Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem bírok a 15 éves lányommal....

Bubi10 kérdése:

Nem bírok a 15 éves lányommal. Semmit se csinálok jól, visszafelesel, nem jól főzök, nem csinál rendet utálja az új barátomat és ez nem elég a másik két testvérét is utálja senkivel sem jön ki. Ez csak a kamaszkor?

Figyelt kérdés
Az iskolában sem tanul bukásra ál. bezzeg a buli az menne ja és azt is tudja mikor milyen ruhát kellene neki vásárolni.Egyszeűen nem ismerek rá a szemetet az ágya mögé teszi a koszos ruháit is találtam már itt meg a tiszta ruhák között a szekrényben. Most behúztam a féket nincs műköröm sem. Ha valaki tud tanácsot adni vagy ugyan ilyen cipőben van jó lenne ha írna mindig jól esik megbeszélni valakivel . Köszönöm.

2012. jún. 6. 07:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fiam csinálta ezt sokáig. Új pár kérdés. Egyszerűen úgy érzi elárultad.

Lázadozik a maga módján.

Egyetlen hatásos módszer van erre. A szeretet, és a türelem. A rengeteg beszélgetés, és a következetesség.

Ha büntetsz mindig magyarázd el hogy miért. Ne kiabálj vele akkor se, ha a hajad már égnek áll. /ez a legnehezebb/ Halkan higgadtan mond el a miérteket, adj neki magyarázatokat. Egyszerűen nyisd ki, ismerd meg az érzéseit.

A fiamnál észrevettem, hogy nagyon sok dologban az apjától kapott infót vette alapul, és nem látott tisztán ezáltal különböző szituációkat.

Beszélgetés, beszélgetés, beszélgetés.

Szerezd vissza a bizalmát, és ne csak a kamasz korra fogd a történteket.

Hátrányba érzi magát a lányod, úgy érezheti nem áll mellette senki. Se az új pár, se a tesók.

2012. jún. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Ez bizony már kemény tini kor.

Ebben a kroban már nevelni nem tudsz ahhoz már túl késö, a nevelés alapjait 11 éves korig kapja meg egy gyermek, innetöl a meglévö nevelésedet tudod elöhozni.


Mindenképpen nagyon nagyon következetesnek kell lenned és határokat húzni nagyon keményen, és ezeket betartattni akármi is lesz. A határokat a lányoddal közölni kell, és folyamatosan figyelmeztetni rájuk, ha ezeket a határokat átlépi egyszerüen rögtön büntetni. Egy jó büntetés nem büntetés, hanem konzekvenzia.


Pl ha elengeded valahova barátokkal és azt mondod hogy este 9-re legyen otthon, akor közlöd vele ha nem tartja ezt be legközelebb elkíséred és mész érte... Ennél nagyobb pánik nincs egy tininek. Anya elkísér???? Ha azt mondod neki, hogy nem mehetsz legközelebb akkor dacot fogsz szülni vele, de egy elkísérés sokkal nagyobb büntetés ilyen esetben és még dacot sem szül. Viszont erre figyelmeztetned kell minden alkalommal és ha 1x nem megy haza idöben legközelebb elkíséred...


Bukásra áll.... hát ezzel már nem tudsz mit kezdeni, ezt most már nem tudod megbüntetni, mert nem gondolkodtál elöre. Ha most büntetnéd ez miatt, csak iszonyu ellentétet váltanál ki belöle.

Egyszerüen ha van lehetöség pótvizsgára akkor kitüzni hogy ha a pótvizsgán nem megy át, akkor köv évtöl nincs új ruha, nincs buli, nincs fodrász stb... segíts neki felkészülni, rendszeresen ellenörizd, segíts neki egy tanulási tervet felállítani a nyárra, amivel eléri a továbbjutást. ha ezeket nem tartja be, akkor tudja mi lesz jövö tanévtöl...

Ha nincs pótvizsga lehetöség akkor állítsatok fel jövöre egy tervet hogyan tud jobban tanulni, mik a feltételek és ha nem tartja be akkor mi lesz...


Mindig elöre figyelmeztesd, és csak utánna büntesd. Büntetés soha ne legyen felindulásból, tudjon elöre róla vagy is ö maga érje el a büntetést.

2012. jún. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eddig is kicsit szabadra engedted,elengedted bulikba meg műköröm??

Gondolom kicsit rövidebbre vetted a pórázt és máris lázad,hisztizik.

Már nevelni nem tudod,de következetes tudsz lenni,azért ne engedj meg dolgokat,mert ha nem teszed meg haragudni fog,azért egy 15 éves közelében sincs még a felnőtt kornak.

