Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol tudnék 5 hónapos babámnak...

Hol tudnék 5 hónapos babámnak gesztenyét venni? Akár masszát (de cukor nélkül), akár egészben? Konkrét fajta érdekelne, Ti milyet szoktatok venni és hol?

Figyelt kérdés
Mert úgy jártam, hogy vettem a Tescoban hálósat, egészben héjastól, de itthon vettem észre, hogy származási hely: Kína. Hát azt nem akarom neki adni. Az is érdekelne miket lehetne főzni belőle 5-6 hónapos babának, mivel kombinálhatom?
2012. nov. 28. 19:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
5 hónapos babának én még nem adnék gesztenyét, sőt, semmit se anyatejen kívül.
2012. nov. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%

miért akarsz adni egy 5 hónaposnak gesztenyét?

még nagyon ráérsz vele!

2012. nov. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Én láttam fagyasztott gesztenyét ami 100% gesztenye volt, tescoban-auchanban. Márkát nem tudok mondani, mert drágálltam, nem vettem meg, de ki volt emelve rajta, hogy 100%!

Úgyhogy én megmondom őszintén ez az egy kaja, amit üveges bébiételben adok neki, a Kecskeméti gesztenye-alma-csirkehusisat, imádja!!! Ez ez egy, amit nagyon szeret az üvegesek körül, a többit nem nagyon eszi meg.

Egyébként 4 hónapos kortól lehet gesztenyét adni, ez husis meg 5 hónapos kortól ajánlott!

Frisset pedig piacon próbálnék meg szerezni, mert most már terem itthon is!

2012. nov. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem leghamarabb egy hónap múlva add neki a gesztenyét.


Auchanban, Sparban szoktam venni Maroni márkájú 100%, magyar gesztenyét, fagyasztottat.


Adhatod édesen is, pl. anyatejbe kevert hétgabonás péppel összeturmixolva, de adhatod burgonyával és hússal is akár.

2012. nov. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom szoptatni, pedig mindent megpróbáltam, sajnos tápszeres. Már eszik almát, őszibarackot, céklát, krumplit, sütőtököt ebédre és még a gesztenye van a táblázat szerint amit ehetne, ezért szeretném adni, hogy változatosabban egyen. A husis bébiétellel még várnom kell. Amúgy köszi a válaszokat!
2012. nov. 28. 19:47
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Akkor add neki nyugodtan :)


Gondolom a glutént még nem vezetted be, akkor a hétgabonás trutyim kilőve :)


Tápszerbe keverhetsz dm-es Allnatura rizspelyhet, vagy Humana grízt, abba is fini a gesztenye :)


4.

2012. nov. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

én fagyasztott egész gesztenyét adtam neki, így praktikus, mert csak 1-2 szem ekll egyszerre. de van bio gesztenye massza is fagyasztottan. én husi+krumpli+gesztenye vagy meggy+geszenye kombinációban adtam.

vigyázz vele, mert megfogja a pocakját!

2012. nov. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
Én zöldségesnél vettem egész gesztenyét, megfőztem, fokhagymanyomóval összenyomtam (macerás volt, de megérte), lefagyasztottam (adagnyi mennyiséget érdemes külön-külön). Az én Kisfiam 6 hós koráig csak anyatejes volt, én 7,5 hósan adtam Neki gesztenyét, almával, aztán 8 hósan már almával és meggyel (tízóraira).
2012. nov. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
grobyban láttam natúr, cukrozatlan darált gesztenyét.
2012. nov. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nyugodtan add neki ,az én lányom is imádja. Piacon veszem, de az is sajnos olasz, magyar gesztenye nincsen. Ne mirelitet vegyél, sokkal egészségesebb, ha nyersen megveszed, leszeded a héját és megfőzöd. Én párolt almával vagy meggyel adom, nagyon finom! Adtam már csirkével és krumplival is, úgy is nagyon jó, tápláló. Jó étvágyat a babának :)
2012. nov. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!