Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetek hogy ne csak a...

Mit tehetek hogy ne csak a nagyon pépes ételt egye meg?

Figyelt kérdés
4 hós kora óta főzök neki zöldségeket és szépen megette közben kapott bébiételt is most 7 hós és üvölt minden egyes étkezésnél ami picit darabos neki pedig szokatni szeretném már hozzá hogy ne a teljesen pépeset egye.ami teljesen pépes azt szó nélkül megeszi de ami nem az csak köpi ki és üvölt.többször próbálkoztam már.mit tehetnék?volt valaki hasonló helyzetben?
2012. dec. 7. 13:53
 1/10 A kérdező kommentje:
nem fogzik és mindenféle zöldség ízlik neki ha bébiételben adom mert az teljesen pépes!
2012. dec. 7. 14:04
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát sok türelem kell hozzá, előbb-utóbb megszokja! Mennyire csinálod pépesre az ételt neki? Sűrű vagy folyékony? Lényegében mindegy is, mert tényleg csak gyakorlás, türelem kell hozzá, és el fogja fogadni!

Kekszet, kenyérhéjat adtál már neki? Ha nem, akkor próbáld meg, azt szeretik rágcsálni, és így fog megtanulni rágni, nyelni darabosat!

2012. dec. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nagyon pici még, ne erőltesd a darabosat! Az én Lányom is utálta a darabos főtt kaját, csak az 5 hónaposoknak való bébiételeket volt hajlandó megenni 14 hónapos koráig. Aztán egyik napról a másikra változott, többet nem kellett a pépes, azt kérte, amit mi ettünk. Persze, ez mint irtam csak a főtt ételekre vonatkozott. Vacsira már 9 hónapos korától kenyeret, sajtot, felvágottat, zöldséget kapott + ette a kekszeket, gyümölcsöket is darabosan.

Szerintem várj még! Ha a pépeset eszi szivesen, akkor azt kapja! Semmivel nem vagytok elkésve vagy lemaradva!

2012. dec. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
húslével turmixolok össze krumplit,répát ,husit. eddig megette most 3 napig próbálkoztam de nem kellett neki .láttam rajta hogy az állagával nem volt megelégedve és mit tehettem elővettem egy bébiételt amit be is nyakalt.nem szeretetném ha válogatós lenne.
2012. dec. 7. 14:21
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszaitokat!

2dik kicsit megnyugtattál. és akkor így 5hós korától 14 ig bébiételt adtál neki ebédre ami pürés volt? mert a 8 hós tol már ott is megjelenik a darabosság?te miket csináltál neki?

2012. dec. 7. 14:23
 6/10 anonim ***** válasza:

mi is így voltunk

egy picit szüneteltesd és mikor újra próbálkozol, akkor ne az ebéddel kezd, hanem vmi édessel

nálunk a banán, meg a nagyon megpárolt alma jött be, villával törtem szét neki 9 hónaposan

plusz elől már van foga, így megmutattam neki, hogy kell a kukoricás kukit enni, és már azt is harapja ügyesen

2012. dec. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok. A Lányom 6 hónapig csak anyatejes volt és a főzelékekig, amik husival voltak kb. 7 hónapos korára jutottunk el. De igen, onnantól kezdve 14 hónapos koráig csak a pépeset kapta, mert a darabostól szabályosan öklendezett. Próbálkoztam bébiétellel és saját készítésű kajával is, nem volt nyitott csak a teljesen pépes bébiételekre. Én ezen nem is görcsöltem, megmondom őszintén. Ha azt ette szívesen, én azt adtam. És kicsit sem lett válogatós. Mindent megeszik, nagy kedvenc a rakott káposzta, a pácolt hering, az összes leves és főzelék. Egyedül a húst nem eszi sült és főtt formában. De a felvágottakat, virslit, darálthúst nagyon szereti!
2012. dec. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is azt modnom, hogy ne erőltesd!

Az én lányomnak volt, hogy még 1 évesen is turmixoltam jónéhány kaját. Másfél évesen pedig már tök egyedül ette a borsófőzeléket fasírttal.

Ráértek még a darabossal.

2012. dec. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az en fiam kb egy honapig ugyan ezt csinalta,akkor volt 6honapos es mar volt 4 foga,aztan mostanra mar elfogadja en aval probalkoztam hogy neha adtam neki par morzsanyi kenyeret vagy alma cikket tartottam ez azt ragcsalta.de elso reakcioja nalunk is egtelen siras lett a darabosra:)
2012. dec. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az enyém sem volt túlságosan oda a darabosért. Én a húslevesből kivettem a zöldségeket, és az tettem egy műanyag tányérra. Színes volt, és azért izgatta a kiváncsiságát, hogy egyik-másiknak milyen a textúrája. Otthagytam vele, hogy ne legyen kinek hisztiznie, persze a szemem sarkából figyeltem, de tettem a dolgomat. Aztán elbíbelődött vele, nyomogatta, ette, kiköpte, és a földre is jutott belőle, de ez van. Kitartás! :-)
2012. dec. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!