Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik már 1 éves kora óta...

Akik már 1 éves kora óta adtok a babátoknak tehéntejet, hogyan vezettétek be? Forraltátok? Mennyit egyszerre?

Figyelt kérdés

Ikreim elmúltak egyévesek, reggelire+vacsora után kapnak egy-egy üveg (kb 170 ml) tápszert. A gyermekorvos javasolta, hogy most már adhatok nekik tehéntejet. Gondolom nem egyik napról a másikra kéne cserélni, csak apránként, de hogy?

Ez a babatej, meg mit tud? Árban majdnem olyan horribilis, mint a tápszer, azzal nem lennék kisegítve! 1 doboz BEBA kb 2600 ft, na az nekünk 5-6 nap...



2012. dec. 3. 08:02
 1/7 Mara Acoma ***** válasza:

Én nem forraltam fel, csak kevertem teával. 2/3rész tej, 1/3rész tea. Így nem olyan tömény:) Bár ha a bolti tejnek nevezett valamiket nézem... azoknak a fele víz, köze nincs a bocitejhez némelyiknek.

Házi tejcsit ne adj még nekik, túl erős lehet.

2012. dec. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mara Acoma ***** válasza:
még annyit hozzáfűznék: lehet kapni laktózmentes tejet is, azt hiszem sárga dobozos mizo. 300-350ft körül van a tescoban.
2012. dec. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
11 hónaposan kapott először pár kanálnyi forralt házi tejet krumplipürébe,és 1/3 tej,2/3 víz tejbegrízt,aztán növeltem az adagot,1 évesen már nem kapott se tápszert sem tejitalt csak tejet vagy kakaót, vagy forralt házitejet kap vagy 2,8%os bolti tejet ami nem UHT tej,elmúlt már 1,5 éves és imádja a tejet
2012. dec. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 1 éves korától adtam a lányomnak (aki ma már 8 éves) bolti, 1,5 %-os tejet.

Fele tej, fele víz arányban, forralva.

A kistesónál is így fogom csinálni majd 3 hónap múlva.

2012. dec. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én először főzelékhez kevertem, de a szája körül kicsapta. Az apja nem vette észre, de én a fény felé fordítva láttam a szája körül az apró pörsenéseket. Szóval szerintem először óvatosan, keveset, aztán nézd meg 1-2 napig!
2012. dec. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én főzve adtam neki tejbedaraként vagy tejberízsként.


Nekem most azt mondta a gyerekorvos, hogy ha megengedhetjük magunknak akkor tavaszig maradjon a tápszer a vitaminok miatt. Azt kap reggel és este, 150-170 ml között iszik meg. De mellette már mindent úgy eszik mint mi, tehát azért kap tejet is.

2012. dec. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
10 hósan kezdtem: 30 ml tej, 60 ml víz, aztán egy hét múlva fele-fele arányban, aztán tovább növeltem tej adagját.
2012. dec. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!