Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban ennyire tragikusak...

Valóban ennyire tragikusak lennének a kórházi körülmények? Kicsit hosszú, de olvassátok el kérlek!

Figyelt kérdés

Kisfiammal lassan 1 hete bent feküdtünk az egyik kórház gyermek osztályán.10 hónapos lesz a napokban.

A körülmények nem voltak vészesek,elkülönítve voltunk mert nem tudták hogy fertőző-e a betegsége.Közel 1 hét alatt képtelenek voltak egy normális vizsgálatra.A vírustenyésztéshez a vért csak akkor vették le,mikor jöttünk el.Mindenki a legnyugodtabban borítékolta,hogy a gyerek beteg,telenyomták steroiddal,hogy tünetmentes legyen,de a baj okozóját meg sem próbálták keresni.Mikor jeleztem,hogy talán tenni is kellene valamit,akkor csak pislogtak,hogy "hát de mit?"Ekkor úgy döntöttünk, hogy elhozzuk onnét.

Az ottani osztályvezető főorvos felajánlotta,hogy elintézi nekünk,hogy átvegyenek,kivizsgálják a gyermeküket a megyei kórház gyermek részlegén,mert ott lényeges jobb a technikai háttér.Leutaztunk 80 km-t.

Ott közölték,hogy fogalmuk sincs mi lehet a baja,be kellene feküdnünk a fertőző osztályra, ISMÉT.Mivel bíztunk az ottani szakmai háttérben,befeküdtünk.Ekkor már a gyermeknek mondanom sem kell mennyire fel volt zaklatva a kis lelke,stb.Teljesen kifordult magából.

És ebben a "fejlett" kórházban akadtam ki a legjobban:

a kisfiamnak olyan mocskos,koszos műanyag kanálban hozták ki az orvosságot,hogy rossz volt nézni.Megmérték a hőjét a popsijában és a lázmérőt mindenféle tisztítás,fertőtlenítés nélkül beledobták egy befőttes üvegbe,ami ugyan abban az állapotában volt még 3 napig a kórtermünkben,míg el nem jöttünk.Minden kórteremben (ami inkább box-nak nevezhető,mert üvegfallal voltak elválasztva)volt egy vizsgáló asztal;melyen száradt vérfoltok voltak...és nem az én gyermekem vére volt.Majd jöttek azzal,hogy a gyermek nem aludhat velem,mert a házirend tiltja.Mikor megkérdeztem a nővért,hogy akkor ugyan árulja már el,hogyan magyarázzam el egy 10 hónapos babának,aki napok óta ki van szakítva az otthoni közegéből,idegen a környezet,szurkálják napok óta és már retteg ha fehér ruhás embert lát,hogy "de márpedig most nem alszol anyával,mert tiltja a házirend?"; nem válaszolt semmit csak rám csapta az ajtót.Viszont azt már nem tiltotta a házirend,hogy a box-ban a baba/kisgyermek számára könnyen elérhető helyen voltak tárolva a fecskendők,kötszerek,fertőtlenítő folyadékok.Ezt úgy vettem észre,hogy a gyerkőc már pakolta ki a fiókokat,amikhez nevetve hozzáfért (már önállóan közlekedik,megy a kisfiam).

Ki tudja hány napos sár volt felszáradva a padlón és amíg benn voltunk a kutya nem jött be feltakarítani...

Az volna a kérdésem:TÉNYLEG EZ A MAI MAGYAR EGÉSZSÉGÜGY?

Én elhiszem,hogy kevés a pénz,de azért a legalapvetőbb higiénés feltételeket betarthatnák,főleg ha már zárt osztályról beszélünk és főleg gyermekeke esetében.Csak nekünk sikerült kifognunk ezt a sok "jót",vagy másnak is vannak ilyen tapasztalatai?Esetleg ellenkező oldalról?

Ha valakinek nincs pénze magánkórházba járni,akkor fel is dobhatja a talpát??És egy kisgyermek esetében sem volna ez másképpen?

Én teljesen elkeseredtem...

Egy első gyermekes édesanya


2012. dec. 4. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam teljesen végig, de mi vidéken voltunk 1 napot kórházba a lányommal (hányt és kiszáradt) nem engedtek haza minket Pestre.

A gyerekosztályon a csempe omladozott. A gyerek ágy kb. az I. vh-ból való volt, ütött-kopott, recsegett minden.

A kórterembe egy ablakot sem lehetett kinyitni, mert különben visszarakni/csukni nem tudtad volna a kiesés miatt.

Az orvos köpenye sem fehér színű volt, inkább szürke. Úgy, mint az ágyneműké.

Apropó! Ágynemű.. hát kapott a lányom egy "párna húzatnak csúfolt" textilpelenkát, amit ráteríthettem a SÁRGA(!!!!!!!!!!) kispárnára. Meg egy huzatot, hogy felhúzzam a egy szintén textil pelenka vastagú takaróra! Ez kb. 8 fokos szobába, ahol nem ment a fűtés, mert ellopták a tekerőt még pár éve.

Az étkezésről egy szót se mondok, mert felesleges.


Másnap, ahogy az ügyeletes orvos azt mondta, hogy jobban van a lányunk, kértem is a zárójelentést és saját felelősségünkre hazajöttünk.

Elvittem még aznap a háziorvosunkhoz, ahol kiderült, hogy semmi baja nincs. Az étterembe ahol ettünk valami nem volt friss és rajta ez kijött.


Nem mondom, hogy Pesten jobb a helyzet, mert itt is vannak érdekes dolgok, de:


SOHA TÖBBET SZOLNOKI HETÉNYI GÉZA KÓRHÁZ!


