Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a napirendje 7hónapos...

Milyen a napirendje 7hónapos babádnak? Hogyan fejlődik? Miket tud? Miket játszottok napközben? Vannak pozitív/negatív tapasztalatok? Segíted valahogy a mozgásfejlődését (pl. torna vagy valami más)?

Figyelt kérdés
2012. máj. 9. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:

nekem 7 hónapos:)

6 kor ébred 250 ml tápival

8-ig szundi 9.30 250 ml tápi

séta 12ig ebéd husi:) nagy kedvenc:)

szundi 14-ig teácskával el van uzsi időig ami gyümi

este 6-7 kor vacsi 300 ml tápi:)


tud már forogni mindkét irányba, csipegetni dolgokat a kezével két ujjal, kúszik hason, csücsül ha felültetem:)

nagyon büszke vagyok picike macimra:)

nem fejlesztem semmivel:)

2012. máj. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
és a te picikéd?
2012. máj. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányom már 8 hónapos, de remélem nem baj, hogy megírom! :)

Délelőtt egy kis gyümölcslevet szoktam Neki adni, de nem minden alkalommal (mert nagyon drága sajnos) inkább szopizik még. Fél 1 körül szokta kapni az ebédjét, jelenleg burgonyapürével próbálkozunk különféle ízesítésekkel (banános, almás, paradicsomos ... stb.) Magától ül, forog az ágyon, el tud kúszni arra a helyre ahová szeretne, nézegeti a tárgyakat a kezében, játszik velük, négykézláb áll, hátrafelé már tud is így haladni, előrefelé kevésbé. :) Játszani még nem igazán szoktunk kifejezetten együtt, inkább azt mondanám, hogy én mutogatom Neki a játékait, meg azt, hogy hogyan kell őket használni majd a kezébe adom őket, hogy hagy próbálgassa ő is saját magától. Szoktam Neki énekelni, táncolni Vele amikor az ölemben van, mesét szoktam Neki bekapcsolni, gyermekdalokat. Délután 4-5 óra tájékában gyümölcsöt szokott uzsizni (vagy friss gyümölcs vagy bébiétel formájában) este pedig 8 óra tájékában megfürdik, megkapja a d vitamint majd szopizik és alszik. :) Éjszaka már egyáltalán nem ébred kb. 2-3 hete, reggel 6 óra tájékában ébred szopizni majd visszaalszik 8-9 óráig.

2012. máj. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát az én kislányommal napirendünk az bizony nem nagyon van, sajna :), de nagyjából ilyen:

8óra körül ébred szopizni ilyenkor általában nem szokott. kb.9körül adok neki tejpépet de nem sokat, mert 10óra körül újra elalszik és az én drágám cicin elalvó baba. Általában 1-1,5órát alszik(de van hogy csak 30percet néha), aztán játszunk, kb.1körül ebédel vagy gyümölcsöt keksszel vagy zöldséget+babarízst. Aztán megyünk sétálni, bevásárolni, néha ilyenkor alszik egy keveset, de nem mindig. Aztán amikor hazajövünk(kb.2:30körül) szopizik. Aztán játszik, nézi a tv-t közben(duck tv függő, egyszerűen imádja). Kb. 5-5:30körül kap még kaját ha délre zöldséget, akkor ilyenkor gyümölcsöt, ha délbe gyümi volt akkor zöldséget. Aztán ismét játszunk+tornázunk egy kicsit. Este 7:30körül kezdjük a fürdést és 8körül alszik el szopizás közben. Éjszaka felébred 1-2óra körül aztán 5körül. Ja és persze olyan 7körül(csak szopizni, én ezt tartom a reggeliének), aztán visszaalszik kb.8ig. Párszor már volt hogy végigaludta az éjszakát de ez nagyon ritka, eddigi rekordja este 8-tól reggel 6:30ig volt.

Pár nappal 6hónapos kora előtt kezdett hátról-hasra és rá 3hétre hasról hátra forogni. Kúszni még nem nagyon akar, csak akkor ha a kezemet a talpához teszem úgy elrúgja magát, de váltott lábbal nem nagyon szereti, csak páros lábbal. Van már két fogacskája.

Ezeket eszi már: alma, banán, körte, édeskrumpli, sütőtök, sárgarépa, cékla, kóstolta már a paradicsomot is, ma kóstoltatom a cukkinit.

2012. máj. 10. 12:06
 5/6 A kérdező kommentje:

Ja azt kihagytam, hogy nem szereti sem a teát, sem a vizet. Az anyatejet is csak ciciből fogadja el. Megtámasztva és ha elengedem, akkor is szépen egyenesen ül. Tudom minden anyuka azt mondja hogy nem szabad még megtámasztva sem ültetni, de mit csináljak ha imád ülni?.

A cicin elalvástól félek nagyon, nem tudom hogy fog majd leszokni róla, nem is az estével van a gond, hanem a napközbeni alvásnál...

ja igen kihagytam azt is hogy általában du. 4-5között is szokott aludni egy keveset. Attól függően hogy du. séta közben alszik-e.

2012. máj. 10. 12:13
 6/6 anonim ***** válasza:

A fiam holnap lesz 7 hónapos. Forog már mindkét irányba, nem kúszik még, de már próbálkozik. Foga még nincs, amit nem is bánok, mert még szopizik :)

Reggel 6-fél 7 körül ébred szopizik, 9-kor tízórai gyümölcs+babakeksz, utána még szopi, aztán általában alszik egyet, kb 1 órát (ma nem akart:) ). Délben ebéd, utána játék. Ja, ebéd zöldség + szopi. 3 körül szintén szopi. Kb fél 4-től 5-ig fél 6-ig séta, közben alszik másfél-2 órát. 6 körül szopi, 7-kor fürcsi, fél 8 szopi (csak az alvás miatt) 8-kor alvás. Éjjel nem ébred 99%-ban. Tornázni nem igazán szoktunk, viszont járunk babaúszásra.

2012. máj. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!