Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos kisbabám náthás....

7 hónapos kisbabám náthás. Mit csináljak, ha lejjebb van megtapadva a takony?

Figyelt kérdés
Hallom, hogy náthás, meg nehezen szopik, sokszor vesz közben levegőt, sokszor inkább abbahagyja és csak sír. Vettem neki orrsprayt, meg elektromos orrszívót, de az nem szív ki semmit. Szerintem azért, mert lejjebb van megtapadva a takony? Meg nem is látszik, hogy taknyos, tiszta száraz az orra belülről, de mégis hallani. De akkor mit tudok vele csinálni?
2012. dec. 3. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaj-jaj! Ne elektromos orrszívót vegyél, hanem orrszi-porszit! Én is rászántam volna a pénzt, de az eladó azt mondta, hogy vigyem csak el, 7-8000-ért, de hogy vissza fogok jönni az 1200 Ft-os orrszi-porsziért az teljesen biztos! Így nem vettem meg, hazahoztam az olcsó orrszi-porszit, és hihetetlen hogy mit szedtem ki a gyerekből.Előtte 10 percel sós vizes orrspray, hogy fellazítsa, aztán orrszi-porszi. Végül bébi Nasivin. Aztán elmosod, leülsz mellé, és adda kezébe a szerkezetet hogy ismerkedjen vele, nézegesse. Mert hogy ordítani fog, miközben szívod az tuti! nem fáj nekik, csak a macera és a hiszti megy. De csináld minél hamarabb, mert ha lerakódik, akár arc, és homloküreg gyulladása is lehet, nehogy fel kelljen szúrni. nekem azt mondta az orvos, hogy napi 6-7X szívjam ki neki!
2012. dec. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ennyi! :-) tökéletesen igaza van az elsőnek:-) jobbulást!
2012. dec. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt meg tudnád mondani, kedves első, hogy nektek milyen márkájú van?
2012. dec. 3. 11:16
 4/9 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy ezek biztos, hogy minden fajta porszívóhoz jók?
2012. dec. 3. 11:18
 5/9 anonim ***** válasza:

orrszi-porszi, ez a neve (tescoban kapható), és igen, minden fajta porszívóhoz jók, nem első voltam, de remélem nem baj, h írtam:)


Ilyen: [link] :)

2012. dec. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipőben járunk, de sajnos a porszívós orrszívó sem szed ki semmit, szerintem nagyon sűrű a váladék, vagy nem tudom!!!

Fújom előtte a tengervizes orrspray-vel, és egész nap is fújkálom, mégis egy hét alatt nem változott semmit, pedig nyákoldót is kapott. Legalább már a köhögése elmúlt a váladéktól, de szopi közben néha ő is megáll, hogy levegőt vegyen. De az orra tiszta, egész nap az orrán veszi a levegőt.

Nem tudom mi a megoldás...

2012. dec. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!Nekem a 8 hónaposom és a 4 évesem beteg. Már totál zombi vagyok.:-)

Múlt héten lázas volt a pici, elvittem dokihoz, szerintem ott szedtünk össze valamit.

Most nagyon folyik az orra, köhög, és rekedt is egy picit, meg szerintem a foga is jön. Nekünk a dokinő szokott felírni antibiotikumos orrcseppet, amit a gyógyszertárban kevernek ki, az mindent kihoz, esetleg kérdezzetek rá.

Nektek milyenek az éjszakák?

2012. dec. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok! rózsaszínű-ciklámen dobozban van, orrszi-porszi néven, "műanyag orrtisztító" ez van ráírva, és egy nem túl szép baba fej! 0+ kortól jelzéssel! Szerintem minden porszívóhoz jó, mert mi most cseréltük le kézi tologatósra, és féltem, hogy nem lesz jó, de úgy voltam vele, hogy max. bukom a pénzt, de arra sem időm, sem lehetőségem nem volt a nyűgös gyerekkel, hogy oda-vissza szaladgáljak! Természetesen a Brendonban azt mondták, hogy biztos hogy jó lesz, de vigyem haza, és ha nem jó akkor blokk ellenében visszacserélik! Hát a benzin költségem is több lett volna,de a szép gesztus volt! :-)

Jó lett! Hallgass rám, vedd meg, nem nagy költség, és könnyítesz mindkettőtök helyzetén! :-)

2012. dec. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen-igen! Ötöske jól linkelte, ez az! Első és utolsó voltam! :-)
2012. dec. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!