Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen baja lehet a fiamnak,...

Milyen baja lehet a fiamnak, ha koszmós a feje?

Figyelt kérdés
3 és fél hónapos, de már mindenhol "kiírtottam" a kutacsán kívül. Ott nem merem annyira lekenni sem babaolajjal, majd lemosni..
2012. dec. 3. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Merheted nyugodtan, olajozd és kapard, nem lesz semmi baja, nem fog felnyílni a kutacsa, nyugi.
2012. dec. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Semmi baja nincs. A fejbőrének faggyútermelése okozza ezt.

Mi az első gyereknél mindent kipróbáltunk, csak a Babe sampon volt hatásos, heti egyszer azzal mostuk meg a haját (csak egy csöppnyi kell belőle), és sosem jött elő többet.

Kislányom 7 hetes, nála tegnap jött elő ez, így megint veszünk.

2012. dec. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De a nyomkodástól, kaparástól sem lesz semmi baja?
2012. dec. 3. 17:17
 4/9 A kérdező kommentje:
A "mi baja lehet" kérdést úgy értettem, hogy ha koszmós marad a kutacsa, akkor nem lesz valami baja? Tehát lehet h idétlen a kérdés, de pl nem húzza neki a fejbőrét vagy ilyesmi? Tehát ha nem bírom kiírtani.
2012. dec. 3. 17:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Lányom feje is ilyen volt.Van ez a babafésű,ilyen kefe szerű.Beolajozod,és később meg átfésűlöd neki a fésűvel és lejön a kutacsáról is és mindenhonnan.Piros lesz a kis feje neki tőle,de nem fáj az.Ha többször csinálod egy nap,lejön neki hamar.Én kb 3x fésültem át,de már a 2.-ra is alig volt neki.
2012. dec. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Babé sampon csodát művel!Kicsit drága,de nagyon sokáig elég,én kétszer mostam meg vele a kisfiam fejét és sehol nincs már rajta.olaj,krém,semmit nem ért nekünk.
2012. dec. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem frottír kesztyűben mosd a baba haját, és erősebben masszírozd a fejecskéjét, hogy lejöjjön róla a koszmó. Nekünk nem volt ilyen gondunk. Mindig frottír kesztyűben mostam a haját és utána is alaposan átdörgöltem törölközővel a fejbőrét, és Neogranormon sampont használtunk. Sikerült megelőznünk a koszmót.
2012. dec. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért a kutacsát ne nyomkodd. Koszmó elleni sampon, illetve olaj is nagyon jó. De a kutacsánál inkább max. finoman dörzsöld, de ne nyomkodd. Nálunk is olt, szépen megszűnt úgy is, hogy a kutacsát "élesben" nem kapargattam.
2012. dec. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kislányomnak s ilyen makacs koszmója volt. Nála a frezyderm koszmó elleni olaj volt a megoldás, hiába olajoztam mással, nem volt hatása.
2012. dec. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!