Beszéld meg vele,nincs elmenetel sehova ha nem tanulja meg a leckét,este 9re legyen otthon,ha nem lesz legközelebb el sem engeded,vagy esetleg mond azt hogy elkíséred suliba és érte is mész ha nagyon elharapóznának a dolgok.Ha nem teszi be a szennyest a helyére mond meg nem mosod ki,ha nem jó amit főzöl,mond meg hogy csináljon magának kaját,abból ami otthon van,mond el a feltételeket,és addig amíg nem változik addig ne vásárolj neki ruhákat,mond meg hogy amíg ő nem teljesíti a kérésed te sem az övét.Ne legyél túl engedékeny,ne add meg magad ha zsarol,vagy lelkileg akar rád hatni.Ha valamit egyszer nem engedtél ne engedd meg utána sem pl ha van barátja de még fiatal és nem engeded ott aludni később sem engedd még ha őzikeszemmel néz rád akkor sem,mert nincs itt az ideje vagy ilyesmi.Próbálj beszélgetni vele,hogy az ő jövője függ a tanulástól,ha nem tanul amint 18 éves lesz mehet dolgozni,te utána nem tartod el.

2012. jún. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak a műkörömhöz annyit szólnék a félreértések miatt én csináltam mert amikor tanultam akkor még modellnek is hordtam magammal.
2012. jún. 6. 08:32
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Akkor ne főzz neki, ne moss rá, ne csinálj neki semmit. Ha szerinte minden rossz amit csinálsz, akkor csinálja meg magának maga. Nem kötelező őt kiszolgálni, ha nem felel meg neki. Majd észbe kap, hogy oda a kényelmes élete.

Ruhát se vegyél neki, hiszen te hülye vagy, ehhez sem értesz. Lényeg az, hogy teljes szeretet és figyelem megvonásban részesítsd. Csak röviden válaszolj ha kérdez vmit, akkor is szenvtelenül. hagyd ott amikor beszél hozzád. Magadtól ne szólj hozzá, csak a legszükségesebbeket.

A koszos ruháit mondd meg hogy mossa ki, szólj neki még 1x, de azzal, ha holnap is megtalálod akkor kidobod. Fogj egy szemeteszsákot és a jelenlétében kezd el beledobálni a ruháit. Buliba ne engedd el, műköröm sem, egy a lényeg, legyél következetes és hajthatatlan. Persze ne gonosz. Tehát lehessen veled kompromisszumot kötni. De nem abban amit el akarsz nála érni. Nagyon fontos, hogy következetes legyél, bánj vele úgy mint egy dackorszakban lévő 5 éves gyerekkel. nem lesz könnyű, sok kitartást és erőt kívánok hozzá.

2012. jún. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ugyanakkor 1-es sem ír hülyeséget, de szerintem az a következő lépcsőfok. amikor azt mondja, anya, ne haragudj.
2012. jún. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Javítani már nem nagyon tud, de most, hogy nyár van, gondolom több helyre akar majd elmenni, de mondd meg neki, hogy nem lehet, hetente max. 1 buli, vagy amennyit jónak látsz, napközben mehet a barátnőivel, de minden nap legyen valami feladat, amit meg kell csinálnia(néha lehet pihenőnap).

Mondd meg előre mit főzöl, vagy kérdezd meg mit szeretne, és aztán tedd hozzá, hogy vagy "főzhetsz te, ha szeretnél". ( Tuti, hogy jól főzöl:) )

Ha külön szobája van, hagyd rá a rendrakást, majd egy idő után zavarni fogja, és magától rendet rak. Akkor nagyon dicsérd meg. Ha veszekedsz vele, vagy erre szabsz ki ultimátumot utálni fogja, mert úgy olyan érzése lesz, hogy behódolt neked.

A barátodnak mondd meg, hogy ne haragudjon, kamaszkori hiszti, az egész világra dühös, nem csak rá. Majd megbékélnek.

Határozz meg egy keretet, amennyiből egy hónapban/évszakra ruhát vehet, utána ne kapjon több pénzt(ezért jó, ha egy hónapra adod, mert úgy még ha az elején hamar el is költi, utána rájön, hogy nem kap többet, és nem is kényszerülsz rá, hogy vegyél, mert nincsenek ilyenkor annyira fontos dolgok, amikkel nem várhat egy hónapig.

Próbálj meg nem kiabálni, a testvéreivel nem példálózni, nem zsarolni.

A jobb pillanatokban meg beszélgess vele. Sokat.

15/L

2012. jún. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem pedig egy 15 éves ne bulizgasson még nyáron sem,max 1-2 koncert apukával vagy felnőtt megbízható testvérrel unokatestvérrel,15 éves lánykának semmi keresnivalója bulikban
2012. jún. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Igazából nekem is volt ilyen gondom anyukámmal és én azt vártam el tőle, hogy beszéljen velem. Üljünk le és csak úgy anya-lánya beszélgetés. A bulizással kapcsolatban pedig én sem járok, mert nem érezném magam olyan jól, de ez az én véleményem.

16/L

2012. jún. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
na ez ismerős csak épp én csinálom ezt .... hu ez ilyen szörnyű lenne ... ??? pedig én ezt inkább lustaságbol csinálom aruhákat és a szemetet illetően ......egyépkéntez tipikus kamaszkor mindenki.ezt csinálja azt nem tudom miért de vaalami viruskénnt hat a kamaszokra de mint minden betegséget kihever az ember ...
2012. júl. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!