Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15-16hós babádnak hogy néz ki...

15-16hós babádnak hogy néz ki az étrendje és napirendje?

Figyelt kérdés

Miket eszik és hányszor?Darabosat mennyire eszi meg?

Hányszor alszik napközben,este mikor alszik el?

Mindenre kíváncsi vagyok. :)


2012. nov. 28. 15:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Lányom a hétvégén lesz 16 hónapos. NAgyon szerencsés vagyok vele.

Éjjel 12-13 órát alszik. (Kb- 20-21 órakor fektetem le, és reggel 8-9 között kel.)

Délután alszik, olyan 2-3 órát.


Enni már 10 hós kora óta nem eszik pépeset, most 12 foga van. 100%-ban azt eszi, mint mi.

Kivéve erőspaprikát :)


Rengeted gyümölcsöt eszik, de amúgy is nagyon sokat tud enni, bármiből. Pont annyit szokott enni, mint én. Annyi, hogy ő a levest lé nélkül eszi.


Van egy nővére is, ő is hasonlóan aludt ilyen korban, éjjel ő tovább aludt, inkább 13-14 órát. És ő is kizárólag darabosat evett. Neki is sok foga volt már 15-16 hónaposan. Ő viszont kevesebb zöldség-gyümölcsöt evett.


Még hozzáteszem, hogy mi egészségesen étkezünk, csirke- és pulykamellet eszünk húsból, disznót szinte soha. Leves szinte minden nap van, kivéve, ha a második is zöldséges (pl zöldfőzelék, rakot kel/zöldbab, besameles brokkoli....)

A napirend: reggelire tápszer; 10-11 óra között tízórai (hol gyümölcs, hol joghurt, hol péksüti), 1 órakor ebéd, utána alvás. Alvás után uzsonna; majd sétálunk/játszunk. Majd vacsora, fürdés (legalább fél óra), tápszer, alvás.


Nálatok?

2012. nov. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Kisfiam 15 hónapos. Az evészete nem túl fényes, de ez a folyamatos fogzás miatt alakult így. Ő hajnalban eszik először,5 körül tápszert vagy tejet, mikor melyiket kb 150 milit.Általában 8kor kel, átviszem mellém és játszunk kicsit az ágyban, majd felöltözünk, beágyazunk és összepakolom, amit ezalatt szétpakolt :) 9-10 körül reggeli, amikor szól, hogy éhes, általában kenyér vagy kifli felvágottal, tejföllel vagy vajkrémmel, májpástétommal, gyümivel vagy paradicsommal, kb két szelet kenyeret eszik a 0,75ös szeleteltből. Annyi ideje van, amíg én is megeszem a reggelimet, mert különben csak játszik és szétszórja a kaját. Kockázva kapja még a kenyeret meg a többit. A sajtot, almát cikkekre vágom és harapja. Aztán séta vagy játék, időjárástól függően. Majd dél körül újabb étkezés, attól függően mennyire reggelizett bőségesen, vagy joghurt keksszel vagy gyümivel , vagy ebéd (főzelék, tészta, levesben főtt dolgok, üveges kaja) Nem eszi még teljes mértékben azt amit mi, pl sült húsok, szárazabb dolgok nem érdeklik, még feljavítva sem, tésztából viszont bármi jöhet, és ha végképp nem csúszik semmi, akkor marad az üveges, abból is a tésztások általában. Aztán alvás, általában 1,5-2,5 óra. Ébredés után kis játék majd ismét kaja, az előző fordítottja(vagyis ha joghurt volt, akkor főtt és fordítva) majd ha az időjárás engedi ismét egy óra séta ezúttal a nagypapával, addig én romeltakarítok, felporszívózom a szétmancsolt étkezéseket, stb... Majd játék estig, hat-hét körül még egy étkezés, kenyeres vagy péksüteményes, ha nem csúszik tejpép vagy banánturmix, ilyesmik. Fürdés után pár korty tápszer, mikor mennyi és 8-9 közt fekvés. Általában szól, bemutat az ágyára, beteszi a cumit, berakom, betakargatom és öt perc múlva alszik :)

2012. nov. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!