Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hosszú hajú kislány babák...

Hosszú hajú kislány babák anyukái, Ti mikor vágtátok le a először gyermeketek haját, hogy erősödjön neki? Vagy nem is vágtátok neki?

Figyelt kérdés
Hatalmas haja van kislányomnak és sokat is nőtt neki,de csak 3,5 hónapos.Hátul egy pici foltba dörzsölte csak ki és nem hullik neki egyáltalán.Hagyjuk csak nőni neki és majd be erősödik vagy vágjuk neki,de mikor és hogyan?

2012. nov. 21. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy csak közvetve vagyok érintett, de nekem mindig levágták mikor kicsi voltam, de attól még nagyon gyenge és lassan nő. Barátnőmnek meg kb 4-6 évesen már fenékig ért a haja és 100x erősebb mint az enyém. Most is olyan fényes és hosszú neki, nagyon irigy vagyok. Amennyire tudom egyszer sem vágták le a haját kb. 8 éves koráig.
2012. nov. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem kell levágatni,tévhit ,hogy attól erősödik

A kislányom most 20 hónapos,a lapockája alá ér a haja vizesen,szárazon a nyakába göndörödik,csupa "gyűrű".

Ő is hatalmas fekete hajjal született,majd hátul itt ott kikopott,de teljesen egyenletes mostanra.Pár hónapos korától gumizni kellett a feje tetején mert a szemébe lógott volna :)

Szerintem nem szükséges vágni...

2012. nov. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem szükséges vágni.Kislányom szintén óriás hajjal született,világos haja volt.Most 20 hónapos szőke,hosszú,erős haja van.
2012. nov. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszenek a hajas babak. :) En tuti nem vagnam le a hajat, hacsak a babat nem zavarja termeszetesen.
2012. nov. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a lányom hosszú,dús fekete hajjal született.Sosem vágtuk még le neki mégis dús és erős.A fenekéig ér.
2012. nov. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is úgy hallottam,hogy a vágás miatt még nem fog erősödni,akkor majd csak úgy próbálom formázni neki,hogy egybe nőjön.Szerintem nem zavarja,még kb.1 hónap és a szemébe lóg majd neki is :)Néha kap pici copfot már Ő is.Nekem rengeteg göndör hajam van,remélem Ő is ezt örökölte.a bátyának is erős,dús haja van,e az övét ugye vágjuk....

Köszönöm a válaszokat!

2012. nov. 21. 18:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Harmadik válaszoló vagyok:

igen,az én lányom is tőlem örökölte,a "hajas gént."Nekem hosszú,szőke,sok-sok hajam van,neki is.:)

2012. nov. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a férjemnek és nekem is nagyon sok hajunk van, nem volt kérdés, hogy igazi kis hajasbabánk fog születni. :)

Egyszer vágattam le neki, de nem azért, hogy erősödjön. Hanem mert nagyon izzadt a feje. Nyár volt, akkor volt olyan 5-6 hónapos. És hát folyton feküdt, ragadt rá a kis fejére. Akkor lett egyszer levágva. Na akkor sem kopaszra, de elég rövidre. Azóta csak elöl vágja a fodrász a frufruját, meg egyszer vágott a végéből, frissítette kicsit. Most lesz 21 hónapos, sűrű, göndör haja van.

2012. nov. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!