Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tejtermékeket, és...

Milyen tejtermékeket, és mennyit lehet adni egy 8 hónaposnak?

Figyelt kérdés

Joghurtos bébiételt már kapott, akkor lehet már neki adni normál joghurtot is? Milyen fajta joghurtokat adhatunk neki?

Még milyen tejterméket adhatok neki? Pl. sajtból akármilyet lehet?

Hetente hány alkalommal milyen mennyiségű tejterméket adhatunk neki? (Pl. ha főzelékbe teszek sajtot, akkor mennyit?)



2012. szept. 24. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Joghurtból én mindenféleképpen a natúrt ajánlom (Görög, Activia...), ahhoz tudsz gyümölcsöt keverni. Sajtból a trappistát, ne zsírossal kezdd, hanem félzsírossal. Belereszelsz a főzelékébe, megolvad, és így add neki először. Szerintem heti 2-3 alkalommal mehet a sajt, joghurtból pedig minden nap adhatsz neki, ki akár egy főétkezésnek is gyümivel. Először a főzelékbe mondjuk 1 teáskanálnyi sajtot rakj, és ha nem allergiás, akkor szépen lassan növeld a mennyiséget.
2012. szept. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Burgine válasza:
Túró rudiból a túrot is eheti már. 2unokahúg után tapasztaltam :) mi még csak 5hó-nál tartunk :)
2012. szept. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Joghurtból natúrt ajánlom (nincs benne cukor), és lehetőleg élőflórásat. Nálunk napi 1 fogy. Sajtot néha kap, tejet viszont minden nap, a gabonapépekhez. Eleinte felesben, mostmár teljes tejet (1 éves).
2012. szept. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 25. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!