Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babák mennyi idős kortól...

A babák mennyi idős kortól képesek interakcióra, kommunikációra?

Figyelt kérdés
Nem verbális kommunikációra gondolok, azt tudom, hogy kb két éves kor körül indul el.
2012. nov. 18. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 2-3 hónapos korában már egyértelmű volt a kommunikációja. Természetesen apró dolgokra kell gondolni,viszont nála ugye ez hatalmas előrelépés volt.
2012. nov. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az első tudatos mosoly már kommunikáció, akaratvezérelt interakció :) általában 6 hetes kor körül jelenik meg a legtöbb babánál
2012. nov. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy butaság a kérdésem, főleg gyakorló szülőknek.

Nincs gyerekem és egyik visszatartó erő, hogy számomra akkortól "érdekes", amikor már lehet vele kommunikálni, tanítgatni.

Ezért is érdekelne, hogy ha oda kerülök, mikor számíthatok arra, hogy a biológiai szükségletei ellátásán túl is "történik valami".


Bocsánat, az esetlegesen suta megfogalmazásért, remélem érthető, hogy mire gondoltam.

2012. nov. 18. 09:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez aranyos =)

Valóban elég korán elkezdenek kommunikálni,de tényleg csak minimálisan. Az én babám 7 hetes,és pl.ha reggel felébred és bemegyek hozzá,meglát és mosolyog. Ez is tudatos,örül nekem,ezért mosolyog,tehát végül is kommunikáció. Vagy pl.ha a kedvenc csörgőjét rázogatom neki,akkor annak is mosolyog. Vagy ha sokat beszélek hozzá,akkor ilyen magas hangon haaaa,heee hangokat ad,mintha beszélgetne,válaszolna. De ezeket a hangokat a zenélő forgójának is "mondja" meg a játékainak amiket nézeget. =)

2012. nov. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az olyan típusú kommunikáció, hogy a "hol a labda?" kérdésre a labdára néz vagy mutat, mennyi idős kortól jellemző?
2012. nov. 18. 11:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, nekem a lányom 6 hónapos korában ismerte fel, egy-egy játékát. Ezek közül egyik pont a labda. Ha kérdeztem tőle, hol a labda akkor odanézett, mosolygott és odakúszott:)
2012. nov. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!