Komolyan mondom, nem tudom elképzelni, hogy tudnak ott emberek élni.. ilyen ellátás mellett.

2012. dec. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy budapesti kórházban feküdtünk 3 napot. Esti program csótány üldözés. Nővérek mondták hogy sajnos nincs pénz csótányirtásra.

Egyébként nagyjából tiszta volt minden. Persze a wc-ben se wc papír, se kézmosó, se semmi.

Ebben az országban sok mindenre van pénz, de az egészségügyre és a jövő nemzedékére, azaz oktatásra, arra nincs. Szomorú.

2012. dec. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Nem olvastam végig teljesen, de elkövettél egy hibát: Kenőpénz, hálapénz hiánya. Mikor nagyfatternek kellett kórházba mennie csak ide-oda passzolgatták, míg nagymutter nem vitt be a dokiknak egy kis lóvét... Utána hirtelen tök jó szobába került, és a műtétet is 2 nap alatt elvégezték jöhetett is haza.


PÉNZ nélkül meghalsz a kórházakban. Kell a lóvé még ide is.

2012. dec. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

:( Ezek szerint nem csak a déli régió ennyire lecsúszott.

Az már szinte csak mellékes volt,hogy alig tudtam szoptatni,mert csak egy picike kis hokedli szerű széket kaptam,amiről a gyerek folyton le akart esni,mert nem fért el sehogy sem+ még aki látogatóban volt a gyermekénél (jó sokan voltak "szerencsére")azoknak ingyen mozi volt ahogy szoptatok....mint akik soha nem láttak még ilyet.

Félreértés ne essék, én nem hotelbe akartam elvonulni....csak egyszerűen felháborító hogy alapvető dolgokat nem biztosítanak.

2012. dec. 4. 21:27
 5/13 anonim ***** válasza:

"Ha valakinek nincs pénze magánkórházba járni,akkor fel is dobhatja a talpát?"


Ezt a mondatodat kicsit módosítanám. A kérdőjel helyett felkiáltó jel a végén.

Ha valakinek nincs pénze magánkórházba járni,akkor fel is dobhatja a talpát!


Igen, ilyen a magyar eü., az isten óvjon minket a betegségektől. Ma Mo.-n betegnek lenni a legnagyobb luxus. Sajnos ez van.

Én inkább nem eszek 1 hónapig, de a gyerekemet most is magándokihoz vittem. Tisztaság, rend, nem kell várni, 45 percet voltunk benn a dr.nőnél, és foglalkozott vele.

Szomorú!

2012. dec. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó!Mi is voltunk magánrendelésen és azzal nem is volt gond (bár sokra nem mentünk vele,mert a dr. nő sem jutott előrébb).Olyan,amilyennek lennie kellene mindenütt.DE a kórházi ellátás minősíthetetlen.És nem a bánásmóddal van kimondottan gondom,mert az nem érdekel.Én a gyermekem mellett vagyok 24 órából 30-at ha kell,ő abból semmit nem fog érezni.Csak azért elvárná az ember,hogy a legalapvetőbb tisztasági,emberi körülmények adottak legyenek.
2012. dec. 4. 21:32
 7/13 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok!

Igen, igazad van. Az ember elvárná az alapvető dolgokat, de nem kapja meg. Kíváncsi lennék, hogy a TB, amit befizetünk hol van.

Sajna, ezt kell elfogadni.

2012. dec. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hétfőn szültem, pénteken jöttem ki egy nyugat-moi kórházból. Életemben herpeszem nem volt még, hát a kórház szülészetén - ahová látogatók se jöhetnek be - sikerült összeszednem olyan fertőzést, hogy undorító volt pénteken ránézni a számra. :(

Tessék-lássék takarítás volt egész nap. A zuhanyzó-wc helyiségekben a fertőtlenítő állandóan üres volt, a szobában is elég érdekesen koszos dobozban volt csak található. Nagyon gáz.

2012. dec. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%
Igen ez van, de hőzöngés helyett könnyebb elfogadni és az orvosok is jobb fejek az olyan beteggel, aki nem rinyál feleslegesen. Nem hinném, hogy ez magyar sajátosság lenne. Valószínűleg te se a türelmes páciensek táborát erősítetted. Amúgy én igazat adok neked, én is láttam sok rosszat. Én zokszó nélkül elviselném a rossz körülményeket, a pocsék ételt, csak az ápolók volnának egy kicsit emberségesebbek, nekem velük volt bajom, amíg az orvosok elsöprő többsége kb. a lelkét kiköpte a betegekért (biztosan tudom, hogy ők nem kaptak hálapénzt), az ápolók viselkedése kritikán aluli volt.
2012. dec. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 SaraZs ***** válasza:
100%
Mi a Debreceni Klinikán feküdtünk az akkor 3 hónapos babámmal. Nekem azért nincs ennyire rossz véleményem. Szépen elmondták, hogy mi okozhatja a véres hasmenést, levették a mintát. Elmondták azt is, hogy mire eredménye lesz a tenyésztésnek, addigra már meg is gyógyul a baba, ugyanis elkezdték az antibiotikumot. Szép sorban zárták ki a betegségeket. Takarítás minden nap volt, egy fürdőszobát használt 4 anyuka, azzal sem volt problémám. Azért a biztonság kedvéért én lefertőtlenítettem a kiságy rácsait, meg a pelenkázót, ill. a saját pelenkánkat ráterítettem az ágyra. A vizsgáló kötszerekkel, gyógyszerekkel teljesen külön helyiségben volt, így nem juthatott volna hozzá a baba akkor sem, ha már nagyobb lett volna.
2012. dec. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!