szülőnek tetszik. Bár esetleg 2. névnek belemehetnél, ha feleséged annyira szeretné, vagy megígérhetnéd, hogy ha a 2. is kislány lesz, akkor lehet Szonja a neve. :) Neked milyen név tetszik akkor, mit szeretnél? Az nem tetszik a feleségednek? Vagy csináljátok úgy hogy felírjátok egy papírra külön-külön kinek milyen nevek tetszenek (egy utónévkönyvet átolvastok), és utána összevetitek a két listát és ami mindkettőn rajta van, abból választatok. Mi így csináltuk.
2012. nov. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
11. vagyok. Ez ezért elég önző érv. :( Az sem túl szerencsés, ha szenvedésnek éli meg a terhességet... Mi lesz vele később?
2012. nov. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Kislányunk 3 hónap múlva születik, Szonja lesz a neve, nekem az Emma tetszett, páromnak az nem, így megegyeztünk.Már megbarátkoztam vele, tetszett eddig is :) Hiába én vagyok terhes én fogom megszülni, mégse kapja az Emma nevet csak mert nekem az tetszik.Közösen kell eldönteni a gyermek nevét!!Szerintem!
2012. nov. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Hmm, nehéz kérdés és jól nem fogtok ebből kijönni. Valamelyiknek engedni kell, de akkor ez örökre szálka marad.:(
2012. nov. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Szerintem szép név, de Szonjaként anyakönyvezik itthon. :)
2012. nov. 15. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
ja, bocsánat, most látom, hogy gyermeKÜNK, azt hittem másokról beszélsz, de már látom, hogy megszűntetek Pisti, Mari stb. lenni, csak apa megy anya vagytok, egymásnak is. Gáz.
2012. nov. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Szerintem mond azt, hogy azt sem tudod, hogy kell leírni. Ezek után én biztos elgondolkoznék rajta. Elég önző az anyuka. Egy anya sem magának szül.
2012. nov. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy működött, hogy nekem tetszett egy név, a férjemnek egy másik. Így mindkettőt félredobtuk. Írtam egy listát a nekem tetsző nevekről, ő pedig kiválasztotta róla azt, ami neki tetszik. Így lesz Zoé a picilányunk, és így demokratikus.
2012. nov. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!