Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálással kapcsolatos...

Hozzátáplálással kapcsolatos értelmézési gondom van. Mi számít tízórainak vag uzsonnának?

Figyelt kérdés
Hurrogjatok le nyugodtan, de nem tiszta nekem ez a hozzátálálás és nagyon örülnék, ha valaki elmagyarázná. Rengeteg kérdés-választ olvastam, ahol leírjátok, hogy kiváltottátok a tízórait vagy uzsonnát. A kérdésem az lenne, hogy mi számít annak, ha a következőképpen szoptatok: hajnal 4, reggel 8-9 körül, 12-13 körül, 16-17 körül és fél 9-9 körül. A gyümölcsleveket kóstoltatom vele 11 és 15 óra körül. Jól csinálom, vagy mit csináljak másképp?

2012. nov. 6. 15:17
1 2
 1/17 Jégtánc ***** válasza:
Jól csinálod:)
2012. nov. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy a tízórai nálad a 9 körüli evés, 12 körül nyilván ebéd és a 16 óra körüli az uzsonna. Tehát nem a kettő közé kell kóstoltatást beiktatni, hanem úgy kellene hogy 9 óra és a 16 órai kaját ezzel kezded, vagy ezzel fejezed be, ízlés dolga, mert így tudod majd kiváltani őket. Nem kreálni kell egy plusz étkezést, hanem a meglévőket kell átalakítani...az én értelmezésemben. Én így csináltam ...
2012. nov. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A tízórai reggel 8-9 lesz, ha kiváltjátok, az uzsi a délután 16-17. Az én babám, tápszeres. Én úgy csináltam, hogy megkínáltam gyümölccsel és utána tápszert ivott, hogy jól lakjon.
2012. nov. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Jól csinálod, persze. Én először 10-11 körül adtam neki gyümipürét (neki az jobban bejött). Amikor már megevett belőle 50 g-ot, akkor lehet kiváltani egy szopit. Én érzéssel csináltam, eleinte kapott szopit is, később már nem. Aztán jött az ebéd, akkor főzeléket kapott, és ott is egy darabig megmaradt a szopi, majd amikor már mennyiséget evett, akkor nem. Én sokáig uzsira szopit adtam és vacsira tejpépet(majd lefekvéskor szopi). Nincs szabály szerintem, a saját tempótokban csináljátok. Akkor nem lehet baj.
2012. nov. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a 8-9 körüli szopi a tízórai (ez tolódni fog, amikor reggel nem kel majd 4-kor) és a 16-17 körüli az uzsonna. Én akkor kóstoltatnék vele gyümölcslevet, és utána megszoptatnám. Én így csináltam.
2012. nov. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat és, hogy nem néztetek teljesen hülyének. :-)Az a baj, hogy a reggel 8-9 körüli a legnagyobb evése és azt semmiképp sem akarom elhagyni, vagy gyümölccsel helyettesíteni. Mit javasoltok így, hogy folytassam a hozzátáplálást? Melyik étkezésnél és mikor adjak gyümölcsöt? Első baba...tudom kicsit túlaggódom, de nem akarom elrontani.
2012. nov. 6. 16:28
 7/17 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Én akkor a déli kaját váltanám ki először, vagy a 16 körülit. De azért inkább a délit, mert azt mondják délután már nem olyan jó új dolgot kóstoltatni a picivel, mert ha gondot okoz neki, pl. pocifájást, akkor az ne éjszaka érje...

Szóval akkor szerintem a déli kaját kezd a kóstoltatással.

Mi is azzal keztük, mivel az én cicám csal 4x eszik egy nap, mert 9-kor kel reggel. Akkor szopizott, és a déli kajávál kóstoltattam, és azt váltottuk ki először...

Akkor szerintem próbáld így. Szerintem ne a szopik között kóstoltass, ahogy írtad, hanem amikor egyébként is eszik...

2012. nov. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 xStefix ***** válasza:

Ha még jóideig szeretnél szoptatni, akkor szoptatás UTÁN kínáld őt bármivel, ne előtte vagy szopik között.

A te esetedben én délben kezdenék, ha reggel még sokat szopizik. Mindegy, hogy ez perpill ebédidőre esik, később úgyis tolódni fognak a szopik, ahogy egyre többet és többször fog szilárdat enni. Így napközben derül ki, ha valamit nem bírna, nem éjszakára lesz rosszul.

2012. nov. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondoltam, hogy mindenképp szoptatás után adom, hogy előbb a tejjel lakjon jól. Eddig tiszta sor. De akkor mégis mennyit adjak neki? Amennyi jól esik? Viszont akkor az nem tiszta, hogyha mindig utána adok neki gyümölcsöt/zöldésget később hogy váltok ki majd vele egy étkezést?
2012. nov. 6. 19:06
 10/17 anonim ***** válasza:

2. vagyok ismét

Már nem haragudj, de szerinted ha jóllakik tejjel, akkor mégis mennyit fog enni a gyümölcsből? Tudom, hogy ezt akkor ajánlják, ha sokáig szeretnél szoptatni, de én személy szerint úgy gondolom, hogy ha megérett a gyerkőc a szilárd táplálékra, akkor miért ne válthatnál ki legalább egy étkezést pár hét alatt?

Mondjuk azt nem mondtam, hogy mennyi idős a babát...

De szerintem nyugodtan csinálhatnád úgy, hogy először kóstolgat, utána szopi, max nem adsz neki olyan sokat...


De most tényleg mennyi idős a babád?

2012. nov. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!