Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós babám órdítva ébred?

6 hós babám órdítva ébred?

Figyelt kérdés
Csak szoptatok már 6 hónapja. Kóstóltatással próbálkoztunk, de mindentől fintorog. Napközben jókedvű babám éjszaka óránként órdítva ébred és addig sír míg mellre nem teszem. Nem eszik csak cicizik. Visszateszem a kiságyba és fél óra múlva kezdjük előről a műsort. A cumi nem jött be. Fényt is próbáltuk. Nem akarom a szülöi ágyba szoktatni.Mí lehet a baj?

2012. nov. 26. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Szeparációs szorongás, fogzás is lehet. Add neki oda éjszakára egy pólódat, hogy érezze az anyaszagot, hátha.


Én mondjuk ilyenkor a Kicsivel alszom, a szobájában lévő kanapén.

2012. nov. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szeparációs szorongás kezdődhet, ahogy az első válaszoló is írta. Plusz ébresztheti még a fogzás, mozgásfejlődéssel járó nyugtalanság is.

Mennyi idő után teszed vissza a kiságyba?

2012. nov. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
amint úgy érzem, hogy elaludt. Aztán ez vagy bejön vagy teszem vissza a cicire.
2012. nov. 26. 10:36
 4/6 anonim ***** válasza:

2es vagyok.

Kicsit várj még, mert a babák nagyából 20 percig felszínesen alszanak, utána kerülnek mélyálomba, amikor kevésbé érzékenyek a mozgatásra, hely(zet)változtatásra. Ha kivárod, míg igazán mély álomba kerül, nagyobb eséllyel nem ébred fel a letevésre:).

Ha nem akarod a szülői ágyban altatni, akkor kis időre próbáld meg, hogy Te költözöl mellé. Ilyenkor lehet már szepaszorongásos tünete(amit alátámaszt, hogy igazából nem eszik, "csak" komfortszopizik), ami okozza az éjjeli keléseket. Ha érzi, hogy mellette vagy, akkor talán nyugodtabban aludna, kevesebbszer ébredne, vagy ha meg is ébredne kicsit, könnyebben visszaaludna:). Ne félj, rászokni nem fog, ahogy fejlődik a tudata, idegrendszere, tudni fogja, hogy akkor is biztonságban van, amikor nem vagy mellette, de ehhez idő kell és az, hogy kialakuljon a biztonságérzet:).

2012. nov. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de a kiságya mellettem van és néha akezét is fogom pont ezért mert bennem is felmerült a szeparációs félelem kérdése.
2012. nov. 26. 16:50
 6/6 anonim ***** válasza:

4es vagyok:).

EZ esetben valóban ez a legkézenfekvőbb magyarázat:).

Viszont a 20 perces dolgot érdemes lehet így is kipróbálni, nekünk valóban segített. Ha hamarabb "mozgattam" elalvás után, akkor sokszor kezdhettük elölről az egész altatást:(.

Miután erről olvastam, kipróbáltuk, és jobban "megéri" kivárni míg valóban mély álomba kerül mint utána 2x altatni:).

2012. nov. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!