Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adtok enni 1 éves babátokn...

Mit adtok enni 1 éves babátoknak, hányszor eszik egy nap?

Figyelt kérdés

2012. nov. 28. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Reggel 6-f7-kor 180 ml tápszer (12+ -os junior)

9 körül csipeget velünk, amikor reggelizünk, általában vajas vagy bocisajtos vagy csak simán kenyér vagy zsömledarabokat, borjúpárizsit, kígyóuborkát, sajtot adunk neki.

10 körül csinálok neki valami gyümölcspépet, daráltkeksszel.

(alma, körte, banán, őszibarack, mikor mi van itthon)

1-2 körül ebéd - valamilyen főzelék. Ezeknek "sajnos" még mindig a krumpli a fő összetevője, ehhez variálok leveszöldségeket és jégkockatartóba előre elkészített csirke vagy pulykahusit.

4-5 körü uzsonna. Imádja a joghurtot. Kedvence a Jogobella őszis, körtés, almás-fahéjas. (epreset, erdei gyümiset ugye még nem ehet) Aztán, szoktam natur joghurtot is adni, de ahhoz mindig keverek túrót és valami "ízt". Ez néha pár kanál diabetikus lekvár vagy a banános tápijából, de van, hogy brummis kakaót. Imádja!

Vacsora az újra tápszer, de ezt közbetlen elalváskor adom/issza.


Összegezve tehát:

normálisan 5x étkezik egy nap és amikor mi eszünk reggelit és vacsit, "koldul" falatkákat, de ezt én nem veszem normál étkezésnek.


Ennyi.


És te??

2012. nov. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hello, köszi a részletes leírást, kb én is így. És a gyerekitalt tápszer helyett adod? Az nem ilyen innivaló kaja mellé? Az én fiam még felkel enni éjjel, a tiéd már nem? Azt írták itt, hogy sima tápszert lehet neki adni éjjel.
2012. dec. 1. 12:41
 3/4 anonim ***** válasza:

szia,


igen, de valójában ez is tápszer. A 3-as után jön, csak nem hívják már 4-esnek, hanem junior italnak.

(tejalapú, anyatej-juegészítő tápszer)


A fiam már nagyon rég nem kel fel éjjel enni, kb 5 hós korában leszoktattam róla fokozatosan, illetve szerintem magától is beállt erre, s az egész éjszaka átalvására.

(igaz, 2 hónapja éjjelente felébred 1x, de akkor csak engem hiányol (szep.szorongás lehet).


Szerintem próbáljátok ti is elhagyni az éjjeli evést (mégha csak tápszer is), mert a fogainak később nem fog jót tenni a szénhidráttartalma miatt...

2012. dec. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát igen, jó lenne, csak nem tudom igazából, hogy kell, de majd érdeklődöm a védőnőnél, hátha tud valamit. Most a foga miatt is nagyon rosszul alszik, nézek erre is valami homeo bogyót, hátha jobb lesz a helyzet.
2012. dec. 4. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!