Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vita a névválasztásból! Szép...

Vita a névválasztásból! Szép a Sonja név?

Figyelt kérdés
2hónap múlva születik a gyermekünk, de vita tört ki a névválasztás miatt. A gond abból lett, hogy az anya mindenképp Sonjának akarja hívni a kislányt, az apa meg erről a névről hallani sem akar. Anya abba belement, hogy csak a 2. keresztneve legyen a Sonja, de apának így se felel meg. Mit gondoltok erről?
2012. nov. 14. 20:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%

Sonja? Németek?

Magyarul Szonja. Nekem tetszik, de nem én vagyok az anya vagy az apa. A mi véleményünk mit változtat? Olyan nevet kell adni a gyereknek, amit mindkét szülő egyformán akar.

Már a nevén összekapnak, mi lesz később a nevelésnél? Ezért van olyan sok nehéz gyerek, mert a két szülő nem képes következetesen, egyetértésben nevelni őket. Az egyik tilt, a másik tutujgat, a gyerek meg röhögve kijátssza őket egymás ellen.

2012. nov. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Megoldást nem tudok, de nálunk is volt egy név, amire apa azt mondta bármit csak ezt nem, választottunk közös megegyezéssel mást, 2 év múlva jött a köv baba,megint kislány és az lesz a neve amit az elsőnél is szerettem volna, most már belement.Ehhez persze kellett a szerencse is, h megint lányom legyen:-)

Sajnos vannak ilyen makacs apák, egyébként nekem sem tetszik a Szonja név, de ha a férjemnek ez lenne minden szíve vágya, második névként adni egy jó kompromisszum. Lehetne a férjed rugalmasabb, ennél jobban te már hová legyél az?

2012. nov. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Nekem elég közömbös név, de ezt így nem is lehet anyakönyvezni csak Szonja ként. Akkor inkább Zsófia.
2012. nov. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt olyan, ami a férjemnek nem tetszett. Értelem szerűen azt nem választottuk. Szerintem nem szabad akaratosnak lenni, a gyerek az apáé is és az anyáé is. Kompromisszumot kell kötni.
2012. nov. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Apa tette fel a kérdést!! :)
2012. nov. 14. 20:45
 6/21 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon ellenszenves név ez a Szonja, és nem akarom gyerekemet így hívni, érthetetlen, hogy miért ilyen fontos ez a páromnak. :/
2012. nov. 14. 20:47
 7/21 anonim ***** válasza:
Bármennyire is tetszik egy név az egyik félnek, ha a másiknak nagyon nem, akkor nem helyes azt adni. Ez nagyon önző dolog lenne az anyától. Olyat kell választani, ami mindkét fél számára kedves.
2012. nov. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
az Apa is köthetne kompromisszumot, 2. névként elfogadhatná
2012. nov. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Attól még hogy 2. keresztneve lenne neki elég sokszor szembetűnne.
2012. nov. 14. 21:22
 10/21 anonim ***** válasza:
Nos,nekem tetszik a Szonja név,a kislányomat is így hívják.
2012. nov. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!