Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fordult elő először,...

Mikor fordult elő először, hogy nem tudtál rendes főtt ételt adni babádnak/kisgyerekednek?

Figyelt kérdés
Vagy ha törik, ha szakad, minden nap van rendes ebéd?
2012. nov. 16. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Húha, ilyen nincs a babanaplóban :-)


Néha kap fagyasztottat, olyat is amit én csináltam meg boltit is. Halrúd, spenót mondjuk.

2012. nov. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Eddig volt. 3 és 5 évesek.


De nemrég beszélgettem barátokkal erről a kérdésről, és kicsit "görcsös" vagyok azt hiszem. :o) Sőt az is egy hónapban max. kétszer van, hogy nincs leves, mindig 2 fogás van.


Én fiatal koromban elhanyagoltam magam, sokáig ettem csak hideget, meg mindenféle egészségtelen cuccot, és csúnya bélbetegségem lett tőle. Azóta nagyon odafigyelek a kiegyensúlyozott étkezésre és ezt a gyerekeim számára is fontosnak tartom. És nem kell nagy dolgokra gondolni, nincs mindig hús sem.


Persze tudom, hogy egy naptól az ég világon senkinek semmi baja nem lenne, de valahogy nekem a főzés/sütés a gondoskodást jelenti, talán ezért is csinálom így, nem tudom. :o)

2012. nov. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jelenleg sajnos nem állunk vmi fényesen anyagilag, de a lányomnak mindennap rendes ebédet adok, akkor is, ha magunknak nem főtt kaja van. A húst megveszem neki hónap elején és lefagyasztom, egy kis krumpli 10ft és mirelit zöldslg is mindig van itthon, vagy rizi-bizit ilyesmit csinálok, nagyon hó végén. Szóval igen, mindenképp eszik főtt ételt legalább naponta 1x. 15 hónapos
2012. nov. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én igyekszem minden nap főtt ételt adni 17 hós kislányomnak, de sajnos egyre többször dönt úgy, hogy ő bizony meg sem kóstolja anya főztjét :( - minden nap nem főzök, van, hogy előző napról maradt ételt esszük, kicsit átvariálva, de nagyon kiábrándító, mikor örömmel elkészítem az ételt, ő meg nem hajlandó enni... mondjuk nem vagyok emiatt túl aggódós, nem esem kétségbe, ha egyszer-egyszer kimarad a főtt étel.
2012. nov. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Disi ***** válasza:
Általában van, de előfodul hogy én is csak mirelit dolgot veszek elő a fagyóból. Mostanában ráadásul változott az ízlése és én is próbálkozok új ételekkel és nem mindent eszik meg. Régebben a csirkemáj-zöldség párolva volt az aranytartalékom, ha olyan étel volt ammit nem evett meg, akkor ezt csináltam neki és ezt mindig megette. Most viszont egyáltalán nem hajlandó megenni a csirkemájat és a husikat is csak darálva vagy nagyon apróra szétszálazva a falatot :(. 16 és fél hós, az első 3 őrlőfoga nagyon gyorsan kibújt, aztán megállt, óriási dudor van hetek óta a 4. őrlő helyén, de most kezd talán csak fehéredni. Ez is közrejátszik gondolom benne hogy mit fogad el. Ha neki a kenyeret esik jól rágcsálni akkor egye, szerencsére a gyümölccsel-zöldséggel jól állunk, azt minden nap eszik. A kolbászt nagyon szereti, sült hurka is jöhet bármikor. Most paradicsomos húsgombócot csináltam, meg sem volt hajlandó kóstolni, bezzeg a bolognaiból nem tudok neki eleget főzni. A kérdésedre válaszolva, nem tudom mikor fordult elő először, talán mikor nagyon komolyan elkezdtek jönni a fogai és nem volt hajlandó semmit sem enni. Nem szoktam erőltetni, mert mikor átesik a nehéz időszakon mindig bepótolja :)
2012. nov. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem akkor fordult elő először amikor a kicsi 4 hetes volt a nagyobb 17 hónapos.A kicsi egész nap sírt nem tudtam lerakni .Akkor nagyon szívemre vettem sajnáltam őt.Később rájöttem hogy nem dől össze a világ ha néha nem kap főtt ebédet.És azóta szoktam fagyaszgatni kaját kis adagokba.Beszereztem egy étterem telefonszámát akik hoznak házhoz menüt.
2012. nov. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!