Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen kedvezményeket juttatás...

Juci79 kérdése:

Milyen kedvezményeket juttatásokat kaphatok egy gyermek után? Kaptam, már GYÁS-t, családi pótlékot, egyszeri anyasági támogatást. A BABAKÖTVÉNYT automatikusan adják vagy igényelnem kell?

Figyelt kérdés
2012. nov. 23. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Mivel kapsz tgyást, gondolom dolgoztál a terhességed előtt. Ha letelik a tgyás, ami 180 nap, utána kapsz a gyerek 2 éves koráig gyed-et.


A babakötvényt automatikusan megnyitják az államkincstárnál, ha akartok rá plusz tenni pénzt akkor ott érdeklődj. De ehhez nem nyúlhattok a gyerek 18 éves koráig.

2012. nov. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Én most kaptam meg róla a papírt,automatikusan nyit az állam egy számlát neki.Postán jön majd róla a levél.

2,5 hós a lányom

2012. nov. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, és a gyerek apja kaphat szja-kedvezményt.
2012. nov. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nemcsak az apa, az anya is kérheti a családi adókedvezményt. Nekem 2 gyerekre 20.000 Ft-tal nőtt amiatt a gyedem.
2012. nov. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A tgyás nem 168 nap?Én úgy tudom.Vagy már ez is változott?Márciusba szültem.
2012. nov. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!