Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel óránként csak egy...

Mivel óránként csak egy kérdést lehet feltenni, ezért a komment részbe írtam többet is. Megválaszolnátok Nekem ezeket?

Figyelt kérdés

1. Mennyi tejalapú étel kell egy babának 1 éves koráig – tényleg fél liter?

2. Erőltessem-e a szopit 7 hónapos kislányomnál, ha legtöbbször már csak 20 ml-t eszik két oldalról alkalmanként?

3. Tömjem meg akár a babómat, hogy meglegyen a napi fél liter tejalapú étkezés – valamint a tejpép és a joghurt is annak számít?

4. Érvényes még mindig a testsúly (kg-ban) szorozva 150-el képlet a napi ételmennyiség vonatkozásában, ha már eszik a babám szilárdakat is?

5. Honnan tudjam, hogy eleget eszik-e egy nap – van erre valami séma, pl.: mennyi a főzelék, gyümölcs, tejpép stb. adag a korához képest?


2009. aug. 19. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

1. igen kb fél liter az ajánlott mennyiség naponta

2. erőltetni nem kell, de ha úgy látod hogy igényli, és te is szeretnéd akkor miért ne szopizhatna (nem csak evés funciója van)

3. nem kell megtömni, annyit eszik amennyi jól esik neki, és igen a joghurt és a tejpép is tejalapúnak számít

4. erre a számításra nem adok, mert sosem jött be nálunk, így nem foglalkoztam vele

5. annyit egyen amennyi jól esik neki, ne annyit amennyi elő van írva...

2009. aug. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A tej nekünk is gond, mert nem hajlandó inni belőle. Nekem így azt mondta a védőnő, hogy inkább tejtermékeket adjak neki. A bolti tejben amúgy se sok minden hasznos van. Ha lefogadja vegyél esetleg babatejet neki. Mi eszünk joghurtot, tejberizst, túró rudit, sajtot. Ezekben is van kalcium, de utána lehet nézni, állítólag egyes zöldségekben is van kálcium, az is jó. Pl. úgy tudom a babban van.

Az evés mennyisége miatt ne aggódj, ha nem beteg, és nem tömöd édességgel, ő eszik annyit, amennyire szüksége van. Ha látja, hogy ezen aggódsz, akkor még rosszabbul fog enni.

2009. aug. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen is csak evés funkciója kell, hogy legyen a cicinek. Nem azon kell megnyugtatni elaltatni, pláne nem egy 7 hós babát, mert később nagyon nehéz lesz leszoktatni rőla.. Ha már nemtud sokat enni akkor ne eröltesd. Úgyis annyit eszik amennyire szüksége van, többet nem lehet beletömni. Ha meg éhes úgyis jelzi majd. Számításokra sose adtam, úgyis annyit eszik ammenyi kell neki. Éhezni úgysem fog. A napi fél litert meg nem kell olyan pontosra venni, ha nincs meg akkor úgysem tudsz mit csinálni ha nem kell neki több nem kell. És bele számít a tejpép meg a többi tejtermék is.
2009. aug. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Kell a napi min fél liter tej, anyatej hiányában tápszer. A joghurt, sajt nem helyettesíti a tejet, hiába tejtermék, ez csak plusz! Ha rákeresel a neten, sok cikkben ezt fogod olvasni. A tejpép helyettesit, hiszen ez is tápszer csak más formában, de tejpépet napi max kétszer ehet, ami nincs meg fél liter. A tápi (anyatej) fehérje és vitamintartalma elengedhetetlen az egészséges fejlődéséhez.

Egy 7 hós napi kétszer már eszik szilárdat (főzi/gyümi/tejpép) általában.

A napi kajabevitel mennyiségileg általában (nekűnk igy volt): kb 500-600 tápi, 200-200-100 főzi-gyümi-tejpép, 2-3 dl folyadék. Szóval 1 l fölötti kajamennyiség.

2009. aug. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! Kislányom szerencsére csak evésre használja a cicit már régóta, de úgy veszem észre, mintha már olyan kelletlenül szopizna, csak kevéskét, gondolom ezért is nincs már szinte semmi tejem. Tápszerből 4-4,5 decit iszik egy nap, tejpépből egyszer eszik úgy 80-100 körül, kb. 1 deci anyatej is van, illetve napi egy gyümi tízóraira (kb. 10 dkg), és ebédre főzi van (kb. 15 dkg). Ez így elvileg jó akkor?
2009. aug. 19. 15:17
 6/8 anonim ***** válasza:

A leírt mennyiségek serintem jók,nagyon jók.

Ha az én 10.5 hós babámnak nincs meg a fél liter tejalapú kaja(sokszor a300 millit alulról veri az adagja)akkor vissza fog maradni a fejlődésben?

2009. aug. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Nem fog, nekem mind a védőnő, mind a gyerekorvos is azt mondta, hogy a kálcium bevitel a fontos, és azt más tejtermékkel is lehet helyettesíteni. A neten meg sok hülye cikket lehet olvasni.
2009. aug. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

Teljesen jók a mennyiségek amit leírtál.

Amúgy meg eltérhetnek a babák igényei is, ha néhány 10 ml híján nincs meg a fél liter tejalapú kaja, akkor sem kell kétségbe esni. És a túró, sajt stb (nyilván a normális minőségű) is kiegészítheti a tejet/tápot/tejpépet.

Az én lányom pl 11 hós, sosem evett sokat, de mindig jóízűen. Jelenleg a következő mennyiségeket eszi:

reggelire kb 120-150 ml táp

tízóraira 150 grammnyi gyümölcs, piskótával, vagy egyébbel dúsítva

ebédre kb 170 gramm husis/májas/tojásos/sajtos stb, tehát fehérjés főzelék

uzsonnára túró rudi/ gyümölcsös túró, plusz babapiskóta vagy általam sütött kenyér vmi általam kotyvasztott krémmel

vacsorára 3 dl tápszer


evések között csak friss gyümölcsöt kaphat és amúgy vizet iszik, vagy házi szörpöt.


(bnőm fia 8,5 hós és többet eszik, mint a lányom most) Szóval nagyon babafüggő, szerintem a lényeg, hogy nem kell erőltetni, ha vmit nem kér, de nem szabad mindenfélével telenassoltatni étkezések között.

2009. aug. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!