Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem bírok a lányommal. Mit...

Nem bírok a lányommal. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

10,5hónapos a lányom.

Ha valami olyat csinál amit nem szabad akkor rászólok, hogy "nem szabad"! Ilyenkor kinevet. Bármikor rászólok, amikor olyat csinál kinevet. Ha szigorúbban szólok rá, csúnyán nézek, mindegy mit csinálok, kinevet. Miért? Így hogy lehet nevelni?

Mit tegyek, hogy komolyan vegyen? Vagy kinövi?


2012. dec. 6. 16:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
10,5 hónapos.Még nem igazán kell nevelni.Játszani,foglalkozni vele:) Cuki lehet....
2012. dec. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
15%
Most még nem számít, de később keményen büntetés kell. Majd ha szobafogságot kap, tv és net nélkül, akkor nevetgethet egyedül a szobájában amennyit csak akar. Nem fog akarni.
2012. dec. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Most komolyan: miért kellene "ennyire nevelni" egy 10 hónapos babát?


Vajon mi rosszat tud csinálni?


Nekem 3 gyerekem van, de 10 hónapos korukban még nem akaratam azt, hogy ha rászólok, hogy nem szabad akkor vigyázz állásba álljon :)


Azt hiszi, hogy játszol vele, mert most még az fontosabb, nem a nevelés!

2012. dec. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
Ne hülyéskedj már, úgy írsz erről a csecsemőről, mintha egy pimasz tinédzser lenne. Ő még nem tud kinevetni, örül neked, meg annak, hogy szólsz hozzá, és gondolom, viccesnek tartja a hanghordozásod. Ennyi. Örülj neki, hogy jó kedélyű babád van, másnak az a baja, hogy egész nap nyűglődik a gyereke.
2012. dec. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Kiki01 ***** válasza:
100%
Az enyém 9 hónapos, imádja az elektromos kábeleket. Persze, rászólok, hogy NEM, és olyankor ő is nevet, de sztem azért mert örül neki hogy valami olyat csinált amivel kivívott egy szokatlan reakciót. Kitartás, majd később megérti hogy miről van szó:)
2012. dec. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Hát ez ilyen. Lesz ez még rosszabb is. Azt tudom tanácsolni neked, hogy legyél lazább, ne vedd olyan komolyan a gyereknevelést, mert be fogsz dilizni. Én is ilyen voltam, de ma már tudom, hogy nem irányíthatok mindent én. És erre a kislányom tanított meg :) Szóval nyugi, lazíts! :)
2012. dec. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
Az én fiam is teleszájjal vigyorog mikor beleharap a cicimbe és rászolok, hogy nem szabad. Már scak csípi és figyel, hogy hogyan fogok reagálni. 8,5 hónapos.
2012. dec. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az en lanyom ugyanennyi idosen a konnektorba akart mindenaron nyulni, raszoltam, kinevetett. Hatarozottabban raszoltam, hatarozottabban nevetett....ismeros az erzes, talan kesobb jobban megerti. Az en lanyom mostmar elkapja a kezet, ha raszolok. 13 hos.
2012. dec. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egy 10 hónapostól nem lehet elvárni, hogy szót fogadjon.

Azért nevet, mert tetszik neki hogy hozzá szólsz.

2012. dec. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én laza vagyok, azt is megengedem neki hogy a szekrényből kirámoljon:) csak azt nem szeretem ha a laptopból kirángatja a mobilnetet, meg a hősugárzóval játszik. Múltkor is úgy elborította hogy azt hittem újat kell venni.
2012. dec. 6. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!