Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 8 hónapos babának milyen...

Egy 8 hónapos babának milyen vizsgálat lesz neurulógia vizsgálaton?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keserdve. Holnap megyünk a vizsgálatra. Nem akar csinálni semmit a kisfiam. Már nyolcszor voltunk dévény tornán és az égvilágon semmi eredmény. A tornász sem érti mert se nem kötött se nem feszesek az izmai. Ő Nem lát semmien problémát. Viszont nagyon szépen beszélget mond sokmindent. Ugy vettem észre , hogy mióta járunk a tornára sokkal okosabb,érdeklődőbb. Igaz ezzel sosem volt baj.

2012. nov. 20. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de mi az amit csinál a kisfiad? Fejét emeli...stb.
2012. nov. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi is járunk dévényi tornára nekünk tónuseloszlási zavar miatt mivel korababa lett.Nem rég voltunk neurológusnál ahol a reflexeket nézte a főorvosnő.Izomzatának a tónusát is vizsgálta,figyelte a kéz láb mozgását,fej tartását a gerincét,térd reflexét,kézcsapásra szemét becsukja,hangra fényre odafigyel.8 hónaposan szerintem ugyan ezeket vizsgálják a korának megfelelően.
2012. nov. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam hipotón!

Járunk Dévényre már 5 hetes kora óta. Én mégis nagyon aggódtam, mert nem úgy haladt a torna ellenére, ahogy kellett volna. Illetve még kúszni viszonylag időben kezdett, de utána a mászás, sőt az ülés sem akart menni.

Elvittem neurológushoz, aki megvizsgálta és mondta,hogy semmi baja nincs. Pici izomtónuseloszlási zavart ő is lát, de más nincs.

Őszintén a vizsgálatból nem sokat láttam, az apja volt ott a dokival, mert én az asszisztenssel töltögettem valami papírokat. A végén azt írta rá, hogy nem keresztez a végtagokkal és hogy éber, figyelmes gyerek, neurológiai teendő nincs.

Azóta eltelt két, hónap és igaz,hogy már 11 hónapos múlt, de már mászogat. Szóval halad ő, csak picit lassabban!

De nem értem,hogy eddig hogy nem vették nálatok észre, hogy nem csinál semmit!

2012. nov. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat!

A semmit nem csinálra azt értem, hogy nem forog , nem kuszik és a talpát sem teszi le a ha tartom a hónaaljánál. Az utóbbit néha, néha csinálja. Fordulni mindösszesen háromszor megcsinálta de ennyi. Felülni meg ugy akar, hogy hanyatt van és állandóan gebeszkedik már 4 hónapos kora óta. Ha az ölemben van majd kiugrik ugy mozog mindene. Nagyon figyelmes egyébként. Rámnéz ha szólok neki, sőt ha nyomatékosan szólok neki mert állandóan kiabál ő erre a neván vsszaszol nekem. Az előbb is a kiságybol kiabál nekem, hogy anya? Az ágyában fordul oldalra mert rájött , hogy a három rácsot ki lehet venni és állandóan azzal matat.

Első válaszoló: A fejét első perctöl kezdve gyönyörüen tartja. Mert olyan kövér volt, hogy nem is tudott neki hátra csuklani. Fekvőtámaszban ugy kinyomja magát, hogy sokszor azt látom, hogy csak a térdén támasztja magát a pocak már nem is ér a felülethez hozzá.

De csak ennyi a tudománya.

Amiket kellene azt nem csinálja, mint a vele egykoru babák.

De szol az apjának . Mondja: adjál, baba ha meglát egy gyereket, anya, lámpa ezt meg is mutatja. ,cica, gyere.

Ezért is nem értem mi lehet a baj, mert szerintem értelmileg nincsen baja.

2012. nov. 21. 08:36
 5/10 anonim ***** válasza:

Attól még,hogy értelmileg nincs baja, a mozgásával lehet gond.

Az én fiam is topon van értelmileg, a doki szerint előrébb is van a koránál egy picit.

Majd a neurológus megmondja,hogy lát-e valamit!

2012. nov. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezért is viszem! Mert Valami nem oké a gyerekkel.
2012. nov. 21. 08:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha lesz kedved megírod mit mondott?
2012. nov. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Nincs nagy baj a gyerekkel. A bal oldali izomzata kicsit kötött ezt tudtuk eddig is. De már kinövőben van a doktornő szerint is. Továbbra is járnunk kell a Dévény tornára és akorai készségfejlesztőre a korházba. A doktornő szerint is nagyon okos kis értelmes , meg is dicsérte mert szépen beszélgetett neki is. Meg lusta az orvos szerint is. Ő az a tipus , hogy megvárja, míg odamegy a játék. A gyerek nem töri magát tipus. Ugyhogy megnyugodtam. Mikor bementünk már mondta a doktornő, hogy semmi baja ennek a gyereknek, ugy vihácolt meg beszélt az ölemben. Mert a rendelőben volt ugye egy pár gyerek és az én fiam meg ugy imádja a gyerekeket, ugyhogy nagyon felpörgött tölük az én kis drágám. Majd csak beindul ő is.

Köszönöm az érdeklődést!

2012. nov. 22. 09:27
 9/10 anonim ***** válasza:
Örülök neki,minden jót nektek!:-)
2012. nov. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen!
2012. nov. 22. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!