Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallottatok arról a tesztről...

Hallottatok arról a tesztről amely megállapítja, hogy vírus, vagy baktérium okozza-e a gyermeknél betegséget? Minden gyerekorvosi rendelőben van ilyen? Lehet kérni?

Figyelt kérdés
Honnan tudja az orvos, hogy mi alapján ír fel gyógyszert, ha nem tudja, hogy vírusos, vagy bakteriális eredetű a fertőzés????Ránézésből ezt igen nehéz kiszűrni....Minden válasz érdekel!Köszönöm!
2012. dec. 3. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Másféleképpen gyullad be egy vírusos és egy bakteriálisan fertőzött torok. A baktériumok nagy része gennykeltő, aminél vannak jelek. Még valami. A baktériumok szívesen telepednek meg a mandulán, ill. a vírusok gyakran okoznak mandulagyulladásos (bakteriális felül fertőzés) szövődményt. Szóval ha a mandula duzzadt, piros akkor feltételezhetően bakteriális, ha a garat piros, de nem gennyes, akkor vírus. Lehet kérni tenyésztést, amit a torokból vesznek, de az idő amíg megérkezik és sok háziorvos szerint drága.
2012. dec. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De komoly, ilyenről még nem is hallottam. Mondjuk ha vírus okozza pici pöttyök vannak a nyelven. nem tudom biztosan
2012. dec. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez állítólag egy olyan teszt, amit úgy végeznek mint a cukrosoknál 1 csepp vérből! Az eredmény azonnal kimutatható!!! Csak nem tudom, hogy ilyen mindenhol van e???DE elvileg kell lennie, és kérhető is....Köszönöm az elsőnek a kimerítő választ egyébként, sokat segített!!!
2012. dec. 3. 17:16
 4/7 anonim ***** válasza:
A mi gyerekorvosunknál az én lányom volt a "kísérleti nyúl", rajta próbálták ki a streptococcus tesztet. Tüszős volt a mandulája, magas lázzal. Erre korábban automatikusan antibiotikumot kapott volna, de itt kiderült, hogy vírusos eredetű a gyulladás. Úgyhogy van ilyen, nem kell tenyésztés! 5 perc volt a teszt, nem vérből, hanem torokváladékból nézték.
2012. dec. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még valami: a lányom rengeteg gyógyszert kapott korábban, így "vadásztam" a gyógyszermentes megoldásokra. Nagyon örültem, hogy legalább egy antibiotikum kúrát megúsztunk ezzel a teszttel. Ne hagyd magad lebeszélni, sokan nem ismerik ezt a tesztet, pedig van! Én láttam. :) Interneten is utána tudsz nézni, ha az orvosotoknál nincs. Streptococcus teszt, gyorsteszt a neve.
2012. dec. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!!
2012. dec. 5. 13:10
 7/7 Mist194 válasza:
Létezik olyan gyorsteszt, amivel el lehet dönteni, hogy baktérium, vagy vírusfertőzés van a gyerek torkában. A torokból vett (vattacsomóval, spatulával..) váladékot egy reagensbe teszik (ez folyadék, vagy más) s az elszíneződésből az eredmény megállapítható, kb 5-10 perc alatt. Maszek, gondos orvosok használják (megfizettetik), mert az OEP nem támogatja, s a háziorvosok, gyerekorvosok nem használják ezért. Fejlettebb (ezért) gazdagabb országokban használják. Ez Magyarország.
2016. nov. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!