Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! 1 éves kisfiamnak az...

Anyukák! 1 éves kisfiamnak az orvos, most engedélyezte a tejes dolgok elkezdését (joghurt, tejbegríz, túró, sajt és a tejet is, kakaó formájában is). Elmondanátok hogyan és mivel kezdjem el neki?

Figyelt kérdés
Napi hányszor adjak,miket először stb.
2012. nov. 26. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha még semmilyen tejterméket nem kapott a kisfiad, akkor szerintem a túróval kezd. Egy kis gyümivel uzsonnára, tízórai például. Ha minden rendben jöhetnek a sajtok, joghurt, kefir. A legvégén a tej. Én azt is először tejbegríz formájában adtam a fiamnak.

Nem kell elkapkodni a tejet sem szerintem. Azt ráérsz pár hónap múlva, amikor már hozzászokott a tejtermékekhez.

A tejet is apránként adagold, figyeld a székletét majd.

Én napi 1x adnék joghurtot, vagy krémtúrót tízóraira, vagy uzsira. Mellette sajtot pl vacsihoz, vagy reggelihez, esetleg a főzelékre reszelve az ebédhez.

Persze mindezt már a kóstoltatás után gondoltam, amikor már látod, hogy minden rendben.

2012. nov. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Gyakorlott tejfehérje allergiásként (és a lányom is az), én azt javaslom, ne a túróval kezdd, mert annak meg a laktúz tartalma mind közül a legmagasabb. Ha allergén szempontból haladnál, úgy a következő a lista:

kemény sajtok

félkemény sajtok

joghurt, kefír

túró

lágy sajtok

tejföl

tej

2012. nov. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Sokat segítettetek!
2012. nov. 26. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!