Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hós kisfiam orvosa azt...

5 hós kisfiam orvosa azt mondta adjak neki főtt tojássárgáját. Meg tehéntúrót. Szerintem meg 1 éves kor előtt nem kaphat tojást. Ha pedig túrót adhatok, akkor már tehéntejet is ennyi erővel nem? Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2012. aug. 24. 07:37
 1/6 anonim ***** válasza:
5 hónaposan még korai. de 8-9 hónaposan mehet, tejtermékekkel együtt. sajt, tejföl, natur joghurt, túró.ezek azért másak mintha tejet adnál.a legtöbb táblázatban így van.
2012. aug. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

8 hónapos körül be lehet vezetni a tojássárgáját. Csak a tojásfehérjével kell vigyázni. (Bár, ez minden országban máshogy van, máshol már egy éves korig stabilan be kell vezetni a tojásfehérjét is.)

A tejtermékeket is el lehet kezdeni bevezetni, natúr joghurt, túró, kefir, végül tejföl és tejszín, majd a tej.

5 hónaposan mind a tojás, mind a túró korai. Még 2-3 hónapot nyugodtan várhatsz vele, maradjon a gyümölcs és főzelékpüré.

2012. aug. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
En oszinten szolva megkerdeztem volan a dokit. Mennyibe bizol a gyerekdokidba es mennyire bizol az itteni valaszokba. Ezt nem sertesnek szantam de en altalban ha valami olyat hallok amiben nem vagyok biztos akkor megkerdem, hogy "elnezest de en ezt igy tudom es azota valtozott a helyzet?". Mi kulfoldon elunk es itt 6 honaposan lehet a tojassargat adni es 8-9 honapos kortol a feherjet. Mikor megkaptam a hozzataplalsi tablazatot es lattam rajta akkor rakerdeztem egybol a vedonotol, hogy ez miert van igy? Meg is kaptam ra a valaszt ami eleg kielegito volt szamomra igy adtam neki. Szerintem nyugodtan kerdezz vissza, ha valamibe nem vagy biztos. Itt mindenki maskor ad egy csomo mindent a babajanak. Itt a mezen, mogyoron, garnella rakon es tehentejen mindent ehet a baba 10 honapos kora elott, meg gombat is. Tehat ez nagyon valtozatos. Ha bizol a gyerkdokidba akkor kovesd az utasitasait, ha pedig nem akkor nyomtass ki egy szmaodra elfogadhato listat a hozzataplalasrol a netten vagy vegyel a baba szakacskonyvet es kovesd valamelyiket ami szamodra a legszimpatikusabb. A hozzataplalasban nincsenek rossz meg jo velemenyek mert mindenki mashogy csinalja.
2012. aug. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jesszus ;-) Épp most beszéltünk erről a gyerekorvossal. 11 hós a fiam és csak most adhatom neki a jojássárgáját, de csak óvatosan. Túrót, tejfölt, sajtot 8 hós kortól lehet. Tejet 1 éves kor alatt nem ajánlják. De hát mindenki maga tudja. Én várnék a helyben ezekkel.
2012. aug. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
bocsi elírtam, szóval tojássárgáját :-D
2012. aug. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
mindenkinek koszi en is igy gondoltam es nem is adtam neki egyiket dem
2012. aug. 24. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!