Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi számít főzeléknek?

Mi számít főzeléknek?

Figyelt kérdés
2012. dec. 2. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
ez most komoly?hogy érted?nem ettél még főzeléket?üss fel egy szakácskönyvet!
2012. dec. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha hozzátáplálásról van szó, akkor főzelék nálam egyszerűen a zöldségek megpárolását, turmixolását, esetleges vízzel történő hígítását jelenti, 6 hónapos kortól husival...

A hétköznapi értelemben vett főzelékhez nem sok köze van, szóval nincs benne rántás, habarás, stb...

2012. dec. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves első!!!Ez komoly....????Ha a babarovatba írom szerinted mire gondolhatok...???Na,leesett!!!!Igen a hozzátáplálásra gondolok!!!


Ha a gyümölcsöt krumplival keverem az már főzelék???

Gyengébbek kedvéért pontosabban teszem fel a kérdést.

2012. dec. 2. 16:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Én almát adok krumplival :) én főzeléknek hívom
2012. dec. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha az egyik összetevő legalább főtt és össze van mixelve.
2012. dec. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy fokozatosan az életkorának megfelelően hozzászokjon az ízekhez, megismerje a zöldségeket és gyümölcsöket és megszeresse őket. Klasszikus értelemben mi pl soha nem eszünk főzeléket (főtt zöldség rántással v habarással), de eszünk sok rizottot, párolt és nyers zöldséget, zöldségropogóst. Baba korában persze turmixoltam gyerekemnek, de akkor sem rántosttam, hanem kis olivaolajat kevertem bele és krumplival sűrítettem.
2012. dec. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a legkisebbek főzeléke tulajdonképpen még nem más, mint megpárolt, vagy megfőtt zöldségek keveréke, például krumplival sűrítve. Főzeléke ez is, de nem liszttel sűrítünk, hanem burgonyával.
2012. dec. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Szerintem az is főzelék, ha a zöldség mellett esetleg van benne gyümölcs is. Én kezdetben mindenbe kénytelen voltam egy kis gyümölcsöt tenni hogy kicsit édesebb legyen, mert magába nem ette meg a zöldséget a lánykám. Viszont amint bevezettük a husit, onnantól kezdve csak zöldség + husi nálunk a főzelék.

Egyébként az üvegesek között is van olyan, amiben van gyümölcs a husi meg egyebek mellett, de azt is komplett táplálkozásra ajánlják, mondjuk ebédre. Ilyen a gesztenye-alma-csirkehusi...ez az egyetlen üveges bébikaja, amit szeret a lányom :)

2012. dec. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!